Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Pytanie prawne

Dr Maciej Korkuć

IPN Oddział KrakówW nawiązaniu do rozmowy telefonicznej zwracam się z pytaniem prawnym, dotyczącym legalności istnienia Ronda im. Edwarda Gierka oraz tytułu honorowego obywatela miasta Sosnowca, jaki mu został wcześniej przyznany. Po złożeniu przeze mnie wniosku do Rady Miasta rozpętała się w mieście, a głównie w internecie, kampania nienawiści, którą kierował Tomasz Niedziela, rzecznik rządzącego miastem, Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Po tygodniu
wycofałem mój wniosek, równiez z tego powodu, że według przewodniczącego Rady Miasta Daniela Miklasińskiego, miał on na długo pozostać w szufadzie.


Załączam odpowiedź na pytanie historyczne, którą otrzymałem od dr Adama Dziuroka z katowickiego IPN-u oraz mój wniosek skierowany do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sosnowcu.Pozdrawiam.Piotr Dudała

Redaktor Naczelny

serwisu sosnowiecfakty.plSosnowiec, 17 stycznia 2010r.Autor: Piotr Dudała | 05/02/2010
Komentarze
#1 | wnerwiony dnia 27.05.2010 21:30
kto nie szanuje własnej historii ( jaka by nie była )jest durniem,debilem i brakującym ogniwem w teorii Darwina .
#2 | Najwyższy czas to zrobić!!!!!! dnia 07.02.2010 22:38
15 grudnia 1992r. - prezydium KK zwróciło się do posłów "S" "o wszczęcie inicjatywy ustawodawczej w celu uznania PZPR za organizację przestępczą i od samego początku nielegalną".
#3 | anonim dnia 07.02.2010 22:27
Tarnów, 9 lipca 2009

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigałę, który nadał jednemu ze skwerów tarnowskich imię członka kierownictwa przestępczej organizacji komunistycznej PZPR

Zwracam się do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie o sprawdzenie, czy Prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała naruszył art. 256 oraz 133 kodeksu karnego, wydając zarządzenie w sprawie nadania imienia Stanisława Opałki jednemu ze skwerów miejskich. Stanisław Opałko był w latach osiemdziesiątych 1. sekretarzem komitetu wojewódzkiego PZPR oraz członkiem Biura Politycznego Komitetu Centralnego PZPR.

Ponieważ Polska Zjednoczona Partia Robotnicza była niewątpliwie organizacją przestępczą, swego rodzaju filią sowieckiej partii bolszewickiej i brała wyjątkowo istotny udział w zniewoleniu Polaków, a Stanisław Opałko był przez wiele lat członkiem najwyższych władz tej organizacji przestępczej (tj. Biura Politycznego KC) i to w okresie funkcjonowania na terenie Polski stanu wojennego i dokonywania brutalnych mordów (choćby ks. Popiełuszki), w moim odczuciu nadanie imienia Opałki jednemu ze skwerów tarnowskich może być odebrane jako gloryfikacja tej osoby i co za tym idzie jej czynów, tj. m.in. udziału Opałki w zarządzaniu PZPR (czytaj: ciemiężeniu Polaków).

W związku z tym proszę Prokuraturę Rejonową w Tarnowie o sprawdzenie, czy Prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała złamał prawo RP, tj. w tym przypadku art. 256 kodeksu karnego, który mówi: rKto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwar30; podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2r1;. Nadanie skwerowi imienia człowieka, który był członkiem kierownictwa partii komunistycznej, a więc partii, która na terenie Polski nie tylko propagowała, ale tworzyła totalitarny ustrój, jest według mnie propagowaniem tegoż totalitarnego ustroju.
#4 | Krzysiek SKóra dnia 07.02.2010 18:59
Paranoja ... watykańska prowincja żal ;/;;/;/
#5 | anonim dnia 06.02.2010 22:45
ale jeszcze nie napisał, co się dzieje?
#6 | 28 marca 2007r GW dnia 06.02.2010 16:21
Prezes IPN-u będzie prosił radnych w śląskich miastach, żeby pozbyli się patronów ulic kojarzących się z PRL-em. Takich pism mogą się spodziewać m.in. samorządowcy z Sosnowca i Katowic, którzy w ten sposób uhonorowali Edwarda Gierka i gen. Jerzego Ziętka.

Janusz Kurtyka, prezes IPN-u, na stronach internetowych Instytutu poprosił obywateli o informacje na temat "wciąż istniejących w kraju nazw, symboli i miejsc pamięci, będących wyrazem hołdu dla zbrodniczych ideologii nazizmu i komunizmu". Gdy już zbierze dane, będzie występował do rad gmin poszczególnych miejscowości, by dokonali zmian patronów ulic. Podobne pisma trafiły już do samorządowców z Warszawy, Płocka i Mińska Mazowieckiego.

#7 | anonim dnia 06.02.2010 12:01
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej będzie publicznie występował do odpowiednich jednostek administracji publicznej z informacjami na temat wciąż występujących w Polsce nazw ulic, placów, skwerów i obiektów architektonicznych oraz pomników, tablic i miejsc pamięci a także patronów i imion instytucji publicznych, będących w swej istocie formą okazywania czci i szacunku dla ideologii nazistowskiej i komunistycznej, ich reprezentantów względnie znaków i symboli.
#8 | Piotr Gadzinowski, TYgodnik NIE, 1999r. dnia 06.02.2010 10:13
Na polu chwalebnej historii pozostaje Edward Gierek. Żywy, odmawiający obecnie akceptacji coraz częściej tworzącym się komitetom obywatelskim, pragnącym mu wybudować pomniki. Człowiek niezwykle teraz skromny na tle, też żyjącego jeszcze, Jana Pawła II, który megalomańsko pączkującym pomnikom ku swej czci nie przeszkadza.
Ale w najbliższych latach Gierek ma szansę zostać Piłsudskim bis. Ma szansę na ulice, place, monumenty. Rosnąca dziś w siłę lewica na gwałt szuka tradycji akceptowanych przez większość głosującego społeczeństwa. Wąsatego Piłsudskiego zawłaszczyła prawica i wojownicze KPN.
Gomułka jest, nawet rzucony na telewizyjny bluboks, nieatrakcyjny medialnie i marketingowo. Na kult Jaruzelskiego jeszcze za wcześnie. Gierek zaś ma obecnie znakomite walory, by zostać patronem nowej, zwycięskiej lewicy. Wizualnie przystojny. Fachowiec przybyły do kraju z Zachodu. Dobry gospodarz. Paternalistyczny przywódca Narodu. Członek PZPR, w przedostatnim okresie nawet jej I sekretarz. Jednocześnie w stanie wojennym internowany. Gdyby dziś facet z takimi kwalifikacjami i życiorysem szukał roboty, to na pewno każda firma z zachodnim wkładem zrobiłaby go prezesem.
No i do tego znakomity akwizytor marzeń. A Polacy wybaczą wszystko, nawet kryzys gospodarczy, w zamian za chwilę złudzeń i poczucia potęgi.
#9 | @Mariusz dnia 06.02.2010 09:53
nie musi nic robić, najpierw IPN powienien wystąpić z wnioskiem do Rady o przywrócenie stanu zgdoności z prawem, co wielokrotnie już wcześniej w stsounku do innych maist robił, potem Rada musi na ten wniosek zareagować!
#10 | Mariusz dnia 06.02.2010 09:42
Ciekawe co zrobi RM w S-cu ???
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney