Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Gierek forever, czyli fragment wywiadu z posłem z Sosnowca Witoldem Klepaczem

GazetaSosnowiec.pl: Jakiś czas temu pojawiła się inicjatywa odebrania Edwardowi Gierkowi honorowego obywatelstwa miasta. To dobry pomysł?

Witold Klepacz: To bardzo głupi pomysł, zresztą samo stanowisko Platformy w końcowej fazie dyskusji świadczy o tym, że był to wyskok pana Dudały, a PO się od tego odcięła. Reakcja Federacji Młodych Socjaldemokratów oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej była stanowcza, poparta przez internautów i pokazuje, że ten pomysł nie ma racji bytu. Edward Gierek zrobił wiele dla tego regionu i bardzo pozytywnie wspomina się jego dokonania. Stąd nie ma zapotrzebowania na tego typu pomysłu.


Ale jednak cały czas nasze miasto ma przypiętą nieciekawą łatkę "czerwonego".


To, że o Sosnowcu mówimy, że jest czerwony, to efekt historii początku XX wieku i wystąpień robotniczych. W naszym mieście doszło do nich w Hucie Katarzyna w 1905 roku, gdzie miał miejsce ogromny strajk spacyfikowany przez Kozaków. Co roku 9 lutego pamiętamy o tym wydarzeniu. To nawiązanie do tych tradycji. Edward Gierek wskazywał na korzenie ruchów robotniczych i socjalistycznych, często nawiązywał do wydarzeń z początku XX wieku i temu zresztą poświęcony był pomnik w Parku Sieleckim. Robotnicy żądali wolności, godności, a także godziwej pracy. Sięgamy do korzeni ruchu robotniczego, kiedy kształtowała się Polska Partia Socjalistyczna. Tak to było wtedy formułowane i niektóre z ówczesnych haseł są do dziś aktualne. Nawiązujemy do tych tradycji, bo są one bardzo ważne.
Rozmawiał: Paweł Leśniak, GazetaSosnowiec.pl
Autor: Redakcja | 09/02/2010
Komentarze
#21 | @Personalny dnia 11.02.2010 15:29
Chłopczyku, główka cię rozbolała od siedzenia przed kompem? Zapytaj tatusia, może też do tej partii należał, a ty nic nie wiesz...Może mieszkasz w mieszkanku zbudowanym w epoce Gierka, a tatuś z mamusią przybyli do niego z jakiejś kieleckiej suteryny, z ostatnią kurą pod pachą?
Biedny jesteś...i bardzo głupi.
#22 | Personalny dnia 11.02.2010 14:24
A co tam w waszym życiu osobistym towarzyszu Stanisławie? Partia o was pamieta i nie zapomni waszych zasług. Macie oparcie w starych towarzyszach , a trzeba wam wiedzieć drogi Stanisławie, że partia umieściła ich nie byle gdzie. To wszystko teraz to tylko okres przejściowy. Cała ta pierestrojka to pic na wode. Rychu dzisiaj na przesłuchaniu trzyma sie dzielnie. Ja o was też słowa nie pisne, a trzeba wam wiedzieć, że ten wypadek wasz wtedy po pijanemu to ja zatuszowałem. No to z Bogiem towarzyszu Stanisławie.
#23 | Dalsze wpadki dnia 11.02.2010 14:20
1)Miasto w TOTALNYM zastoju. Wystarczy spojrzeć na Siemianowice, które
wostatnich latach wizualnie zaczynają wyglądać lepiej od Sosnowca!Skandal!
2)Drogi w Sosnowcu nie są budowane a te co powstają to w okresie
hiperdługoterminowym np. łącznik S1,Kombajnistów,Mikołajczyka
3)Nieudolność podległych urzędników sprawia że pieniądze nie trafiają do Sosnowca.
4)Nadwyżki budżetowe, które występowały są niewykorzystane lub c gorsza plany
jeszcze obcinane!np. infrastruktura drogowa.
5)Beznadzieje inwestycje pomysły np. budowa barki, mieszkania na
Rudnej,adaptacja budynku TPSA, parking przed UM
6) Skandal z modernizacją Stadionu Ludowego tj. niedotrzymane terminy przebudowy
nie mówiąc o jakości wykonania -patrz zadaszenie i drenaż.
7) Brak poparcie dla referendum śmieciowego -niech dalej bogaci podrzucają śmieci.
8)Poziom Bezrobocia i brak zapotrzebowania na wykfalifikowaną kadrę aż koli w oczy.
#24 | Z Klanu Ryś dnia 11.02.2010 14:00
No to ście wybrali sobie pOSŁA reprezentanta!
#25 | anonim dnia 11.02.2010 10:46
nawet powiedziałbym Ci PA
#26 | oburzony dnia 11.02.2010 10:41
jak napiszesz coś odnoszacego się merytorycznie do mojej polemiki to sie odezwę na razie to prezentujesz poziom Rysia Sobiesiaka,anonimie,pa,pa
#27 | anonim dnia 11.02.2010 10:01
Oburzony, czy Ty korzystasz ze środków psychotropowych? Może mniej sie oburzaj, a więcej myśl. Oburzenie, jako stan emocjonalny nie sprzyja myśleniu, a tym bardziej umiejętności kojarzenia.Gościu Ci napisał trochę prawdy, a Ty oburzasz się jak krowa w konsulacie, że jej nie dali wizy! Przecież to Ty zacząłes nazywać człowieka czerwonym, mimo że nic o nim nie wiesz!Widocznie do dla Ciebie raczej jest standard.
#28 | oburzony dnia 11.02.2010 09:50
widzisz czerwony Stanisławie, znow standard.Ktoś to ma odmienne "niepodległościowe"poglądy to według ciebie ,albo oszołom z radia "toruńskiego" albo faszysta takimi "argumentami" posługiwali sie tylko komununisci ,czerwony Stanisławie,więc......
Żałosny manipulancie jakim prawem porównujesz komendanta do tego sowieckiego janczara( albo przebierańca,tak,tak takie podejrzenia wsród historyków też istnieją!)!
Czym na lini dowodził komendant,a czym ten pseudo Polak?,takie porównanie co do wojskowosci jest co najmniej żałosne,czerwony Stanisławie!
Nie wiesz co to jest gapowicz?,ano wsród ofiar (500!)byli także ciekawscy,którzy "kibicowali" obu stronom.
Jestes manipulantem bo dalej unikasz odpowiedzi na temat genezy wydarzen zapoczątkowanych 12.5.26.,a takze nie widzę porównań strat zasobów ludzkich za czasów tej niedobrej sanacji,do "humanitarnej"okupacji sowieckiej(masz co do tego watpliwośc?) z lat 39-89.
Nie musze się upewniac co twojego członkostwa w pzpr,wystarczą mi twoje zmanipulowane wpisy,czerwony Stanisławie,jednostronny według historyku!
#29 | Stanisław Iż. dnia 11.02.2010 09:16
Dlaczego nazywasz mnie "czerwonym" lub "towarzyszem"? Może trochę mniej radia z Torunia, zaraz do tego dojdzie ci antysemityzm i masoństwo, nawet nie bedziesz wiedział, kiedy. Juz ci sie świat podzielił, kogos, kto nie podziela twoich pogladów nazywasz "czerwonym", a dlaczego nie "niebieskim"? Czy ja dla odmiany mam nazywac cie faszystą? A może schizofrenikiem? Ale nie o to chodzi, Przyjacielu-Antykomuchu.
Porównuję te dwie postacie, poniewaz obydwaj byli wojskowymi i pełnili niepodzielna władzę w państwie. Systemy, które reprezentowali, nie miały nic wspólnego z demokracja, obojetnie czy to był socjalizm, czy "uzdrowienie". Nie rozumiem, co to znaczy słowo"gapowicz" który zginął podczas walk? Przechodził przez jezdnię, zagapił się, i go rozjechał tramwaj? Wtedy juz istniały w Warszawie...Jego śmierć jest mniej wartościowa od śmierci ludzi zabitych? Używasz sformułowania "wy towarzyszu". Jak wiesz, w ten sposób zwracali sie do siebie ludzie należący do partii, po warunkiem że obydwaj do niej należeli. Ktoś, kto nie należał do partii, nie mógł zwracac się do partyjnego per "towarzyszu". Ja do takiej partii nigdy nie należałem, ale tobie gratuluję wyboru, tylko najpierw upewnij się, czy osoba z którą rozmawaisz, tez jest partyjna. Inaczej głupio wychodzi, tak jak w twoim przypadku.
#30 | oburzony dnia 11.02.2010 08:53
wy towarzyszu Stanisławie zawsze porównujecie komendanta Piłsudskiego do spawacza Jaruzelskiego,różnica miedzy komendantem ,a komunistycznym janczarem jest taka,że pierwszy służył Polsce i jego interesom,a drugi sowietom i jego interesom!
Może tak czerwony Stanisławie przypomnisz genezę wydarzeń z maja 1926 r i ofiar (500!) ilu było w tym tzw.gapowiczów,hę!
Przypomnisz nam czerwony manipulancie co znaczy słowo "sanacja" i dlaczego tak panicznie boicie się w swoich książkach "historycznych" wytłumaczenie znaczenie tego słowa odnoszącego sie do ówczesnej sytuacji politycznej i gospodarczej?
W końcu czerwony Stanisławie wytłumaczysz jak to się ma do ideologii "humanitarnej",do strat zasobów polskich w okresie 1939-89?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney