Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Rada Dzielnicy "Południe" otwiera biuro

Rada dzielnicy „Południe”, obejmująca swym zasięgiem dzielnice Niwkę, Bór i Jęzor powstała ponad pół roku temu. Zgodnie ze statutem za zadanie ma poprawę warunków życia, zachowanie porządku i bezpieczeństwa, sprawy ekologi, kultury, wypoczynku, rekreacji, ochrony środowiska, utrzymywania i rozwoju infrastruktury oraz organizowanie samopomocy sąsiedzkiej. Czy jest szansa przeciwstawić się takiej ilości problemów, czy rada ma szansę zaistnieć w świadomości mieszkańców ?Te pytania nurtują zapewne samych radnych jak i osoby śledzące jej poczynania, zwłaszcza, że Rada – zgodnie ze statutem - nie tworzy własnego budżetu i nie prowadzi samodzielnej gospodarki finansowej. Dlatego nie będzie w stanie samodzielnie rozwiązywać problemów, ale będąc blisko nich, wszak będzie miała bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną , może w szybki sposób poprzez współpracę z radnymi miasta i Prezydentem je wskazywać i liczyć na ich szybkie usuwanie.

Ale istnieje jak zwykle druga strona medalu, czy rada dzielnicy nie ma za zadanie być tubą lewicowych władz miasta, wszak inicjatorem jej powołania jest radny SLD Zdzisław Kempny, a przewodniczącym związany z lewicą – Zygmunt Witkowski.


Sprawiedliwie trzeba jednak zaznaczyć, że członkami rady są również ludzie o całkiem innych poglądach politycznych oraz zwykli społacznicy. Mam nadzieję, że swoją pracą pokażą, że chcą pracować dla dzielnicy a zebranie mieszkańców, które zostało zorganizowane w tygodniu przedwyborczym - wg. wielu uczestników spotkanie odebrano jako kampanię przedwyborczą - którego gośćmi byli kandydaci SLD do parlamentu panowie Klepacz, Jarzębski, Barański było tylko wypadkiem przy pracy.

Jako mieszkaniec Modrzejowa – mimo, że rada nie obejmuje go swoim zasięgiem – będę z sympatią ale i ograniczonym zaufaniem, życząc powodzenia, śledził dalszą działalność rady.


Na koniec informujemy, że biuro Rady Dzielnicy „Południe” "wraz z zamiejscowym Punktem Informacyjnym Urzędu Miejskiego. Biuro ma swoją siedzibę w budynku dyrekcji Fabryki Maszyn Górniczych przy ul. Wojska Polskiego 25-27 (pokój 35) i działa od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-17.00. Telefon 0-32 299-46-61 wew. 246. Na miejscu będzie można pobrać odpowiedni wniosek urzędowy, uzyskać niezbędne informacje oraz pomoc w wypełnianiu dokumentów. Społeczni radni pełnią dyżury we wtorek od 11.00 do 13.00 i czwartek od 16.00 do 18.00.


Źródło www.um.sosnowiec.pl
Autor: Arkadiusz Chęciński | 08/01/2006
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney