Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Przeciekający dach na ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu

Tynki odpadające z sufitów i ścian, zniszczone meble, pokoje zastawione wiaderkami - tak wygląda większość mieszkań przy ul. Grota-Roweckiego 22 w Sosnowcu. Zalała je woda z nieszczelnego, choć niedawno remontowanego dachu. Lokatorzy tracą cierpliwość, bo problem wraca każdej zimy. I jak twierdzi zarządca mimo remontów nie da się go zażegnać. Do sprawy dotarli dziennikarze portalu Sosnowiec Fakty.


Poniżej zdjęcia z mieszkania Państwa RudnikWody do mieszkań przybywa z każdą godziną. Z każdą godziną jest też więcej pracy przy jej zbieraniu. - My jesteśmy ludźmi starszymi. Ja już mam 75 lat, żona też jest po 70- tce, my nie mamy siły na sprzątanie - narzeka Antoni Zieliński, mieszkaniec Sosnowca.Sił brakuje nie tylko na sprzątanie, ale i na płacenie rachunków za zniszczenia. - Ogrzewanie jest gazowe i trzeba je zwiększyć, jak się płaciło 500 zł to teraz trzeba zapłacić 1000zł, żeby to wysuszyć. Jedna emerytura pójdzie na ogrzewanie - skarży się Henryka Zielińska.Pozostałe straty pokryje zarządca. Koszty
będą nie małe, bo zgłoszeń o zalanych mieszkaniach jest coraz więcej.Dach budynku przy ul. Grota-Roweckiego 22 przecieka, mimo że jest po kapitalnym remoncie


. - On nadal jest na gwarancji

, poprawki zostaną wykonane przez wykonawcę w ramach rękojmi, nie będzie żadnych kosztów ze strony lokatorów - twierdzi Marek Karnaus, MZBM-TBS w Sosnowcu. Ale lokatorzy już wyliczają straty. Po czasie dochodzą też inne problemy. - Grzyb występuje, zawilgocenia są, szkoda, że tak się dzieje co roku. Co roku jesteśmy zalewani - żali się Bartosz Górski, mieszkaniec Sosnowca.Woda pojawia się zawsze z tego samego powodu. - Winna jest przede wszystkim pogoda, dachy są zaśnieżone, chociaż są odśnieżane praktycznie cały czas, ale tak jak każdy, my też przegrywamy z zimą - informuje Marek Karnaus, MZBM-TBS w Sosnowcu.Przegrana jest wyjątkowo dotkliwa. Wszak nie każdy dach po starciu z zimą przecieka.źródło: Anna Ujma, TVS


Autor: Bartosz Górski | 14/02/2010
Komentarze
#1 | cytat ale tu też pasuje dnia 16.02.2010 17:56
Kaj | 16-02-2010 | 16:44
To przecież najzwyklejszy skandal! Dlaczego Platforma nic nie robi? Może który ruszy z za biurka i zadziała. Czy mam napisać w tej sprawie bezpośrednio do Posła Pięty aby wniósł interpelacje? Pan Chęciński to chyba czeka aż się śnieg roztopi. Do roboty, działać a nie liczyć banery!
#2 | mieszkanka dnia 16.02.2010 11:24
Ostatnio remontowali dachy po drugiej stronie Grota Roweckiego, też pojawia się podobny problem, czy aby ta firma remontująca dachy to fachowcy czy partacze pobierający pieniądze może należy ich lepiej nadzorować ( coś niewyraźni do pracy przychodzili).
Administracje ostatnio w budynkach MZZL-u wywieszają tylko regulamin porządku ( wypisany maleńkimi literami wieszają na tablicach ogłoszeń), którego wykonania i tak nie sprawdzają ciągi komunikacyjne, piwnice, strychy, klatki schodowe dalej zawalone rupieciami.
Wszelkie uwagi odnośnie porządku panie zapisują do zeszytu i na tym się kończy - byle do kolejnej wiosny.
#3 | góral dnia 16.02.2010 09:34
Przy Piwnika-Ponurego 5, również jest ten problem. Pierwszym razem komisja stwierdziła niedostateczne ogrzewanie mieszkania, dopiero gdy odpadł kawał sufitu i poleciał strumień wody, przyznali się do błędu przy remoncie dachu.
#4 | ludek dnia 15.02.2010 19:26
Gmina, przedsiębiorstwa państwowe, spółki z o.o. ) do dnia 18.05.2000 roku mogły wykonywać Zarząd w trybie art.20 ustawy o własności lokali (Dz.U.nr.85, poz.388 ze zm.)
Obecnie to przestępstwo karalne!
#5 | marian8 dnia 15.02.2010 19:21
Te budynki mają 55lat,mury są zwietrzałe i powinny być ocieplone.Nic się nie robi przy nich,ale czynsz się regularnie podnosi.Okna się rozlatują i też się ich nie wymieniaAdministracja jest do dupy,jak się problem zgłasza,zapiszą w książce ale nie przyjdą nawet oglądnąć.
#6 | ludek dnia 15.02.2010 17:52
,,Pozostałe straty pokryje zarządca. Koszty będą nie małe, bo zgłoszeń o zalanych mieszkaniach jest coraz więcej."
No właśnie panie Górski kto jest zarzadca budynku??
Czy za to maja płacić prywatni właściciele wykupionych mieszkań ???
Do czego pan doprowadził razem z Łukawskim ???
KTO JEST ZARZĄDCĄ BUDYNKU ???!!!!!
#7 | ludek dnia 15.02.2010 17:49
Nieprawidłowa izolacja dachu.
#8 | ludek dnia 15.02.2010 17:22
a co ma zrobić ???
MZBM TBS Sp. z o.o od 2004 roku zaprzestała zarządzać nieruchomościami na zlecenie i pewnie jest administratorem ,a funkcje Zarzą pełni prezydent.
Piszcie do prezydenta .Gmina płaci!!!
Strzelam w ciemno -budynek nie ubezpieczony !!!
#9 | anonim1 dnia 15.02.2010 17:15
żeby pokazać że mzzl i mzbm nic nie robi w związku z zalaniami tych mieszkań
#10 | anonim dnia 15.02.2010 17:09
czemu służy publikacja tych zdjęć?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney