Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Konkurs: modlę się z Janem Pawłem II

Od dwóch lat Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu pod zaszczytnym patronatem biskupa diecezji sosnowieckiej i prezydenta Sosnowca organizuje konkurs literacki o Janie Pawle II. W tym roku patronują nam bp Grzegorz Kaszak oraz Kazimierz Górski – prezydent Sosnowca. Z wdzięcznością i modlitwą wspominamy śp. biskupa Adama Śmigielskiego, naszego wcześniejszego patrona.
Konkurs nosi tytuł Duc in altum – Wypłyń na głębię. Pomysłodawcą konkursu, w 2007r., był ówczesny prefekt Katolickiego Liceum i Gimnazjum w Sosnowcu, ksiądz Ryszard Gęgotek, który zaproponował, by temat pracy semestralnej pisanej przez jego uczniów: „Co powiem swoim dzieciom o Janie Pawle II?” stał się tematem konkursu o zasięgu diecezjalnym. Pomysł ten zachwycił i poruszył wiele osób, które z radością i oddaniem włączyły się w projektowanie wizji konkursu i pracę nad nim. Postanowiono, że konkurs będzie miał charakter cykliczny i stanie się coroczną okazją dla młodzieży diecezji sosnowieckiej do szczególnego zastanowienia się nad osobą sługi bożego Jana Pawła II, lektury Jego dzieł, rozważania Jego słów, myśli.W organizację Konkursu włączył się Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Sosnowca z Pawłem Duszą, kierownikiem tej jednostki. Ze strony kościelnej współpracę zadeklarowały wydziały Kurii Diecezjalnej : Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży oraz Duszpasterstwa Ogólnego. Ich pomocy zawdzięczamy możliwość ufundowania nagród oraz to, że prace nagrodzone wydajemy w postaci książeczek.W pierwszej edycji konkursu pt. Co powiem swoim dzieciom o Janie Pawle II? wzięły udział 64 osoby ze wszystkich stron diecezji, Swoistym podsumowaniem ubiegłorocznego konkursu były sosnowieckie Dni Młodzieży, podczas których wręczono laureatom nagrody. Niezapomnianym momentem tamtego spotkania na Placu Papieskim w Zagórzu była recytacja przez aktorkę Teatru Zagłębia pięknego wiersza Katarzyny Tracz z Osieka, zdobywczyni pierwszego miejsca.W drugiej edycji konkurs nosił tytuł: Jaką polskość w osobie Jana Pawła II zobaczył świat i ty?. Również tym razem prace nadeszły z różnych stron diecezji sosnowieckiej. W konkursie wzięło udział 45 uczniów z 12 szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej prac nadesłano z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie, I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej i z I LO im. Waldemara Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Cieszymy się, że młodzi ludzie chcą dzielić się swymi przemyśleniami na temat Jana Pawła II i mamy nadzieję, że ten konkurs także w przyszłości da do nich okazję.Na zakończenie trzeba też wspomnieć o pracy organizatorów konkursu. Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Grażyna Podraza, nowy komisarz konkursu, ksiądz Rafał Pietruszka, Anna Nawrocka, filozof, której wykład uświetnił podsumowanie drugiej edycji konkursu, członkowie jury: Danuta Wilkowska, Aleksandra Niewiara, ks. Paweł Sobierajski dodają do pracy młodzieży swój własny trud i zapał.Gratulujemy wszystkim - uczestnikom i organizatorom konkursu – i życzymy, aby ich przyjaźń z Janem Pawłem II trwała przez całe życie.A jako temat nowych rozważań i tytuł trzeciej edycji konkursu proponujemy następującą myśl: „Modlę się z Janem Pawłem II”. Szczegółowe dane na temat konkursu i jego zasad można znaleźć na stronie internetowej KLO (www.klo.sosnowiec.pl) oraz na stronie diecezji.
Autor: Danuta Wilkowska, ks. Rafał Pietruszka / kjkAutor: Piotr Dudała | 14/02/2010
Komentarze
#1 | szkoda słów... dnia 17.02.2010 12:19
och jaka jest wasza obłuda i szowinizm....POpaprane gównojady....was nawet wstyd jest nazwać ludźmi ksenofobiczne szkodniki...
#2 | Pytanie dnia 16.02.2010 17:53
A jak sądzicie, maluczcy, co Pan w Niebiosach na to?
Czy On też dzieli ludzi na tych co się do niego modlą i na tych co im modlić się nie pozwala.
Historia uczy że nie przeszkadzła JP modlitwa i udział w uroczystościach z Gierkiem, Jaruzelskim, Kwaśniewskim. To oczywiste bo ważny był Bóg a nie polityka. Tym razem komentarze zeszły do dna, grubo przesadziliście obłudnicy ale cóż, taka jest właśnie ta wasza "wiara"
#3 | jan gęś dnia 16.02.2010 13:23
proponuje powrot do przeszlosci, moze cos z klasyki np: " Piesn o staline" -
Na ojczystej ukochanej ziemi
pracą, walką tętni młoda krew,
więc z radością wszystkim poniesiemy
o największym przyjacielu śpiew.
#4 | inka dnia 16.02.2010 11:54
co za duzo, to i świnia nie chce, każda przesada, jest przesadą!
#5 | Karol dnia 16.02.2010 08:07
sprawa nagród jest zrozumiała, jednak kuriozialny jest patronat Prezydenta Sosnowca nad konkursem pn. rModlę się z Janem Pawłem IIr1; :-)))
Bo co właściwie Prezydent Górski ma (czy nie ma) do czyjejś modlitwy?
#6 | @uuuuuuuu hipokryci dnia 16.02.2010 07:28
nie przeginajcie lisy farbowane, a będziecie mieli spokój!
#7 | uuuuuuuu hipokryci dnia 16.02.2010 06:47
szanuj bliźniego swego jak siebie samego !!!!!!!!!!

Hej ortodoksy zapomnieliście ? Co z was za katolicy...ziejący nienawiścią do wszystkiego wokół ?
#8 | @kasia dnia 16.02.2010 05:28
łagonie powiedziane!
#9 | Kasia K. dnia 15.02.2010 22:58
Ja tam nie chcę, zeby Prezydent Górski interesował się moją modlitwę, ani żaden inny polityk! Niech moja modlitwa razem z Janem Pawłem II pozostanie moją osobistą sprawą. Mogę się modlić z wiernymi, razem z księżmi i biskupem, a nawet z Prezydentem Górskim. Jednak jego Patronat nie jest tu ani wskazany, ani potrzebny, nawet w literackim konkursie. Nie rzucajmy pereł między wieprze!
#10 | wektor dnia 15.02.2010 20:34
Kiedy ???
Jeżeli problemy innych ludzi potraktujemy ,jak własne i będziemy ze sobą współpracować.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney