Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Monitoring do bani, a nowego nie będzie

W Sosnowcu zginęło w 2009 r. 250 aut, a w Jaworznie siedem. Tam system działa. Włamania do samochodów i ich kradzieże to jedna z największych bolączek Sosnowca. W stolicy Zagłębia system monitoringu jest najbardziej przestarzały wśród wszystkich zagłębiowskich miast. O konieczności jego modernizacji wiedzą wszyscy, ale na deklaracjach i planach się kończy.Że warto inwestować w taki system, pokazuje przykład Jaworzna. Osiem lat rozbudowy monitoringu w ramach programu poprawy bezpieczeństwa "Tarcza" przyniosło bardzo dobre efekty.W 2009 roku z osiedlowych parkingów Sosnowca skradziono ponad 250 samochodów. - Sosnowiec jest miastem ze wszystkich stron dobrze skomunikowanym z resztą kraju. Znajduje się na wylotówkach dróg szybkiego ruchu i autostrad. Upilnowanie ponad stu tysięcy aut jest więc niezwykle trudne - mówi Hanna Michta z sosnowieckiej policji.W tegorocznym budżecie Sosnowca nie ma jednak pieniędzy nawet na dokumentację projektową nowego systemu, nie mówiąc o jego budowie. Wg wstępnych obliczeń, potrzeba na nią około 1,5 mln zł, a zapisano na ten cel zaledwie 520 tys. zł.Nie widać perspektyw na poprawę sytuacji, a więc zagrożenie dla mieszkańców rośnie, co z kolei przekłada się na policyjne statystyki.
źródło: red. Sławomir Cichy Dziennik PolskaAutor: Piotr Dudała | 19/02/2010
Komentarze
#1 | doradca dnia 21.02.2010 16:35
Tak...umowa taniutkie koszty,a aneks do umowy korekta niskich kosztów?!
#2 | * dnia 21.02.2010 12:29
Zadziwiające ilu mamy w mieście ekspertów od monitoringu. I ilu ludzi wierzy w magiczną moc samego zainstalowania kamer. Wszystko to takie proste i łatwe, tylko problem kosztów i bedzie cacy... jak to się łatwo mądrować na podstawie notatki prasowej.
No to drodzy znawcy i eksperci, wyobraźcie sobie że całe miasto upstrzymy setkami kamer... i co dalej? Kto to będzie obserwował, obrabiał uzyskane obrazy, analizował?
Pomyślcie spokojnie, sam system techniczny to drobnostka. Istniejących urządzeń nie ma kto własciwie obsłużyć a my już będziemy sobie fundować dalszą rozbudowę. Nie istnieją cudowne systemy monitoringu bez ludzi którzy będą to obsługiwać.
Ale o czym tu dyskutować jak wam się wszystko kojarzy z gownianymi banerami.
#3 | mieszkaniec dnia 21.02.2010 08:34
A dlaczego banery z Posłem Klepaczem są wyeksponowane w miejscach monitoringu i ochrony??
$ Mościckiego -dworzec autobusowy(całodobowa ochrona na koszt miasta)
$Dworzec PKP
No co jest !!??
#4 | anonim dnia 20.02.2010 22:30
O czym my mówimy przecież na razie nic się nie stosuje! Na razie to działania dla upozorowania, że coś się dzieje - tzw. "bicie piany dla efektu" ze strony miasta, żeby ludzie myśleli, że jest OK!
#5 | @ doradca dnia 20.02.2010 22:24
Tak a jakby wybrali droższego oferenta to byś się pluł że szastają publicznymi pieniędzmi a przecież mogli wybrać tańszą opcję. Puknij się w łeb, polskie prawo jest tak skonstruowane a nie inaczej, że należy wybrać najtańsza opcję bo w innym wypadku tacy jak tępole będą się czepiać
#6 | podatnik dnia 20.02.2010 21:38
Działania Policji powinny być skonsolidowane i powinno rozmawiać się z Prezydentami miast ościennych na temat bezpieczeństwa i monitoringu. Trudno aby w takich warunkach w jakich żyjemy można było normalnie funkcjonować .
JUŻ JEST ZA PÓŹNO , a co będzie dalej to strach pomyśleć !
Idąc tokiem myślenia władz, to proponuję zlikwidowanie ochrony we wszystkich Urzędach, aby zaoszczędzić i przenieść kamery na ulice, bo może wtedy ktoś dostrzeże to co się dzieje !
#7 | anonim dnia 20.02.2010 21:20
To do czego dopuszczają włodarze naszego miasta budzi ogólny protest mieszkańców!
To skandal, że nawet emeryci ze swoich niskich emerytur zaczynają w naszym mieście myśleć o zakładaniu kamer i samoobronie. Rodzice boją się wypuszczać dzieci z domów, a mieszkańcy posiadający samochody muszą pogodzić się z tym, że prawdopodobnie będą kolejny raz pozbawieni samochodu, lub znajdą go rano z wykręconymi częściami niezdolnego do jazdy !!!!!!!!!!!!
Nie można pominąć faktu ostatnich brutalnych morderstw w naszym mieście i napadów rabunkowych!!!!!!. Przy braku zainteresowania bezpieczeństwem mieszkańców ludzie zaczynają się bać prowadzić działalność gospodarczą, bać wychodzić z domu.
Mam nadzieję, że złodzieje i bandyci mają za co być wdzięczni naszym władzom z ratusza, za niegospodarność i indolencję , a także na pewno ich poprą w nadchodzących wyborach !!!!!!!!!!!!!!
Nonszalancja i indolencja osiągnęła już szczyt !
#8 | doradca dnia 20.02.2010 11:41
Udają oszczędnych tam ,gdzie nie potrzeba.
#9 | Expert - Fx dnia 20.02.2010 11:11
Wszystko było by dobrze, gdyby o wyborze oferenta nie decydowała cena (100%), a również, jakość sprzętu i warunki serwisowe. Kupując dobry sprzęt można śmiało wykorzystywać go przez wiele lat.
Tymczasem pazerność naszych urzędasów doprowadziła do tego, że stosuje się niskiej klasy urządzenia, co zaś przekłada się na częste naprawy oraz wymianę na nowszy, a to już znacznie więcej kosztujer30;
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney