Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Na wesoło: Czy Edward Gierek miał powiązania z CIA?

Szczeciński historyk przeprowadził badania i stawia ryzykowną tezę na temat agenturalnej przeszłości Edwarda Gierka. Wyniki jego dociekań są bardzo kontrowersyjne - czytamy na portalu www.humbug.pl. Szczegóły poniżej.
Mgr Marceli P. zebrał wiele dokumentów dotyczących czasu jego rządów oraz życia prywatnego. Dotarł nawet do archiwaliów z czasów jego przedwojennych dziejów w Belgii i Francji. Po podsumowaniu wielu lat swoich badań doszedł on do szokujących wniosków.
Według historyka Edward Gierek przez kilkadziesiąt lat był prawdopodobnie agentem amerykańskich tajnych służb! Miał zostać zwerbowany jeszcze przed wojną. Badacz doszedł do takich wniosków na podstawie pośrednich dowodów. Brak jakichkolwiek dokumentów mówiących wprost o takich powiązaniach.
Młodego szczecińskiego historyka Marcelego P. od zawsze intrygowała postać I Sekretarza PZPR Edwarda Gierka. Dla wielu ludzi w Polsce lata jego rządów to czas niemal „utraconego raju”.
– Nie trzeba specjalisty, żeby ocenić epokę Edwarda Gierka. Wystarczy pierwszy lepszy podręcznik do ekonomii czy polityki - mówi nam Marceli P.

- Polska w tym czasie zaciągnęła ogromne pożyczki w krajach zachodnich. Kupiliśmy mnóstwo nikomu niepotrzebnych licencji, za które płaciliśmy w twardej walucie. Spłacamy od kilku pokoleń długi towarzysza Edwarda. Najlepiej na czasach Gierka skorzystali zachodni finansiści. Koniec epoki Gierka doprowadził do ostrego kryzysu gospodarczego, efektem było powstanie Solidarności, następnie stan wojenny i powolny upadek gospodarczy kraju - przekonuje kontrowersyjny historyk.

- Poprzez nieudolne działanie Gierka jeden z głównych krajów komunistycznych stoczył się na dno. A może to nie była nieudolność, ale celowa robota? Wystarczy spojrzeć, kto na tym skorzystał. Amerykanie doprowadzili w ten sposób do upadku komunizmu i jeszcze dobrze na tym zarobili - mówi nam pan Marceli - Dowodów nie mam, ale może kiedyś na nie trafię. W ten sposób wszystko ułożyłoby się w logiczną całość - kończy Marceli P.
źródło: kliknij tuAutor: Redakcja | 24/02/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 28.02.2010 10:29
Gierek wyszedł tu dość demonicznie!
#2 | Do Sosnowca jeszcze nie wysłali dnia 28.02.2010 10:27
Komunikat w sprawie nazw ulic, placów oraz patronów i imion instytucji publicznych, będących formą okazywania czci i szacunku dla ideologii nazistowskiej i komunistycznej
Mając na względzie udział organów państwowych i instytucji Trzeciej Rzeszy Niemieckiej i Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (oraz ich reprezentantów), w tym powoływanych przez nie partii, organizacji politycznych oraz zbrojnych, organów władzy w latach 1939r11;1989 (oraz ich reprezentantów), w likwidacji niepodległego bytu państwa polskiego oraz ich udział w zwalczaniu dążeń niepodległościowych, gwałceniu praw obywatelskich i praw człowieka, oraz popełniane w ich imieniu zbrodnie nazistowskie, zbrodnie komunistyczne, oraz inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości i/lub zbrodnie wojenne, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej będzie publicznie występował do odpowiednich jednostek administracji publicznej z informacjami na temat wciąż występujących w Polsce nazw ulic, placów, skwerów i obiektów architektonicznych oraz pomników, tablic i miejsc pamięci a także patronów i imion instytucji publicznych, będących w swej istocie formą okazywania czci i szacunku dla ideologii nazistowskiej i komunistycznej, ich reprezentantów względnie znaków i symboli.

Artykuł 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. zakazuje istnienia partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu. Zapisy Ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu przypominają o obowiązku rzachowania pamięci o ogromie ofiar, strat i szkód poniesionych przez Naród Polski w latach II wojny światowej i po jej zakończeniu, patriotycznych tradycjach zmagań Narodu Polskiego z okupantami, nazizmem i komunizmem, czynach obywateli dokonywanych na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego i w obronie wolności oraz godności ludzkiej, obowiązku ścigania zbrodni przeciwko pokojowi, ludzkości i zbrodni wojennych, a także powinności zadośćuczynienia przez nasze państwo wszystkim pokrzywdzonym [r30;]r1;.

W związku z powyższym Prezes Instytutu będzie zmierzał do zainteresowania władz publicznych i społeczności lokalnych problemem zaniedbań w tym względzie, utrwalających tezy prowadzonej w okresie PRL komunistycznej indoktrynacji społeczeństwa oraz będących faktycznie haniebnym wyrazem lekceważenia pamięci ofiar nazizmu i komunizmu oraz pogardy dla dorobku walki Polaków o wolność obywatela i niezawisłość Państwa w XX wieku.
Prezes Instytutu będzie występował do odpowiednich organów administracji publicznej oraz do odnośnych władz państwowych i samorządowych o podjęcie działań ukierunkowanych na niezwłoczną likwidację wszelkich form upamiętnienia zbrodniczych systemów: narodowego socjalizmu bądź komunizmu.
Działania powyższe będą jedną z form realizacji zadań edukacyjnych Instytutu Pamięci Narodowej, nałożonych na Instytut przez Ustawę z dnia 18 grudnia 1998 r., a w szczególności wynikającego z art. 53 (ust. 3 i 6) obowiązku formułowania wniosków dotyczących edukacji historycznej oraz obowiązku informowania społeczeństwa o strukturach i metodach działania instytucji, w ramach których zostały popełnione zbrodnie nazistowskie i komunistyczne, oraz o sposobach działania organów bezpieczeństwa państwa.

Niezależnie od prowadzonych działań Prezes Instytutu zwraca się do społeczności lokalnych z prośbą o nadsyłanie informacji na temat wciąż istniejących w kraju nazw, symboli i miejsc pamięci będących wyrazem hołdu dla zbrodniczych ideologii nazizmu i komunizmu.

Koordynatorem powyższych działań w imieniu Instytutu będzie dr Maciej Korkuć, z Biura Edukacji Publicznej oddziału IPN w Krakowie (tel. 0-12 421-19-61, 0-12 426-21-35, 600-001-119). Wszystkie czynności realizowane w ramach powyższych zadań będą dokumentowane w wydzielonym miejscu na stronach internetowych Instytutu (www.ipn.gov.pl).

W związku z powyższym apelem Prezes Instytutu Pamięci Narodowej skierował pisma do następujących podmiotów:

Pisma Prezesa IPN do jednostek samorządowych
#3 | ludek dnia 28.02.2010 08:47
Super !Co na to Rada Miasta ???
Tak sobie istnieje ??? ,a mieszkańcy Sosnowca mają sami dochodzić ,aby obowiązujące w naszym kraju prawo ZAISTNIAŁO w ,,zwyczajowym"prawie tego miasta ???
Wstyd!
Panie Dudała -gratuluję !!!
#4 | sprawdźmy, co stanowi na ten temat polskie prawo! dnia 28.02.2010 08:12
Pan dr hab. Janusz Kurtyka
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej

Na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej przeczytałem ważną infomację, że Prezes Instytutu Pamięci Narodowej będzie publicznie występował do odpowiednich jednostek administracji publicznej z informacjami na temat wciąż występujących w Polsce nazw ulic, placów, skwerów i obiektów architektonicznych oraz pomników, tablic i miejsc pamięci a także patronów i imion instytucji publicznych, będących w swej istocie formą okazywania czci i szacunku dla ideologii nazistowskiej i komunistycznej, ich reprezentantów względnie znaków i symboli.

Od kilku tygodni trwa w Sosnowcu spór o postać, pochodzącego z Sosnowca, I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka, po złożeniu przeze mnie wniosku do Rady Miejskiego o pozbawienie go tytułu honorowego obywatela miasta oraz ronda jego imienia. Wniosek ten był uzupełniony o odpowiedź na pytanie historyczne, którą otrzymałem od dr Adama Dziuroka z oddziału IPN w Katowicach. Po fali napaści na moją osobę wniosek wycofałem, ale nie zaprzestałem działań w celu doprowadzenia do porządanych zmian. Między innymi przez akcję edukacyjną, jaką rozpocząłem na mojej stronie www.sosnowiecfakt... Wystąpiłem również po odbycie rozmowy telefonicznej do p. dr Macieja Korkucia z krakowskiego IPN-u z pytaniem prawnym, dotączym legalności "uczczenia" postaci Gierka w Sosnowcu. Czekam aktualnie na odpowiedź.

Wydaje się jednak, że najbardziej skutecznym i celowym rozwiązaniem, byłoby wystąpienie instytycji, którą Pan kieruje do Rady Miejskiej w Sosnowcu z pismem informacyjnym o przywrócenie stanu zgodności z prawem. Dlatego pozwolę sobie prosić Pana Prezesa w roku, w którym będziemy obchodzić 30 - lecie powstania Solidarności i 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, o podjęcie stosownych działań w tym właśnie celu. Łączę wyrazy szacunku.


Piotr Dudała
Redaktor Naczelny
serwisu sosnowiecfakty.pl


6 luty 2010r.
#5 | politolog dnia 27.02.2010 13:00
Brawo Panie Dudała, poprzez postać Gierka udało się Panu poróżnić sosnowiecką lewicę tuż przed wyborami. Grupa Adamca widzi w Gierku swoją ostatnią szansę, podczas gdy Górski stara się sprawę przemilczeć, żeby nie wiązano go z tą postacią. Tak 3mać!
#6 | PAWLO dnia 26.02.2010 14:34
A Gorbaczow był zrzucony na spadochronie z USA. Ten Pan mgr. niech pociągnie ten wątek. Naprawdę niema poważniejszych spraw, trzeba mieć mgr. by pisać głupoty!!!
#7 | Realista dnia 26.02.2010 11:37
Zamiast robić te idiotyczne zabiegi z udoskonalaniem zdjęcia Gierka ilustrującego news, może śmieszniej będzie dorysować mu brodę , wąsy i rogi. Dewocja i fanatyzm to jedno a poczucie przyzwoitości to całkiem inna sprawa.
#8 | anonim dnia 25.02.2010 19:00
niech opisuje te fakty - FAKTY! faktysosnowiec.pl
#9 | anonim dnia 25.02.2010 18:57
obalił komunę, czyli samego siebie!
fajowe :-)))
#10 | anonim dnia 25.02.2010 18:56
Oanie Piotrusiu, arcybiskup Wielgus był przez wiele lat agentem służb komunistycznych. I nie poniósł jakiejkolwiek kary...poza tym, że po wstydliwej uroczystości nie został metropolitom warszawskim.Dlaczego Pan nie opisuje tych spraw? To takie ciekawe, tym bardziej, że i tak pisze Pan dużo, bardzo landrynkowato, o kościele katolickim.Chyba, że IPN kłamie. Ale Pan sie często powołuje właśnie na tą instytucję, jako wyznacznika prawdy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney