Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


W Sosnowcu zabrakło pieniędzy na PaleoPark...

W Sosnowcu nie będzie PaleoParku. Na tę prestiżową dla miasta inwestycję w gminnym budżecie zabrakło bowiem pieniędzy. Urzędnicy starali się o pieniądze z Programu Rozwoju Subregionalnego.

Niestety, nie udało się - projekt przepadł.- Bardzo trudno było się nam pogodzić z tą odmową, bo PaleoPark z pewnością byłby wielką atrakcją nie tylko dla mieszkańców naszego regionu. Postanowiliśmy więc walczyć o fundusze, wykorzystując inny program, ale zabrakło nam pieniędzy na przygotowanie koncepcji - przyznaje Danuta Pająk-Gruszczyńska, naczelniczka Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich.A pieniędzy potrzeba sporo. Chodzi o blisko 100 mln zł. Urzędnicy przekonują jednak, że pomysł utworzenia PaleoParku wcale nie upadł, zostanie przesunięty w czasie.- Kryzys odcisnął piętno również u nas. Musieliśmy zrezygnować z części inwestycji. Padło na PaleoPark, bo prace nie były jeszcze zaawansowane, ale jeśli tylko znajdą się pieniądze, to na pewno znów będziemy forsować ten pomysł - zapewnia Danuta Pająk-Gruszczyńska.Geopark powstanie natomiast w Jaworznieźródło: Dziennik PolskaAutor: Redakcja | 24/02/2010
Komentarze
#1 | Realista dnia 26.02.2010 11:14
Może kiedyś nie takie pomysły będziemy realizować ale pomimo wszystko pasjonaci popularyzacji tej czy innej dziedziny historii czy nauki, powinni jednak rozumieć że jest tak jak jest i nie pora na spełnianie takich zachcianek. Pisząc "zachcianki" nie mam zamiaru cokolwiek dyskryminować czy lekceważyć ale grubo przesadne jest zakładanie iż "kibole" jadacy do Polski z całego Świata na Euro, będą palali szczególną chęcią zobaczenia dinozaurow z plastiku i to jeszcze w Sosnowcu. Takich "parków" w Europie i na Świecie są dziesiątki a jeśli już coś kibiców interesuje to raczej tylko mecze i piwo. Osobiście widziałem to w Niemczech
#2 | Nomen Omen dnia 25.02.2010 19:25
Paleopark ma powstać na hałdzie nieczynnej kopalni Porąbka-Klimontów. Tam, gdzie dziś są nieużytki i dzikie wysypiska śmieci, staną trzy szklane kopuły. W dwóch mniejszych będą sale wystawowe, konferencyjne i minikino. W większej, wysokiej na 10 metrów, kibice, którzy zjadą się na Euro, będą mogli przekonać się, jak Sosnowiec wyglądał 300 mln lat temu. Od gorącej atmosfery stadionu będą mogli odpocząć w zrekonstruowanej przez naukowców dusznej, wilgotnej karbońskiej dżungli, w której sztucznym prehistorycznym roślinom będą towarzyszyć ich młodsi kuzyni, którzy zmienili się, ale przetrwali do naszych czasów.

Wielbiciele "Parku Jurajskiego" mogą czuć się trochę rozczarowani, bo między paprociami i widłakami nie będą się na nich czaiły żadne dinozaury. - Wtedy ich jeszcze nie było. Karbon to był czas pająków, skorpionów, wielkich ważek o rozpiętości skrzydeł do 70 centymetrów, skorupiaków, ryb. Oprócz ich skamieniałych szczątków pokażemy stworzone na ich podstawie modele w skali 1:1 - mówi profesor Krzemiński.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney