Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Ceny mieszkań jak w Krakowie

Nawet o krok nie posunęła się naprzód sprzedaż mieszkań na os. Rudna. Chętni narzekają na wysoką cenę. Co dalej z "Cynamonowym Domem"? Odnowione bloki na osiedlu Rudna prezentują się interesująco, ale na razie nowych lokatorów niestety nie przybywa.

Aby wysłać zdjęcie musisz zgodzić się z poniższym warunkiem. Dodając zdjęcie oświadczam, że mam prawo do dysponowania nim, zgadzam się na przetwarzanie danych w celu jego publikacji, oraz na nieodpłatne wykorzystanie zdjęć w serwisie naszemiasto.pl oraz innych serwisach i gazetach Grupy Polskapresse. Proszę o podpisanie autora zdjęcia w sposób podany w formularzu
Zamiast błyskawicznej sprzedaży mieszkań na rewitalizowanym osiedlu Rudna jest klops. Dotychczas żadne z 52 przeznaczonych na sprzedaż mieszkań nie znalazło nowych właścicieli.Potencjalni nabywcy narzekają na wysoką cenę. Miliony złotych, które MZBM-TBS otrzymał na to przedsięwzięcie, zamiast napędzić koniunkturę na budownictwo mieszkaniowe w Sosnowcu ciąży na budżecie instytucji, niczym młyński kamień.Nic więc dziwnego, że Marek Karnaus, prezes sosnowieckiego MZBM-TBS poważnie rozważa możliwość zasiedlenia tych lokali chętnymi, którzy są na rezerwowej liście do TBS.- Rozważamy taką możliwość - przyznaje Karnaus. - Jednak ci, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, muszą liczyć się z wysokim czynszem, który będą opłacać. Z pewnością płaciliby dużo mniej, gdyby zdecydowali się kupić te mieszkania - dodaje.Nie można odmówić racji prezesowi MZBM-TBS, jednak nie można zapominać, że chętnych odstraszają wysokie ceny metra kwadratowego. W przypadku mieszkania w stanie surowym trzeba zapłacić 3 tys. 950 zł za m. kw., a jeśli zdecydujemy się na zakup mieszkania "pod klucz" wówczas cena m. kw. wyniesie aż 4 tys. 850 zł. Dla wielu sosnowiczan są to kwoty nie do udźwignięcia, jeśli uwzględnić to, że najmniejsze z oferowanych mieszkań ma powierzchnię 55 m. kw., zaś największe - 85 m. kw.- Ceny o których mówimy nie są ostateczne - wyjaśnia Marek Karnaus. - W marcu będziemy znali faktyczne koszty, poniesione podczas inwestycji, więc dopiero wówczas podamy rzeczywistą cenę m. kw. w tych mieszkaniach - dodaje. Nie wiadomo też jak zakończy się sprawa z budową "Cynamonowego Domu" w okolicach Szpitala nr 1. Pierwszy termin składania wniosków o zakup mieszkania w tym obiekcie minął z końcem stycznia i został przedłużony do końca lutego. Teraz prawdopodobnie wnioski będzie można składać bezterminowo. Dlatego, że mimo ogromnego zainteresowania dotychczas nikt nie podpisał umowy przedwstępnej.- Z pewnością mielibyśmy już kilkanaście takich umów, ale ze względu na to, że dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawcę inwestycji będziemy mogli podać cenę za m. kw. zainteresowani wstrzymują się z podpisywaniem wszelkich zobowiązań - tłumaczy Karnaus.Mimo tych zapewnień i optymizmu prezesa Karnausa trzeba powątpiewać, czy sprzedaż lokali w "Cynamonowym Domu" nie okaże się takim samym niewypałem, jak na os. Rudna.- Nie można porównywać tych dwóch inwestycji - mówi Karnaus. - Na os. Rudna mieszkania były nadbudowywane nad istniejącymi. Dlatego zainteresowanie nimi jest mniejsze. Z kolei "Cynamonowy Dom" będzie powstawał od podstaw. Trzeba też wziąć pod uwagę lokalizację tych dwóch inwestycji - dodaje.red. Andrzej Kaim, Dziennik ZachodniDzisiaj 00:43:24Autor: Redakcja | 25/02/2010
Komentarze
#1 | Leonora dnia 03.04.2012 13:33
Wiem co dr Strosmajer powiedział by Pani Angelice, co nie eznmiia faktu, że lichwa, a nie używanie symboli komunistycznych, czy innych, powinna być zakazana.Ciekaw jestem, czy ktoś kiedyś policzył ilu ludzi pożegnało się z życiem przez lichwę?Pani Redaktor jak zwykle ze wspf3łczuciem na dłoniSmileWszystkim uczestnikom audycji życzę pozytywnego zakończenia.
#2 | armak dnia 28.02.2010 21:38
Nie będzie dalszej rewitalizacji Rudnej , nie mają kasy nawet na remont jezdni i chodników na Patriotów !!!
#3 | fasg dnia 28.02.2010 17:37
Kiedy dalsza rewitalizacja Rudnej!!!
#4 | Iznogud dnia 28.02.2010 08:18
Za taką kasę można kupić ładny dom w ładnej okolicy, a nie na tonącej w błocie (CoolRudnej z menelami chlejącymi i szczającymi pod śmietnikiem.
#5 | kobieta dnia 27.02.2010 22:18
Kiedy monopoliści typu MZZL I MZBM znikną raz na zawsze z naszej codzienności?
Jak długo jeszcze mamy utrzymywać tych ludzi ??
#6 | Paweł dnia 27.02.2010 17:55
Komisja rewizyjna RM zapewne skontroluje rozliczenie tej inwestycji lub zleci jego wykonanie wyspecjalizowanej firmie.
Tyle milionów publicznych pieniędzy to olbrzymia odpowiedzialność.
#7 | anonim dnia 27.02.2010 15:51
270 tysięcy zł za 55 m...Moja córka zarabia 1700 zł, zięć 1600 zł i grozi mu utrata pracy...Jak co młodzi mają żyć w tym katolickim, radosnym kraju? Jakim cudem mają sobie kupić mieszkanie? Może p. Dudała cos poradzi. Nie każdy jest radosnym biskupem, który sobie buduje prywatny dom pod Wisłą za ponad 5 mln złotych. Ścislej buduje jego siostra nauczycielka-emerytka. Tak stoi na tablicy inwestorskiej, zawieszonej na budowie. Kiedy Polska będzie normalnym krajem?
#8 | ludek dnia 27.02.2010 13:43
Na komunalnych mieszkaniach,właścicielach którzy te mieszkania wykupili od gminy Sosnowiec nadal łapę trzyma Górski i jego ekipa.To jest ich monopol.
Prawo to jedno ,a oni to drugie.
Pozostałych to tez nie interesuje.Liczy się interes własny.
Przykre.
Nie wiem na kogo można w Sosnowcu głosować ?
Nie wiem !
#9 | anonim dnia 27.02.2010 13:11
Widocznie w Polsce jest juz tak dobrze, że nie ma popytu na mieszkania. A takie ładne, każdego na nie stać. Co za problem...Ja w Hucie Katowice dostałem mieszkanie po...2 latach czekania w kolejce. Do tej pory w nim mieszkam, 63 m kwadratowe, i ze zwykłej pensji było mnie na nie stać.Bez żadnego załatwiania, protekcji itp. Po prostu dostałem, a nawet do partii nie należałem. No, ale to był okropny komunizm, chyba je oddam komus za darmo, obrzydzenie mnie bierze, jak na nie patrzę. Na szczęście nikt go nie weźmie, wszyscy brzydzą się tamtym systemem.I tamtymi mieszkaniami. Na szczęście...
#10 | anonim dnia 27.02.2010 13:01
Chętnie kupię mieszkanie w Krakowie za taką cenę. Czyli ok połowę taniej niż są tam naprawdę. Dziennik Zachodni to niezły szmatławiec.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney