Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sejm przyjął ustawę wprowadzającą zakaz palenia

Sejm znowelizował w czwartek ustawę o ochronie zdrowia - przyjęte rozwiązania łagodzą pierwotne propozycje komisji zdrowia, według których całkowity zakaz palenia miał obowiązywać m.in. w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych.
Teraz będzie możliwość wydzielania w tych miejscach sali dla palących. Za zmianami głosowało 217 posłów, 165 było przeciw, a 48 wstrzymało się od głosu.Pierwotnie projekt przewidywał wprowadzenie całkowitego zakazu palenia m.in. w restauracjach, barach, dyskotekach. Podczas czwartkowych głosowań przyjęto jednak poprawkę mniejszości liberalizującą te propozycje. Zakłada ona, że właściciele lokali gastronomicznych o powierzchni poniżej 100 metrów kw. będą mogli zdecydować czy lokale te będą w całości przeznaczone wyłącznie dla osób palących czy niepalących. W większych lokalach (powyżej 100 m kw.) właściciel będzie mógł wydzielić sale dla palących.Ustawa wprowadza całkowity zakaz palenia m.in. w środkach transportu publicznego (m.in. taksówkach, samochodach służbowych), publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach) oraz przystankach komunikacji miejskiej.W myśl zapisów ustawy palenie będzie dopuszczalne w specjalnie wydzielonych pomieszczeniach w hotelach, akademikach, uczelniach wyższych, a także np. w domach spokojnej starości i domach zakonnych.Za złamanie zakazu palaczowi groziłoby 500 zł mandatu. Za nieumieszczenie w lokalu lub pojeździe informacji o zakazie palenia - grzywna 2 tys. Ustawa przewiduje też zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych przez internet, dopuszczałby natomiast produkcję i wprowadzanie do obrotu tzw. e-papierosów.Ustawa zakłada zmiany regulacji dotyczących reklamy; wprowadziła zakaz prywatnej reklamy wyrobów tytoniowych.Inicjatorzy zmian przypominają, że 9 mln Polaków regularnie pali 15-20 papierosów dziennie, a z powodu palenia co roku umiera w Polsce 70 tys. ludzi. Autorzy projektu zwracali też uwagę na problem biernego palenia. Argumentowali, że doświadczenia innych krajów, w których wprowadzono całkowity zakaz palenia - jak Włochy, Irlandia czy USA - są zachęcające.Teraz ustawa trafi do Senatu.Autor: Redakcja | 04/03/2010
Komentarze
#1 | Josephhofe dnia 18.09.2015 19:11
Witam
Zobaczył ktoś tą stronę i napisał coś o jej wyglądzie? https://Awokado.c... - Awokado

Wszedzie dobrze ale w domu najlepiej.
#2 | zdjety z pala dnia 07.03.2010 17:27
Senator Krzysztof Piesiewicz 12 kwietnia ma wrócić do pracy w Senacie po bezpłatnym urlopie. Jak ustalił "Wprost", śledczy postawili zarzut szantażu trzem osobom. Dochodzenie narkotykowe wobec Piesiewicza z powodu utrzymania mu immunitetu ma zostać automatycznie umorzone.
Przewodniczący komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich Zbigniew Szaleniec (PO) powiedział, że sprawa immunitetu Piesiewicza jest już zamknięta. - Chyba, że z jakiś innych paragrafów wytoczono by nowe oskarżenia. Wtedy można złożyć ponowny wniosek - podkreślił. Dodał, że nie ma też formalnie możliwości, aby senatorowie wrócili na nowo do sprawy immunitetu Piesiewicza. - Procedura tutaj mówi jasno i wyraźnie, że rozpatruje się wniosek i jeżeli Senat nie podejmie decyzji, to do końca kadencji sprawa jest zamknięta - zaznaczył Szaleniec i dodał, że wynika to z regulaminu Senatu.
Jak podał w niedzielę "Wprost" w internetowym wydaniu, zarzut szantażu postawiono Zbigniewowi S., Joannie D. oraz Halinie S. "Wprost" dotarł też do postanowienia o umorzeniu śledztwa, które warszawska prokuratura wydała 30 kwietnia 2009 roku. Śledczy podjęli tę decyzję po tym, jak senator zrezygnował ze ścigania szantażystów.

#3 | marco-pol dnia 05.03.2010 13:52
Panie Piotrze!
Jak Pan ocenia taki oto swoisty dualizm etyczny prezentowany przez liderów partii której Pan jest członkiem? Otóż piętnuje się i nabija na pal senatora Piesiewicza za to, że uległ szantażowi, dowodzi się wszem i wobec jakie to niebezpieczne dla państwa i dyskredytujące dla kogoś tak słabego by ulec szantażowi i jednocześnie powołuje się na stanowisko ministra Pana Michała Boni, który z ohydnych pobudek uległ szantażowi i podjął współprace z SB? Czy to nie hipokryzja i cynizm relytr1; PO? Jak Pan ocenia postawę liderów PO w tej kwestii?

#4 | !!!!!!!!! dnia 05.03.2010 13:48
Dwa lata POpaprańcy deliberowali tylko po to żeby wprowadzić możliwość palenia w szpitalach. Brawo , brawo, zaczyna sie życ lepiej wszystkim!
#5 | @SM dnia 05.03.2010 13:33
Na temat e-papierosów tony materiałów publikowano, trzeba czytać nie tylko ten portal, to bedzie się wiedzieć. Uchwalona ustawa całkowicie pomija papierosy elektroniczne mimo że lobby farmaceutyczne i tytoniowe stawało na głowie aby e-papierosy uwalić. E-papieros NIC oprócz pary, na zewenątrz nie emituje, nikotynę wciąga tylko palacz w siebie - jego wola, jego sprawa. Szeroko reklamowane plastry i gumy też wprowadzają do organizmu nikotynę. Palę e-papierosy od roku, tytoniowe dawno rzuciłam. Jedyne co widzę to ludzką zawiść - wydziela czy nie wydziela to i tak masz to schować bo nawet e-papieros otoczenie denerwuje. Rodacy uwielbiają odbierać innym przyjemność.
#6 | SM dnia 05.03.2010 12:27
Toż tworzy się warunki do rozwoju swoistej odmiany rasizmu. Będzie segregacja rasowa - na palących i niepalących, białych i czarnych (od dymu).
Otwiera się rynek dla trawki - bo będzie można posiadać na własny użytek... Czy trawkę będzie można palić w miejscach gdzie obowiązuje zakaz palenia tytoniu? Wszak trawka to nie tytoń...
Powstaje problem tzw. papierosów elektronicznych, które trudno zaklasyfikować jako wyrób tytoniowy, nie zachodzi w nich proces spalania, a przecież wydzielają czystą nikotynę.
Czy będzie można wszędzie ciągnąć "elektrona" bez narażania się na karę?
#7 | Paranoik dnia 05.03.2010 11:23
Wkrótce Sejm uchwali zakaz bekania i puszczania bąków w miejscach publicznych(smród źle wpływa na oskrzela). Rozważany jest zakaz kasłania ze względów na możliwość rozsiewania zarazków. PARANOJA !!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney