Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Napisali: radni dali zgodę na pomnik

Wspólnymi siłami samorządu i kościoła św. Joachima powstać ma pomnik legendarnego kapłana Solidarności, ks. Jerzego Popiełuszki. Obelisk ma stanąć w dzielnicy Zagórze w pobliżu kościoła św. Joachima, ale na działce należącej do samorządu sosnowieckiego. Uchwałę zezwalającą na taką lokalizację wyraziła Rada Miejska podczas ostatniej sesji. Jedynie radni Wacław Tabaka oraz Marek Godek z klubu Ponadpartyjna Inicjatywa Rozwoju Sosnowca nie poparli pomysłu. Pierwszy z nich głosował przeciw, zaś drugi wstrzymał się od głosu.

Autor: (JEŻ / DZ)Autor: Piotr Dudała | 05/03/2010
Komentarze
#1 | gk dnia 10.03.2010 16:54
Kelner pilnuj tacy nie wtrącaj się do mężczyzn!
Boś głupi jak beton!!!
#2 | Kelner dnia 07.03.2010 15:07
Na to odgrzewane danie napisano już wiele ale pewnie to nie w smak niektórym.
- na razie mowa o działkowaniu działki - a obok rozległe tereny parafialne. a za rok sie okaże, że zamiast ratowania na Maczek (dworzec) trzeba będzie budować jakiś całkiem nowy nikomu niepotrzebny pomnik...
Powiem wprost -mam to gdzieś !
Chylę głowę przed postacią Ks.Popiełuszki ,ale co ja mam robić przed jego pomnikiem ???
K R Y Z Y S - brak pieniędzy na wszystko ale na pomnik fundusze są... Kupcie lepiej jedzenie biednym dzieciom zamiast finansować kolejny kawał betonu na terenie Sosnowca. Na placu papieskim beton już od dawna twardnieje natomiast sadzenie drzew może zaczekać, bo w końcu drzewa rosną bardzo szybko i jest ich mnóstwo w okolicy. Miasto Masa Maszyna, Beton Banda Baranów
Dziwnie zgodni Ci nasi Radni, bo to że tylko dwóch ma jakieś obiekcje raczej nie dziwi - mają jakieś stanowisko w sprawie... natomiast swoistym kuriozum jest ta zgodność pozostałych.
Ci Panowie poprostu rżną tzw. "głupa". Przecież tu nie chodzi o kolejny pomnik, o upamietnienie męczeńskiej śmierci ks Jerzego. Nie traktujcie nas za idiotów - znów kolejna działka miejskiej ziemi trafia na wieki w ręce kościelne a napewno pod "oko" Kościoła..
Czy ktoś wyobraża sobie że w okolicy tego pomnika, będzie teraz można coś ogólnomiejskiego, świeckiego projektować.
Panowie Radni, jak już jesteście tacy święci to idźcie na całość - przekażcie wszystko co jeszcze wolne w mieście zostało Kościołowi, począwszy od działki z Kaną. Wszystko będzie jasne, wdzięczność mieszkanców i zbawienie wieczne zapewnione.
Kolejny pretekst żeby czarnym zrobić prezent. Czcijcie pamięć na swoim terenie, na terenie kościelnym macie dużo miejsca.
Ideę budowy pomnika ks. Popiełuszki popieram ale szkoda że zapomniano o tym, że przed II wojną w tym miejscu stał pomnik Nieznanego Żołnierza. Pomnik ten znajduje się w pracowni konserwatorskiej (odrestaurowany) i nie bardzo wiadomo co z nim dalej zrobić.
i w ten sposób następną działkę będącą w zasobach miasta - nas podatnika własnością zawładnęli a właściwie dyspozycyjni kościołowi katolickiemu radni sosnowieccy włożyli czarnym do kieszeni za friko . Rozliczymy Was za waszą klęcznikową postawę radni sosnowieccy oj rozliczymy was przy urnach wyborczych . Ale tłuste katabasy z kościelnej są zachłanni - biorą już wszystko co w ich czarne łapy włazi - bez zahamowań i ograniczeń . Za tę swoją nieokiełzaną zachłanność zapłacą najwyższą cenę w krótkim podejrzewam czasie .

#3 | @Urzendnik dnia 07.03.2010 07:28
Gierkowi to i nawet dwa pomniki by wystawili, ale widać, że poza jego wychwaleniem i tamtych marnych czasów niewiele potrafią i to jest ich cała polityka!
#4 | Urzendnik dnia 06.03.2010 17:06
Ależ tu bełkotu, i bełkoczących, fuj!
#5 | Repetier dnia 06.03.2010 15:34
W pobliżu kościoła św. Joachima, na działce będącej własnością gminy Sosnowiec, powstanie pomnik Sługi Bożego, a wkrótce już błogosławionego, ks. Jerzego Popiełuszki. Na taką lokalizacje zgodę wyraziła podczas ostatniej sesji sosnowiecka Rada Miejska. Jak informuje serwis sosnowiecinfo.pl dwóch radnych głosowało inaczej niż pozostali. Wacław Tabaka głosował przeciwko przyjęciu uchwały, a Marek Godek i wstrzymał się od głosu.
#6 | anonim dnia 06.03.2010 15:19
to ci od Gierka, z mózgiem u nich chyba nie najlepiej, o czym świadczy mniej niż przeciętne wykształcenie, ala za to jądra dwa, czyli razem cztery!
#7 | BRAWO! dnia 06.03.2010 15:08
Są jeszcze w Sosnowcu faceci (radni) z jajami!
#8 | !!!!!!!!!!!! dnia 06.03.2010 13:19
Tabaka lobbuje za pomnikiem strzelców katyńskich!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney