Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Nie będzie pomnika Gierka we Włocławku

We Włocławku nie stanie pomnik Edwarda Gierka. Oficjalnie rodzina byłego komunistycznego kacyka się na to nie zgadza. Nieoficjalnie – postkomunistom przeszła gierkomania. Profesor Adam Gierek [syn Edwarda Gierka, europoseł Unii Pracy] prosił, abyśmy nie robili już rozgłosu. Trzeba szanować wolę członków rodziny. To w końcu ich nazwisko – twierdzi jeden z założycieli komitetu budowy pomnika Edwarda Gierka, Eugeniusz Wypijewski.Tłumaczy, że nie chodziło o budowę monumentu, a o wmurowanie w pomnik Ludzi Pracy medalion z podobizną byłego I sekretarza KC PZPR i tablicą jego pamięci.Okazuje się jednak, że komitet, który powstał w 2002 roku, nie zdziałał przez ten czas zbyt wiele. Nadal formalnie istnieje, jednak zawiesił działalność. Zebrane w tym czasie kilka tysięcy złotych zamrożono na oprocentowanym koncie. – Może w przyszłości przekażemy je na jakiś dom dziecka? – zastanawia się Wypijewski.W tym samym Włocławku powstaje obecnie pierwsze w Polsce sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki, który zostanie wyniesiony na ołtarze 6 czerwca 2010. To tutaj mordercy wrzucili ciało męczennika do Wisły. Edward Gierek nie miał z kolei z Włocławkiem nic wspólnego prócz tego, że za jego urzędowania miasto stało się stolicą województwa.źródło: www.bibula.com
Autor: Redakcja | 10/03/2010
Komentarze
#1 | wyborca dnia 13.03.2010 10:10
słuszaj Pino,ja odniosłem się wyrażnie w swojej wypowiedzi do regionu,dzielnicy ,kumasz czaczę sld-owcu(POST KOMUNISTO?)
Anonimie nie życzę sobie wklejania moich wypowiedzi z e-sosnowiec,kumasz ekskoalicjancie z sld?
#2 | !!!!!!!!!!! dnia 13.03.2010 08:48
Każdy rozumny, świadomy i rozsądny człowiek, będący choć troche patritą wie, że Gierek to postać haniebna dla Sosnowca. Pytam Pana po raz kolejny, co próc ztchórzostwa skłoniło Pana do wycofania słusznego wniosku o odebranie honorowego obywatelstwa miasta Sosnowca Gierkowi? No chyba , ze nie jest pan rozsądny, rozumny, świadomy i patriotą? Zechce Pan odpowiedzieć, czy kasujemy?
#3 | Jonasz dnia 12.03.2010 23:34
Wrzucił pan 4 nowe newsy na stronę i nei raczy pan odpowiedzieć? Czy myśli pan że pisanie pod wieloma nickami coś zmieni? Przecież wiadomo że na tę stronę wchodzi pięciu zagorzałych pana zwolenników, 40 ludzi, których bawią komentarze a resztę komentarzy pisze pan. Czy zdaje pan sobie sprawę, że szkodzi pan PO wyczyniając takie brewerie na tej stronie? To nie jest promocja tylko antypromocja. Szkoda że nikt z pana kolegów z PO nie powie tego wprost bo dzięki takim właśnie zagraniom Górski i jego ekipa po raz kolejny zdobędą władze. No ale jak widać upór maniaka robi swoje. To przykre...
#4 | Jonasz dnia 12.03.2010 18:37
No i co panie Dudała. Skasował pan mojego posta o Gierku. jak tu pana brać poważnie skoro zachowuje się pan jak rozkapryszone dziecko. Nie potrafi pan nawet odpowiedzieć w prostej kwestii:
Najpierw wyciąga pan Gierka a potem jak lewica zwiera szeregi to chce pan donosić do IPNu. Po co pan to robił? Żeby obudzić demony przeszłości czy żeby zbić kapitał polityczny? I nagle jak pojawiają się komentarze popierające Gierka to jedyna pana bronią jest kasowanie postów. A ja kiedyś miałem pana za poważnego człowieka ;/
Ten post też pan skasuje?
#5 | Pino dnia 12.03.2010 15:44
Tusk to kacyk, a najglupszy elektorat ma PO
#6 | anonim dnia 12.03.2010 13:32
wyborca, zamieszczono: 12-03-2010 10:41
a to nowośc,to w Polsce jest lewica?
Same władze SLD okreslają się jako ugrupowanie centro-lewicowe,więc się pytam co to za lewica, której niektórzy członkowie są włascicielami banków(lub jej udziałowcami),firm ,a o "lewicowosci"przypominają sobie przy zblizajacych się wyborach?
Jednak należą im się słowa uznania,cały czas rzadzą w tym mieście,dlaczego,ano mają najgłupszy elektorat w kraju i perfekcyjnie potrafią to wykorzystac,jeszcze raz wyrazy szczerego uznania.
Wybory w tym śmiesznym miasteczku i tak wygrają postkomuniści,zobaczycie,he,he.


różowy, zamieszczono: 12-03-2010 10:03
Jako sympatyk a nawet zwolennik lewicy stwierdzam, propozycja powołania działającego aktywnie i twórczo instytutu jest nierealna a sama inicjatywa wręcz idiotyczna, ... komu i czemu to ma służyć, oprócz tych co chcą na siłę i za wszelką cenę zaistnieć w okresie przedwyborczym ?


muminek, zamieszczono: 12-03-2010 09:27
precz z komuchowem! precz z Gierkiem!
#7 | anonim dnia 12.03.2010 13:08
Dudała - POpaprano - KATolando KACYK !!!!!!!I tyle w tym temacie debile...
#8 | @Mario 2 dnia 12.03.2010 12:16
We Włocławku nie mają Dudały i jego portalu - dlatego inicjatywa pomnika Gierka sama zdechła i inicjatorzy zostali z ręką w nocniku, wyszli na głupków.
Czy nic Wam to nie mówi?
Tam nikt nie robił afery, nie pisał rozpaczliwych artykułów, nie bił piany i nie załatwiał na tym własnej reklamy.
#9 | @Mario dnia 12.03.2010 12:11
anonimie Mario, czemu tak nie lubisz PO i wpuszczasz ich w maliny? Jaka kłótnia ? Oni właśnie przez popisy Dudały dopiero teraz się zjednoczyli i pokazują pazury.
Ktoś fanatycznie dał dupy a Ty usiłujesz to zagadać i zaciemnić.
Gdzie rozum śpi tam budzą się upiory! Dudała otworzył puszkę Pandory i cała Polska się z nas śmieje, czego tu gratulować.
Porządek z rondem, nazwami ulic i takimi fundacjami można było szybko i skutecznie, bez sensacji, zrobić po wygranych wyborach - gdy się ktoś spieszy to się diabeł cieszy!
#10 | Mario dnia 12.03.2010 08:35
kłótnia na lewicy służy prawicy!
brawo Panie Piotrze, dobra robota!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney