Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Akademia Samorządowa PO

Rozpoczynamy realizację projektu Instytutu Obywatelskiego PO RP oraz Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” pod hasłem „Akademia Samorządowa”, który ma na celu przeszkolenie członków PO i SMD
z zakresu wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz z zakresu prowadzenia kampanii wyborczej.

Planujemy przeprowadzenie cyklu spotkań i warsztatów w poszczególnych okręgach wyborczych (w wyborach do Sejmu RP) adresowanych przede wszystkim do ludzi młodych, którzy planują start w zbliżających się wyborach samorządowych.Poniżej przesyłamy podstawowe informacje na temat realizowanego przedsięwzięcia:Termin: marzec – czerwiec 2010 r.Miejsca: Katowice, Gliwice, Bielsko – Biała, Częstochowa, Rybnik, SosnowiecTematy:

1. Ustrój i zadania samorządu terytorialnego: (zasady samorządu: pomocniczość, decentralizacja, pionowy podział władzy charakterystyka jednostek samorządu terytorialnego, zadania samorządu terytorialnego) oraz reformy ustrojowe po 1989r. Sukcesy i porażki samorządu terytorialnego: (od restauracji samorządu w 1990 r. do trójstopniowego podziału zasadniczego wprowadzonego w 1999 r., Wprowadzenie bezpośrednich wyborów na urząd wójta, burmistrza, prezydenta miasta, Samorządowa rzeczywistość)

2. Finanse samorządowe: (podatki uchwalane przez organy samorządu, pozostałe źródła dochodów jednostek samorządowych, charakterystyka wydatków, kształtowanie budżetu i zarządzanie deficytem)

3. Teoria marketingu: Marketing a marketing polityczny (historia marketingu, analiza SWOT, marketing mix, Segmentacja , targeting, badania wyborcze)

4. Nośniki reklamy: ulotki i plakaty (sposoby reklamy: door to door, ulotki, media, konwencje wyborcze, logo - skojarzenia, emocje, barwy, rodzaje reklam telewizyjnych) oraz język reklamy i polityka: wizerunek polityczny (negocjacje, mowa ciała: wywiady, język- jak mówić i ile, manipulacje polityczne, ośrodki badania opinii publicznej. Gry: profil kandydata - burze mózgów, wiek: młodzi – starzy. Sposoby prezentacji, podstawy socjotechniki)

5. Case study: - obserwacja rozwiązywania problemów lokalnych przez spotkania z samorządowcami z Platformy ObywatelskiejZgłoszenia: formularz zgłoszeniowy przesyłamy w załączeniu. Osoby zainteresowane prosimy o odesłanie uzupełnionego formularza na adres slask@platforma.org w terminie do 15 marca br. Ilość miejsc w każdym z okręgów jest ograniczona. Bliższych informacji udzielą Państwu Aleksandra Kalafarska 32 259 72 92 lub Michał Bieda 608091440.Pozdrawiamy serdecznieWojciech Saługa
Wiceprzewodniczący PO RP Regionu ŚląskiegoMichał Bieda
Wiceprzewodniczący S”MD” – Region ŚląskiAutor: Piotr Dudała | 11/03/2010
Komentarze
#1 | Brukselczyk dnia 13.03.2010 17:51
"Nasz Dziennik": W trakcie nieformalnego spotkania Koła Polskiego w Strasburgu, w skład którego wchodzi 50 deputowanych, szef PE Jerzy Buzek perorował o postępach w realizacji "priorytetów własnej kadencji". Zamiast owacji na stojąco wywołał jednak konsternację !!! Jerzy Buzek referował podczas spotkania postępy w realizacji priorytetów programu jego kadencji, które rzekomo ogłosił osiem miesięcy temu. Wówczas głos zabrał poseł Mirosław Piotrowki (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), który wprost zapytał przewodniczącego, na podstawie którego zapisu regulaminu Parlamentu Europejskiego ogłasza on priorytety i program własnej działalności. W odpowiedzi Buzek - po pewnym zastanowieniu - potwierdził, że w regulaminie PE faktycznie nie ma żadnych zapisów na ten temat. Zaraz też jednak podkreślił, że "nikt mu tego nie zabrania". Tymczasem - jak zauważył Piotrowski - ten niepotrzebny precedens może zostać w przyszłości wykorzystany przez jego następcę. Szef socjalistów Martin Schulz mógłby pójść tym tropem i ogłosić w czasie swojej kadencji własny program, tym razem szkodliwy dla interesów Polski.
#2 | ha ha ha ha ha ha dnia 13.03.2010 11:14
oni będą rozklejać plakaty a Miro, Zbych i Rycho załatwią robotę córze Sobiesiaka...no bo ona jeszcze mało ma...a i tatusiowi doniesie to i owo
#3 | Może choć to nie skasujesz? dnia 12.03.2010 23:59
Myślę że czas wreszcie zrobić listę protestacyjną.
Po dokładym sprawdzeniu wszystkich wpisów w tym temacie naliczyłam:
35 anonimów, ludka, Dudałę, 22 nieokreślonych imion, 12 haseł słownych, wykrzykniki i inne znaki, Maryjana i Paździcha.
Mało nas trochę. Więc do roboty internauci, niech Europa wie jaka z nas potęga. Przecież tych zniczy na grobie Gierka pali się wiecej.
A może warto powołać taki nowy Front Jedności Narodu ? Oni też kiedyś wypowiadali się za cały naród.
Serce rośnie jak patrzę ilu ludzi nie ma co robić i wynajduje sobie problemy. Kiedy wreszcie zrozumiecie że 99% mieszkańców ma to wszystko w nosie? Wybory coraz bliżej w Wy dalej o dupie Maryni.
#4 | haha dnia 12.03.2010 21:55
Instruktaż dla rozklejaczy plakatów wyborczych haha
#5 | ludek dnia 12.03.2010 20:29
No,no no, może się jeszcze załapie. Smile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney