Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Prof. Paweł Bożyk: Głównym winowajcą kłamstw jest...
Polska Zjednoczona Partia Robotnicza

Prof. Bożyk na wstępie swojego wykładu podkreślił, że Sosnowiec jest najlepszym miejscem dla Instytutu Edwarda Gierka. - Mam nadzieję, że Instytut położy kres ewidentnym kłamstwom na temat dekady Gierka. Głównym winowajcą tych kłamstw jest Polska Zjednoczona Partia Robotnicza. To walka o władzę w tej partii w latach 80. spowodowała nagonkę na Edwarda Gierka i deprecjonowanie osiągnięć lat 70. Dopiero dziś zaczynają się pojawiać obiektywne opracowania, pod którymi nawet ja mógłbym się podpisać – mówił prof. Bożyk. - Dlaczego dekada lat 70., a nie inne okresy z PRL kolą w oczy tych z lewa i tych z prawa? Bo to była wybitna dekada – stwierdził prof. Bożyk (...).źródło: red. Janusz Lewanda, www.sosnowiec.info.plAutor: Piotr Dudała | 13/03/2010
Komentarze
#1 | Pawlo dnia 15.03.2010 18:19
Pisownia celowa. sądząc po twojej reakcji jesteś głęboko wierzący, bo tylko ci tak reagują HA< HA< HA ITD. I tak pójdziesz do piekła za te słowa co napisałes nie znając człowieka. Nie pomoże ci czyściec!!!!!!!!!!!! WIELKI MI PROKÓRATOR ( celowe)
#2 | Prokurator dnia 15.03.2010 17:54
A ja wiem, że była nie tylko pasta, ale i szynka, samochody , słodycze i alkohole, ale dla UBeków i kapusiów. Wynika z tego że PAWLO jest nie tylko analfabetą (pipidówa pisze sie przez "ó" ale UBekiem i kapusiem
#3 | PAWLO dnia 15.03.2010 17:37
Do prokuratora, a ja wiem że pasta do zębów była przynajmniej w Sosnowcu. Z tego wynika że "prokurator" mieszkał na PIPIDUWIE.
#4 | prokurator dnia 15.03.2010 17:27
Wielki to byłby dla mnie zaszczyt znowu być skazanym za walkę z komuną i walkę o dobre imię mojego rodzinnego miasta i jego mieszkańców. Teraz nagłośniłoby się to w mediach, pokazało prawdziwą twarz i intencje powoda. Ech marzenier30;
#5 | PAWLO dnia 15.03.2010 17:25
A cóż tak uczepiliście się Gierka. Ślązacy mają Gen Ziętka i "Psów" na nim nie wieszają, też był w partii. Rządził w tamtych czasach, wesołe miasteczko i wiele innych rzeczy za jego kadencji powstało. No ale tam mieszkają Ślązacy którzy są rodowitymi mieszkancami. A w Sosnowcu, połowa przyjezdna. Najwięcej mają ci do powiedzenia co im się stopa życiowa w tamtych czasach podniosła, mieli prace. Odnośnie tych którzy zginęli za PRL, żałuję że to się stało, ale patrząc na to z drugiej strony to w Polsce przedwojennej o wiele więcej robotników zginęło w walce o swój byt. O tym sza, no bo jak to by wyglądało, wtenczas było OK.
#6 | Ciekawy życiorys... dnia 15.03.2010 15:06
Grzegorz Ottokar Pisalski (ur. 10 marca 1970 w Chojnicach) r11; polski polityk, przedsiębiorca, poseł na Sejm VI kadencji.

Z zawodu przedsiębiorca, od 2002 zasiadał w radzie miasta Sosnowiec, od 2006 jako wiceprzewodniczący. Należał do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, następnie przystąpił do Socjaldemokracji Polskiej.

W wyborach parlamentarnych w 2007 został wybrany posłem, kandydując z listy koalicji Lewica i Demokraci w sosnowieckim i otrzymując 7342 głosy.

W kwietniu 2008 wstąpił do Koła Poselskiego SdPl-Nowa Lewica. W grudniu tego samego roku odszedł z partii i z koła wraz z dwoma innymi posłami, motywując to polityką SdPl ukierunkowaną, ich zdaniem, przeciwko SLD. W marcu 2009 został członkiem klubu poselskiego Lewica. We wrześniu 2009 przystąpił do Unii Pracy i objął funkcję sekretarza generalnego tej partii.
#7 | @Prokurator dnia 15.03.2010 14:10
Zaproszenie może Pan Prokurator wysłać na adres mailowy Piotra Dudały bezposrednio lub poprzez Starostwo Będzińskie z dopiskiem dla rzecznika.
Pan Dudala który zajmuje się ostatnio upwszechnianiem i reklamą działań sosnowieckiej lewicy, z przyjemnością, zaproszenie przekaże adresatom.
#8 | Prokurator dnia 15.03.2010 13:26
Czy zna ktos adres mailowy Pisalskiego lub Adamca? Chciałbym ich zaprosić do Prokuratury ze szczoteczkami do zębów, o ile używają. Za czasów ich idola Gierka nie było pasty do zębów.
#9 | anonim dnia 15.03.2010 11:11
powiedział Gregor Czeladzki
#10 | Mówieć, ale nie promować??? dnia 15.03.2010 11:11
Powinniśmy pamiętać o Gierku, mówić o nim, przypominać jego postać. Ale nie możemy wykorzystywać byłego I sekretarza KC PZPR w działaniach promujących Sosnowiec. To nie przyniesie miastu korzyści.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney