Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Nie inicjatywa oddolna, ale... fragment kampanii wyborczej?

Sekretarz Generalny Unii Pracy Grzegorz Pisalski jest organizatorem szeregu konferencji i seminariów poświęconych Edwardowi Gierkowi - czytamy na stronie www.uniapracy.org.pl
Pierwsza taka konferencja odbędzie się już 13 marca br. o godzinie 14.00 w Sosnowcu, w Auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych przy ulicy Jagiellońskiej 13. Prelegentami będą m.in.: prof. Adam Gierek, prof. Paweł Bożyk oraz prof. Andrzej Karpiński. Swój udział zapowiedzieli również goście: Przewodniczący UP Waldemar Witkowski, Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, Posłanka UP Bożena Kotkowska. Zgłoszenia na konferencję pod numerem telefonu 032 298 03 04 do 05.03 br. Serdecznie zapraszamy!W tym roku przypadają dwie ważne rocznice związane z osobą Edwarda Gierka – 40. rocznica objęcia przez niego funkcji I sekretarza Komitetu Centralnego PZPR i 30. rocznica odejścia z tego stanowiska. Za rok przypada 10. Jego śmierci. Dla wszystkich, którym bliska jest osoba byłego I sekretarza, te daty stanowią wielkie moralne zobowiązanie do walki o przywrócenie Polakom prawdy o tym Wielkim Człowieku.Dlatego postanowiliśmy powołać Fundację „Instytut Edward Gierka”. Jednym z jej najważniejszych celów będzie utworzenie Izby Pamięci, w której byłyby zgromadzone –dokumenty obrazujące działalność byłego I Sekretarza oraz świadectwa ludzi, którzy mieli zaszczyt Go znać osobiście i z Nim współpracować. We współpracy ze środowiskami naukowymi planujemy m.in. organizowanie konferencji i seminariów o Edwardzie Gierku i czasach, w których przyszło Mu pracować dla Polski. Pierwsza taka konferencja odbędzie się już 13 marca br. o godzinie 14.00 w Sosnowcu, w Auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych przy ulicy Jagiellońskiej 13. Prelegentami będą między innymi: prof. Adam Gierek, prof. Paweł Bożyk oraz prof. Andrzej Karpiński. Swój udział zapowiedzieli również goście: Przewodniczący UP Waldemar Witkowski, Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, Posłanka UP Bożena Kotkowska.


Jeśli:

• masz dość zakłamywania historii Polski Ludowej, a zwłaszcza dekady lat 70-tych;

• chcesz, by Edward Gierek odzyskał należne Mu miejsce w narodowej historii;

• chcesz, by następne pokolenia znały prawdę o wielkim narodowym wysiłku, do którego właśnie Edward Gierek – jak nikt przed nim i nikt po nim –potrafił zmobilizować Polaków.


Przyłącz się do nas!


Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Unii Pracy!Organizatorzy:Unia Pracy - Sekretarz Generalny Grzegorz PisalskiInstytut Edwarda GierkaRuch Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierkaźródło: www.uniapracy.org.pl

Autor: Piotr Dudała | 14/03/2010
Komentarze
#1 | Ściema ? dnia 16.03.2010 15:04
Swą karierę polityczną w Polsce zaczął robić od czasu gdy został Sekretarzem, był wielokrotnie Posłem ! Kolejno zdobywał stanowiska.Stał bardzo wysoko w hierarchii, otoczony znacznym szacunkiem, miał nawet widoki do korony polskiej. Współzawodniczył z prymasem. Wszedłw ostry zatarg którzy z nienawiści przeszli z powrotem na katolicyzm. Podczas elekcji wywołał zbrojną secesję, iż będzie przestrzegał praw dysydentów (pacem dissidentium) w Polsce. Zmarł nagle rok później, otruty przez przeciwników politycznych.
#2 | Iwo dnia 16.03.2010 11:11
wmawianie ludziom, że wszyscy popierają mit Gierka jest to sciema!
#3 | Jarosław dnia 16.03.2010 07:13
Jak to jest możliwe, ze czerwoni podnoszę głowę, chcą reaktywować swoje symbole, a cała prawica milczy? Nikt nie ma odwagi, żeby zabrać głos w tej sprawie.m O co chodzi Panowie? Boicie się SB, MO, czy ORMO? Od 20 lat mamy wolną Polskę głowa do góry, komuna już padła i nie wróci!
#4 | @ja dnia 16.03.2010 07:04
proszę zwrócić uwagę na datę tego tekstu, mocno nieświeży!
#5 | Karmi dnia 16.03.2010 05:34
Byliśmy w obozie, obozie socjalistycznym. Dobrze nam było i... dobrze nam tak! Wszystko było wspaniałe: dekada, partia, przywódca, a nawet sam obóz. Pytanie tylko: czy rzeczywiście było aż tak pięknie, czy tylko chcemy, żeby nam się tak dzisiaj po latach wydawało?
#6 | anonim dnia 15.03.2010 23:08
Zgodnie z art. 13 Konstytucji RP zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa, albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.
#7 | anonim dnia 15.03.2010 21:48
36. Gość - Paulina
89.74.43.* | 22:12, 15.03.2010

Czytam i nie wierzę. Dzisiaj w Europie jeszcze coś takiego się uchowało. Wychwalanie komuny. Może socjalizm był najlepszym ustrojem ? Jak można wciskać taką ciemnotę. Niech przytoczą fragmenty z gazet z tych lat i z wystąpień tzw. przywódców. Mogą wciskać ciemnotę młodym ale nie tym co przeżyli dyktaturę proletariatu i gospodarkę centralnie planowaną. Przerwijcie to ględzenie bo się robi niedobrze. W tym co mówią nie ma ani słowa prawdy. Na swój użytek wymyślili jakąś wirtualną rzeczywistość i zakłamanie historii. Może chcą się wybielić, ale nie poprzez kłamstwa.Nie bądźcie naiwni i pogońcie to towarzystwo. Wara od Sosnowca ! Na pamięć tych co ich wymordowali w czasach stalinowskich w mniejszym stopniu później.

35. ludek
21:50, 15.03.2010

Jestem z miasta Wink Kolego nic z tego.Mamy demokracje !
To jest już komuszków koniec ,możecie iść ,miasto jest wolne ,będziemy normalnie żyć ! Smile
Tak ,tak pakujta się !
Wielkie miejskie przewietrzenie !

#8 | R dnia 15.03.2010 21:43
jasiu jasiu, pożegnać to sie możesz na dobranoc albo jak se koło krzyża przejedziesz tramwajem Smile
#9 | PAWLO dnia 15.03.2010 21:20
Do Prokuratora. Zbadać i spalić na stosie, jak czarni w średniowieczu, sąd kapturowy. Idż się wyspowiadać, może jednak czyściec Cię uratuje.
#10 | anonim dnia 15.03.2010 21:20
art. 256 kk mówi m.in., kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney