Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Gorący fotel kandydata na prezydenta

Wszystko wskazuje na to, że kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Sosnowca będzie poseł Jarosław Pięta. Za to lewicowi działacze mają twardy orzech do zgryzienia. Co najmniej trzech z nich ma chrapkę na start w wyborach. Może się to skończyć rozbiciem głosów i klęską.
Dlatego od tygodnia trwają targi na lewicy. .

Jak ustaliliśmy, Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca, gotów jest wiele poświęcić za "namaszczenie" od połączonych ugrupowań centrole- wicowych. Z niepotwierdzonych oficjalnie informacji wynika, że radny Maciej Adamiec z Ponadpartyjnej Inicjatywy Rozwoju Sosnowca otrzymał propozycję objęcia stanowiska... wiceprezydenta miasta. - Takie propozycje padały już wcześniej - mówi Adamiec. %07- Dotychczas z nich nie skorzystałem. Ale trwają rozmowy, by lewica wystawiła jednego, wspólnego kandydata na prezydenta Sosnowca. Wielu moich kolegów forsuje moją kandydaturę na prezydenta Sosnowca, ale jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, czy wezmę w tym udział - dodaje.Grzegorz Dąbrowski, rzecznik sosnowieckiego magistratu, zapytany o powiększenie zarządu miasta o czwartego wiceprezydenta nie krył zaskoczenia.- To plotka - mówi. - Nic mi na ten temat nie wiadomo.Mimo tych zapewnień ustaliliśmy w kilku niezależnych źródłach, że propozycja dla Adamca była bardzo konkretna. Stanowisko wiceprezydenta teraz - oraz po ewentualnym zwycięstwie w wyborach przez Kazimierza Górskiego. Tymczasem radny Adamiec to jeden z najzagorzalszych przeciwników Górskiego.- Nieraz żartujemy, że przyznamy mu honorowe członkostwo w PO za jego krytyczne nastawienie do władz miasta %07- mówi Arkadiusz Chęciński, jeden z liderów sosnowieckiej PO.- Nie chcę komentować rozmów, które toczą się po lewej stronie sceny politycznej w Sosnowcu - mówi Grzegorz Dąbrowski, który był szefem kampanii wyborczej Kazimierza Górskiego. - Prezydent rozważa różne możliwości, ale pewne jest to, że będzie ubiegać się o reelekcję. Czy z poparciem lewicy, czy pod własnym szyldem - tego jeszcze nie wiadomo - dodaje rzecznik.red. Andrzej Kaim, DZAutor: Piotr Dudała | 16/03/2010
Komentarze
#1 | stefan dnia 20.03.2010 18:24
Adamiec jest antyklerykalny, to wejść nie może bo Sosnowiec jest miastem biskupim.
Każyt prezydent musi się z tym liczyć.
#2 | przypominacz dnia 18.03.2010 11:55
za DZIENNIKIEM:Niemal wszyscy naukowcy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach znajdowali się pod czujnym nadzorem Służby Bezpieczeństwa. Większość oficerów SB doskonale znała śląską uczelnię, jej wykładowców i studentów. Niektórzy z funkcjonariuszy mogli się nawet pochwalić stopniem magistra zdobytym podczas studiów na filologii polskiej czy prawie.nie za bardzo chcieli tu wykładać.
Plotka głosi, że aby zajęcia mogły odbywać się normalnie, sprowadzono doraźnie wykładowców z ZSRR. Nie trudno więc zrozumieć, dlaczego akurat ta uczelnia cieszyła się szczególnymi względami bezpieki. Zwłaszcza wydziału III SB. "W kwietniu 1985 roku w szkołach wyższych na Śląsku było 183 tajnych współpracowników, pół roku później - już ponad 200. Do tej pory znamy nazwiska jedynie kilku szczególnie gorliwych donosicieli. Współpracowali z SB, z własnej woli donosili na kolegów i w większości przypadków brali za to pieniądze" - mówi Adam Dziuba, historyk IPN, który bada inwigilację Uniwersytetu Śląskiego przez Służbę Bezpieczeństwa.
#3 | PiSowiec dnia 17.03.2010 20:14
Mimo, że PO nie jest z mojej bajki obiema rękami i nawet nogami podpisałbym sie pod kandydaturą Arka Chęcińskiego.
#4 | ludek dnia 17.03.2010 18:08
Górski i tak Adamca wpuści w przysłowiowe maliny.
Zobaczycie !
#5 | anonim dnia 17.03.2010 15:03
Lepiej brzmi lewo-pis Smile
#6 | do naiwnych i wypuszczonych dnia 17.03.2010 11:15
Największym i nieodwracalnym błędem jest lekceważenie przeciwnika, uważanie go za durnia i idiotę.
Badźcie spokojni, lewica wystawi jednego kandydata. Mają na tyle dużo do ugrania że celowo usypiają Waszą czujność nabierając PO na animozje Górski-Adamiec, to wszystko pic na wodę. Oni wzajemnie są potrzebni sobie. Kruk Krukowi oka nie wykole. Wspomnicie te słowa!
#7 | Jarek dnia 17.03.2010 11:03
Burza, którą młody poseł PiS Adam Hofman wywołał, deklarując możliwość zawarcia przez jego partię koalicji z SLD, jest niczym w porównaniu do gestów, które będzie musiał wykonać Lech Kaczyński, by w drugiej turze zdobyć poparcie wyborców lewicy.

- Trudno sobie wyobrazić, by Hofman tę propozycje rzucał bez uzgodnienia z władzami partii. Nie jest jeszcze na tyle silnym politykiem, by tego rodzaju deklaracje zgłaszał samodzielnie - przyznaje Ryszard Bugaj, były lider Unii Pracy, obecnie doradca ekonomiczny prezydenta. Jeśli Bugaj ma rację, to PiS zaczyna oswajać swoich wyborców z myślą, że ugrupowanie, które antykomunizm wpisało na sztandary, będzie łagodzić swój kurs.

Na razie dyskusję na temat utworzenia "PiSolewu" przeciął Jarosław Kaczyński, który stwierdził, że sojusz taki jest niemożliwy, ale to przecież nie koniec zabiegania o elektorat lewicowy i postkomunistyczny. Zwłaszcza że atmosferę podgrzały jeszcze dwie ikony SLD, czyli Aleksander Kwaśniewski oraz Józef Oleksy ("Polska", 13.03), którzy nie brzydziliby się współpracą z braćmi Kaczyńskimi
#8 | wyborca dnia 17.03.2010 10:01
Adamiec ma dużą szansę gdyż już teraz wyrwał Górskiemu kawał lewicowego elektoratu tym posunięciem z Gierkiem. Jest to elektorat nieliczny ale bardzo zdyscyplinowany i przy kiepskiej frekwencji wyborczej wystarczający do zwycięstwa.
Górskiemu pozostają klienci układów i układzików które stworzył za swoich rzędów i ewentualne poparcie kościoła jako zapłata za barę, ale to nie jest takie pewne.
Adamiec będzie głupi jak w takiej sytuacji wyciągnie rękę do Górskiego skoro sam ma możliwość go przeskoczyć, tym bardziej że z mitu "sprawdzonego gospodarza" nie pozostało już nic.
#9 | zyga dnia 17.03.2010 08:18
Adamiec nie jest moim idolem,ale popełni błąd podając rękę Górskiemu.Górski tonie i wciąga do każdego swoje ręce,aby móc wspólnie a nie samotnie popłynąć (m.in na BARZE) w siną dal.
#10 | pytek dnia 17.03.2010 08:16
co za bzdury jakich co najmniej trzech kandydatów lewicy?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney