Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Mieszkańcy budynku przy ul. Tuwima zamurowani

Sprzedać tak, żeby zarobić jak najwięcej - to motto każdego handlowca. Dotyczy to również tych, którzy handlują nieruchomościami. Jak się okazuje problemu nie stanowią nawet ludzie, Sprzedać tak, żeby zarobić jak najwięcej - to motto każdego handlowca. Dotyczy to również tych, którzy handlują nieruchomościami. Jak się okazuje problemu nie stanowią nawet ludzie, którzy w sprzedawanym raz po raz budynku mieszkają od dziesięcioleci. Trzeba tylko dobrać odpowiednie środki nacisku, by mieszkańcy sami wcześniej zrezygnowali z mieszkania.Mieszkańcy budynku przy ulicy Tuwima 3 w Sosnowcu od kilku tygodni żyją jak w getcie. - Ten pan wszedł bezprawnie, normalnie wszedł, ja byłam w tym czasie w domu z córką, i powiedział, że mają okna wyrzucać. Wszystko, wszystko. Ja go prosiłam, na litość go prosiłam, żeby mi chociaż jeden dzień pozwolił jeszcze być - mówi ze łzami w oczach Kazimiera Klamer, mieszkanka budynku.Po brutalnej niby-eksmisji i szybkim opróżnieniu mieszkania do roboty wzięli się fachowcy. - Trzy tygodnie mieszkaliśmy z zamurowanymi oknami, łazienkę całkiem zdemolował. To co my sobie wprawiliśmy nowe, to pociął na kawałki i wyniósł - stwierdza Eugeniusz Klamer, mieszkaniec budynku przy ul. Tuwima 3.Jak mówią mieszkańcy, właściciel budynku, firma City Space z Sosnowca, od ponad miesiąca robi wszystko, by lokatorzy jak najszybciej się wynieśli. - To są zdjęcia pana Hudziaka, mieszkał na parterze. On go wyrzucił z domu, jego rzeczy, jak go nie było w mieszkaniu. Teraz mieszka w kanale - przyznaje Katarzyna Glonek.(...)Pod nieobecność Marka Ćwiklińskiego wymieniono drzwi i zamki. Musiał włamywać się do własnego mieszkania. - On wyważył drzwi. To jest bezprawie. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby człowieka tak można traktować - oburza się Ćwikliński.Gehenna przy Tuwima 3 w Sosnowcu zaczęła się rok temu. Wtedy za niecałe trzynaście i pół tysiąca złotych spółdzielnia mieszkaniowa sprzedała budynek z lokatorami Ryszardowi Sz. z Katowic. Czemu tak tanio? Ponieważ nikt nie chciał tego budynku ze względu na jego stan techniczny. Budynek, decyzją inspektora budowlanego, przeznaczony był do rozbiórki. Ryszard Sz. za małe pieniądze, które musiał zapłacić, został zobowiązany do pomocy już swoim lokatorom. - Miał zapewnić mieszkania zgodnie z aktem notarialnym, a tych mieszkań nie pokazał ani spółdzielni ani lokatorom - oznajmia Anna Czajka ze Spółdzielni Mieszkaniowej "Sokolnia" w Sosnowcu.(...)
Autor: Redakcja | 19/03/2010
Komentarze
#1 | gawel sc dnia 25.03.2010 08:51
mieszkania nie były ich ale nowy właściciel kupił budynek za Bezcen: ok.13tys zł. lecz zobowiązał się zapewnić ludzią mieszkania zastępcze, czego nie zrobił. ANDY nie pisz takich głupot jak nie znasz szczegółów.
#2 | ANDY dnia 22.03.2010 15:24
Można sprzedać - jak sobie mieszkania nie wykupili, jedynie mieli lokatorskie. Ludzie nie myślą, mieszkają w nie swoich mieszkaniach (wynajmowanych od gminy czy spółdzielni), a potem się dziwią jak przychodzi nowy wałaściciel. I jedyny argument to "bo ja tu 30 lat mieszkam). Ludzie się dziadostwa za komuny nauczyli, nawet nie pomyślą że nie są u siebie, i takie są skutki.
#3 | Miło ??? dnia 20.03.2010 19:52
TVS to najgorsza telewizja.
#4 | ludek dnia 20.03.2010 18:59
,,Dotyczy to również tych, którzy handlują nieruchomościami. Jak się okazuje problemu nie stanowią nawet ludzie, Sprzedać tak, żeby zarobić jak najwięcej - to motto każdego handlowca. r

Proszę tego nie utozsamiać to z profesjonalnym obrotem nieruchomosciami.
To spóldzielnia mieszkaniowa -czyli Zarząd tej Spóldzielni odpowiada za ten stan rzeczy.
Prawdziwy profesonalista ds obrotu nieruchomościami odstapi od tego typu transakcji.
Ta ogólna opinia jest bardzo krzywdząca dla osób którzy rzetelnie wykonuja swój zawód.
#5 | Hi, hi, hi dnia 20.03.2010 13:04
...ale żyją w "wolnej Polsce". Niech się cieszą jak sam Pan Tusk, że jest im dobrze!
#6 | PAWLO dnia 20.03.2010 11:36
Jednego, w tej naszej pojeba.... "demokracji" nie rozumiem, jak można sprzedać ludzi razem z budynkiem. Oj, oj odbija się ludziom zmiana ustroju. Reszta ...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney