Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Ciemno na osiedlu Rudna - miasto na żarówki da, ale na remont nie

Na sosnowieckim osiedlu Rudna 1 w Sosnowcu w kilku miejscach nie świecą latarnie. Po zmroku iście egipskie ciemności panują m.in. na ulicach Lotników, części Grota Roweckiego czy Piwnika Ponurego. Mieszkańcy są zdezorientowani i boją się wychodzić wieczorami. To trwa już kilka tygodni. Piotr Dudała, który mieszka na osiedlu, od kilkunastu dni próbuje dowiedzieć się, dlaczego osiedle tonie w ciemnościach.- To szczyt wszystkiego. Po zmroku, ja i moi sąsiedzi praktycznie jesteśmy odcięci od świata. Ze względu na bezpieczeństwo po prostu boimy się wtedy wychodzić z domu - mówi Piotr Dudała.Urzędnicy przyznają, że istnieje konflikt między miastem a spółką Enion odpowiedzialną za dostarczanie prądu do latarni.- Chcę zdementować pogłoskę, że to jakieś celowe wyłączenia - mówi Wojciech Guzik, naczelnik Wydział Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym w sosnowieckim Urzędzie Miejskim. - Trwają negocjacje z Enionem. Dostajemy wiele telefonów od zaniepokojonych mieszkańców - mówi naczelnik Guzik.Problem polega na tym, że Enion chciałby, aby miasto ponosiło koszty całego utrzymania oświetlenia, czyli także wszystkich remontów.- Na to się nie zgadzamy, opierając się na stanowisku Regionalnej Izby Obrachunkowej odnośnie opłat za coś, co nie jest majątkiem gminy. W ramach umowy jesteśmy gotowi natomiast pokrywać koszty wymiany żarówek. Mam nadzieję, że znajdziemy polubowne rozwiązanie sporu i w następnym tygodniu oświetlenie będzie już działało - mówi Wojciech Guzik.

Piotr Żydek z Biura Informacji Enion S.A. uważa, że wymogi firmy dotyczące remontów, są zgodne z prawem.- Prawo Energetyczne nakłada na gminy obowiązek finansowania oświetlenia ulic publicznych znajdujących się na jej terenie, czyli pokrywania kosztów energii elektrycznej pobranej przez punkty świetlne oraz kosztów ich budowy i utrzymania. W sytuacji, gdy przedsiębiorstwo energetyczne jest właścicielem urządzeń, powinno dojść do zlecenia mu usługi. Brak takiej umowy nie uprawnia gminy do żądania od przedsiębiorstwa energetycznego oświetlania miejsc publicznych jedynie za cenę energii elektrycznej i stawkę jej dystrybucji, bo cena energii i jej dystrybucji nie zawiera kosztów eksploatacji sieci oświetleniowej. Czekamy na ponowne zaproszenie do negocjacji umowy na świadczenie tych usług - mówi Żydek.red. Magdalena Nowacka, DZAutor: Redakcja | 23/03/2010
Komentarze
#1 | Gosia dnia 28.03.2010 04:14
Dlaczego inne ulicee są oświetlone?

Kto odpowie na to pytanie?

Czy można zaskarzyć miasto za trzymanie osiedla w ciemnośiach?

#2 | ludek dnia 25.03.2010 21:11
Mysłowice bankrutują, czy Sosnowiec też???
Czy Mysłowice staną się drugim Neapolem? Na ulicach od miesiąca panują ciemności, niedługo miasto może też utonąć w śmieciach. Miejski Zarząd Dróg zamierza bowiem rozwiązać umowę z Zakładem Oczyszczania Miasta. (r30Wink
Od początku marca na polecenie prezydenta dyrektorka MZD zrezygnowała z oświetlania siedemnastu ulic. Z racji tego, że nie dało się wyłączyć prądu przy niektórych, nie odcinając równocześnie innych, liczba tych zaciemnionych podwoiła się. A ponieważ urzędnicy nie zawarli z Enionem umowy na konserwację latarni (bo nie ma pieniędzy), nawet potroiła.
/www.dziennikzachodni.pl/fakty24
#3 | @@@@Klaudiusz dnia 25.03.2010 20:19
Nie każdy kto nie lubi Dudały od razu jest komunistą. Ja nie lubię Dudały za bzdury, które wypisuje. Dobrze, że jest traktowany z przymrużeniem oka, jako folklor polityczny. Komunistą nie jestem. W wyborach zawsze oddaje nieważny głos, bo uważam, że nie ma na kogo głosować.
#4 | @@@@Klaudiusz dnia 25.03.2010 08:37
nie zgrywaj się, towim idolem był i jest tow. Edward Gierek, śmierdzi komuna z daleka!
#5 | @@@@Klaudiusz dnia 25.03.2010 08:18
Może i jestem, ale uznaję Sługę Bożego Piotra Dudałę za największą wyrocznię w historii świata i wszechświata. Siedzę po kilkanaście godzin przed komputerem w nadziei, że dowiem się czegoś nowego o Osiedlu Rudna. Poświęciłem całe swoje życie na studiowanie życiorysu naszego mentora Piotra Dudały, a także historii Osiedla Rudna, dlatego czekam jak na zmiłowanie na najnowsze wieści z Osiedla Rudna. Żyję tylko dzięki nadziei, że dziś mój guru, duchowy, etyczny i moralny przewodnik Sługa Boży Piotr Dudała napisze kolejny tekst o Osiedlu Rudna - centrum wszystkiego.
#6 | @@@Klaudiusz dnia 24.03.2010 22:33
Ty też jesteś wielki prorok i nauczyciel, wielki kartoflany albo buraczany..., dalej chyba wiesz!
#7 | ludek dnia 24.03.2010 21:03
Jak długo jeszcze prezydent Górski ma zamiar narażać mieszkańców na niebezpieczeństwo ??
Czy za to ma otrzymac podwyżke swojego wynagrodzenia ???
#8 | @@Klaudiusz dnia 24.03.2010 19:41
Eee tam. Co tam jakaś Barka do Osiedla Rudna - centrum naszej galaktyki, kosmosu i wszystkiego co nas otacza. Centrum dowodzenia światem i wszechświatem. Górski do Dudały ma się jak fiat 126p do Ferrari. Pan Dudała jest największym człowiekiem, który stąpał po ziemi, a to dlatego, że tyle osiągnął dla Osiedla Rudna i jego mieszkańców. Bynajmniej nie mam na myśli wzrostu. Słońce Silesii jest malutkie we wszechświecie, nie to co Osiedle Rudna - centrum wszystkiego.
#9 | ludek dnia 24.03.2010 16:08
Jak najgorzej oceniam prezydenta Górskiego.
#10 | @Klaudiusz dnia 24.03.2010 15:55
ale Słońca Silezji nikt nie przebije, to nasz prawdziwy patron, opiekun, gospodarz, darczyńczca i dobroczyńca. Człowiek duchowy, co to Janowi Pawłowi II Barkę postawi i na remont Katedry da. A jak trzeba to i nawet kazanie wygłosi. Nasze Słońce. Z Gierkiem dobrze żyje, z przyjaciółmi z za Brynicy, z każdym. To nasz wybawiciel i obrońca!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney