Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Trwa batalia o Kiepurę

Nie składają broni pomysłodawcy nadania lotnisku w Pyrzowicach imienia Jana Kiepury. Najsłynniejszy polski tenor i jego walory promocyjne były głównym tematem wczorajszego spotkania w biurze parlamentarnym posła Jarosława Pięty.-Wciąż trwa akcja zbierania podpisów pod odpowiednim wnioskiem. Teraz nadarza się świetna okazja abyśmy zostali zauważeni, bowiem podczas zbliżających się targów infrastruktury będzie obecny prezes GTL. To dobry moment żeby pokazać, iż jest w naszym regionie takie zapotrzebowanie. Dowodem niech będzie to, że zebraliśmy już ponad 2 tysiące podpisów - mówił Jarosław Pięta, poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Pięta.Podczas spotkania zastanawiano się także nad innymi formami wykorzystania promocyjnego potencjału Jana Kiepury. -Ze swojej strony cyklicznie organizujemy rajdy Krynickie. Myślę, że każde stowarzyszenie z regionu powinno znaleźć sposób na to, aby jakoś podkreślić tę postać - uważa Stanisław Czekalski, prezes sosnowieckiego PTTK. W tym kontekście pojawił się pomysł ekspozycji poświęconej słynnemu tenorowi w Muzeum Miejskim w Sosnowcu. -Byłoby to doskonałe uzupełnienie rajdów, a do tego świetna forma promocji miasta - przekonywał radny PO Arkadiusz Chęciński.Na zakończenie zgodnie stwierdzono, że należy zrobić wszystko aby mówić o Kiepurze tak samo często, jak o Trójkącie Trzech Cesarzy. Sama ekspozycja jest jeszcze sprawą otwartą. Być może odbędzie się ona pod gołym niebem na ulicy Modrzejowskiej. Podkreślono też, że akcja nie może się odbyć bez udziału młodzieży.(AK)www.e-sosnowiec.pl
Autor: Redakcja | 30/03/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 03.04.2010 19:45
Ogladam tvn24,kupiłem sztucznego penisa ,jeżdżę bitym BMW, głosuje na PO; jestem debilem
#2 | stefan dnia 01.04.2010 13:26
Chodzi o przewodniczącego Rady Miasta Daniela Miklasińskiego. Wypowiadanie się na forum o piciu wódki to naprawdę wstyd. Powinien zostać już odwołany! Ale niestety, ludzie Gierka tylko mówią o wódce i sporcie, bo wódka, piłka nożna i chamstwo to zasługa Giereka, PZPR i SLD.
W radzie miasta potrzeba więcej kobiet! Wtedy będzie lepiej w słóżbie zdrowia, oświacie, kulturze itd...
#3 | Skryba Trzewicki dnia 01.04.2010 04:55
chodzi o p. Migdalińskiego?
#4 | anonim dnia 31.03.2010 19:32
A ja byłem na spotkaniu w teatrze zagłębia ,30.03.2010 chociaż nie jestem z Sosnowca. Wreczali nagrody zasłuzonych dla tego miasta. I co ,? wystąpili włodarze i coś tam powiedzieli nawet składnie oprócz jednego niejakiego Daniela Miklasickiego ,może przekręciłem ale nazwiska nie dosłyszałem.Nie szkodzi i tak wszyscy wiedzą kto zacz. Nie dośc ze biedaczyna nie umie mówic składnie to jeszcze ten jego "w cudzysłowiu dowcip" toporny ,na który się wysilał. Dowiedziałem się również z jego wypowiedzi, że jest miłosnikiem Gierka i że wypił morze wódki z jednym z laureatów. Żenada. I kto takiego dopuścił do władzy i głosu na takim forum ,pewnie jest z SLD jak większośc w tym miescie. Na szczeście spiewająca dziewczyna, bardzo ładna uratowała ten spektakl przed zupełną klapą. Muzyka świetna .
#5 | @!!!!!!!!!!!!!!!!! dnia 31.03.2010 15:31
coś tylko musi zrobić z tą c..ką na czole!
#6 | !!!!!!!!!! dnia 31.03.2010 13:31
A ja myślę, że lotnisko powinno być im. ... Adamca. Po totalnej kompromitacji i osmieszeniu sie miłością do Gierka, otrzymuje zapytania od znajomych z całego kraju i nie tylko "co to jest za oszołom?". Podjęto nawet inicjatywę dobrowolnych składek na wykupienie prywatnej wizyty u lekarza medycyny który mógłby mu pomóc w schorzeniu o którym mówi już wielu Polaków!
#7 | Alex dnia 31.03.2010 09:57
Panie Pośle, proszę robić swoje i nie przejmować się niektórymi docinkami.
Jesień będzie Pana, głęboko w to wierzę.
#8 | anonim dnia 31.03.2010 08:47
Kiepura ślub wziął w Katowicach
#9 | góral dnia 31.03.2010 08:46
Lotnisko z założenia obsługuje cały nasz region i nadawianie mu nazwy Kiepury, kojarzonego głównie z Sosnowcem jest skazane na porażkę.
Widać
#10 | anonim dnia 31.03.2010 08:32
O wiele bardziej zdecydowanie Korkuć mówi o Edwardzie Gierku, który od paru lat ma rondo swojego imienia w Sosnowcu: - Przecież on był szefem partii komunistycznej, namiestnikiem Breżniewa! Warto pamiętać, że był wysokim działaczem partyjnym nie tylko w latach 70., relatywnie lepiej wspominanych, ale był najważniejszą osobą stalinowskiego reżimu w Katowicach-Stalinogrodzie już w latach 40. i 50. Jego honorowanie w sposób elementarny kłóci się z duchem demokracji i patriotyzmu, obraża pamięć ofiar totalitaryzmu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney