Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Coraz więcej miast regionu pogrąża się w ciemnościach

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie? Ta poetycka fraza coraz częściej opisuje prozę życia w miastach regionu, które dosłownie gasną w oczach. Bo to, że latarnie nie są gwarantem światłości na ulicach udowodniła władza w Mysłowicach, udowadnia w Zabrzu a od kilku tygodni także ta w Sosnowcu.
Jedni wychodzą na wieczorny spacer z psem, inni z bliską osobą, a Piotr Dudała wychodzi z latarką. - Czujemy się jakbyśmy byli w areszcie domowym, bo po prostu panują egipskie ciemności - skarży się mieszkaniec Sosnowca.Ciemności wprawdzie egipskie, ale zafundowane mieszkańcom przez sosnowieckich urzędników, którzy już piąty tydzień nie potrafią podpisać umowy z dostawcą energii i wyjść z energetycznego impasu. - Myślę, że gmina dojdzie do porozumienia. Sprawa z Enionem natomiast nie dotyczy niestety tylko tego miasta - stwierdza Wojciech Guzik z sosnowieckiego magistratu.

Faktycznie nie, bo lista śląskich ciemnogrodów wydłuża się z tygodnia na tydzień. Tak jest np. na Nowobytomskiej w Zabrzu, gdzie zakaz świecenia obowiązuje mniej więcej na tak opisanym obszarze. - Są latarnie, ale nie wiadomo dlaczego nie świecą. Może to wynikać z jakiegoś zaniedbania, ale kogo niestety nie wiem - przyznaje Agnieszka Morys, mieszkanka Zabrza

Wie za to ten, który latarniom się nie kłaniał i sprawił, że noce w Mysłowicach należą do najmroczniejszych w województwie. A oko jest w stanie dostrzec tylko najjaśniejszych bywalców ulic. - Niestety w tym kraju nie ma nic za darmo i energetyka nie będzie oświetlać Mysłowic dlatego, że jest superprezydent czy superradni - tłumaczy Grzegorz Osyra, prezydent Mysłowic.

Superpomysł na przywrócenie zasilania na Lotników w Sosnowcu mają superurzędnicy z garścią superpretensji. - Nie do przyjęcia jest to, że mimo że zgłaszamy, że taka awaria jest, Enion nie podejmuje odpowiednich działań - podkreśla Guzik.

Tyle, że dla przedstawicieli Enionu to, że na Lotników ciemno jest absolutnie jasne. Bo droga do jasnych latarni w każdym wypadku musi zacząć się od zwykłego podpisu, którego zabrakło. - My wykonujemy usługę na zlecenie urzędu miasta. Jeśli urząd nie zwraca się do nas o wykonanie takiej usługi, to my takiej usługi nie możemy wykonywać - wyjaśnia Piotr Żydek, rzecznik prasowy Enionu.

Natomiast mieszkańcy w Mysłowicach, Zabrzu i Sosnowcu, gdzie w sumie nie świeci kilkaset przydrożnych latarń, nie wiedzą już gdzie szukać pomocy. - Strach się wieczorem ruszyć - mówi Dudała.Bez strachu ruszyła za to machina urzędnicza, która ponoć rozświetli trwającą od tygodni uliczną pomroczność. - Jesteśmy w trakcie negocjacji umowy - zapewnia Guzik.- Rozmowy prowadzimy. W najbliższym czasie będzie zawarta umowa - zaznacza Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza.Potrzebne tylko trochę czasu - dokładnie tak jak w Mysłowicach. - Dziś wyłączamy siedemnaście ulic. Za chwile będzie to kilkadziesiąt, ponieważ arytmetyka jest jasna - oświadcza Osyra. Jasna, że będzie ciemno.
red. Maciej Wąsowicz, TVSAutor: Piotr Dudała | 02/04/2010
Komentarze
#1 | Obżarty Jajami dnia 03.04.2010 23:26
A niech że i On poczuje się ważny, choć w Święta - tak Panie Piotrze, to wszystko jeden wielki spisek żydokomuny, bolszewi i światowej miedzynarodowki - wymierzony bezpośrednio w Pana. Wszyscy wiedzą że tak naprawdę chodzi o ciemne ulice w Pańskiej dzielnicy - te Mysłowice i inne miejscowości, to tylko tak dla odwrócenia uwagi.
Słyszałem że od jutra, wystraszony UM ma tam wieczorem rozstawić gromnice.
#2 | d... dnia 03.04.2010 22:27
mam nadzieje ,ze pan Dudała wie...że istnieją genezy wielu spraw ,przykład brak swiatła na Rudnej a to mała namiastka tego co może w tym mieście..
#3 | dan..onka dnia 03.04.2010 21:24
Powiem tak panie Dudała,chociaż nie popieram frakcji lewicowej w tym mieście bowiem w głebokiej przenośni -wyrządziła mi ona dużo zła-to ku mojemu rozczarowaniu PO dalej nic nie może zdziałać w Sosnowcu .I to jest straszne!!!Oby to nie przełożyło się na rezultat prezydenckich wyborów!!Bo jeśli będzie tak jak z oświetleniem na Rudnej to będzie fatalnie!!A na marginesie nie należy oceniać negatywnie ludzi jeśli się ich nie zna..to do Pana,myślę,że jest Pan inteligentny i wie o czym mówię..
#4 | Onyx dnia 03.04.2010 20:45
Proszę do tego doliczyć ul. Wysoką (po stronie ul. Pawiej). Panuja tam straszne cienmności. Tylko patrzeć aż stanie się jakaś tragedia.
#5 | anonim dnia 03.04.2010 20:20
po co za mordę, wystarczy zapłacić za naprawę!
#6 | anonim dnia 03.04.2010 20:11
a mnie się wydaje że w Polsce rządzi PEŁO i może za mordę wziąć spółkę skarbu państwa jakim jest Enion !
#7 | anonim dnia 03.04.2010 19:55
a mnie się wydawało, że to Górski jest prezydentem i sprawdzonym gospodarzem!
#8 | anonim dnia 03.04.2010 19:50
to są rządy PO,z miklsinskim na czele
#9 | Mikaela dnia 03.04.2010 19:45
Jak się w to wmieszał Guzik, to będzie z tego guzik, z pętęlką, a nie oświetlenie!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney