Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


"Dziwna" odpowiedź Rosjan na pytania o "listę białoruską"

Władze rosyjskie nie znalazły katyńskiej listy białoruskiej. - To dziwna sprawa - komentuje Jan Malicki ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. - Zakładałem, że ta lista znajduje się w tak zwanym archiwum prezydenckim tak samo jak lista z Kozielska, a także z Ostaszkowa i Starobielska - dodaje ekspert. Według Jana Malickiego, skoro władze rosyjskie oficjalnie mówią, że nie znaleziono dokumentu, to musimy przyjąć, że szukano, ale bez skutku.Dmitrij Pieskow, sekretarz prasowy premiera Władimira Putina, powiedział ", że "dokumentów nie udało się odnaleźć w Moskwie". W ocenie Jan Malickiego, trudno obarczać Rosjan za to rozczarowanie, bo to strona polska powiększała swoje nadzieje.Według niektórych mediów, do przekazania tak zwanej białoruskiej listy katyńskiej miało dojść podczas jutrzejszego spotkania premierów Donalda Tuska i Władimira Putina przy okazji uroczystości w Katyniu.Chodzi o wyjaśnienie losów ponad 3870 Polaków przetrzymywanych w więzieniach na Białorusi Radzieckiej, którzy prawdopodobnie zostali zamordowani w 1940 roku przez NKWD.
źródło: www.wp.plAutor: Redakcja | 05/04/2010
Komentarze
#1 | Miro dnia 07.04.2010 10:29
Co jest większą zbrodnią: "zbrodnia katyńska" czy "zbordnie" popełniane na mieszkańcach Osiedla Rudna, zwłaszcza na panu Dudule? Mam na myśli całokształ od "Przystanku do poprawki", aż po gołębie, które kąpią się w kałuży. Ja obstawiam tą drugą opcję.
#2 | @Klaudiusz dnia 07.04.2010 07:39
nie gorączkuj się, spokojnie, usiądź, weź głęboki oddech i... tabletki, wszystko będzie, ale w swoim czasie i miejscu!
ciekawe, że o przystanku piszesz pod "zbrodnią katyńską", jakieś masz dziwne skojarzenia? wielu już takich było, co mówiło za miliony i cierpiało za miliony, tutaj mamy nawet miliardy, tylko skąd ty chłopie wziąłeś 800 miliardów ludzi w imieniu, których się tu wypowiadasz? propnuję mniej alkoholu i dragów!
#3 | Klaudiusz dnia 07.04.2010 06:35
Witam. Mam taką wielką i ogromną prośbę do mojego największego moralnego i etycznego autorytetu, mojego guru i mentora, życiowego przewodnika prof. zw. dr hab. Sz.P. Piotra Dudały o opublikowanie w serwisie sosnowiecfakty.pl kolejnego odcinka pt. "Przystanek do poprawki". Podobnie jak ja jest wiele osób, które tylko czekają na kolejną publikację. Nie jedzą, nie piją, nie śpią, nie pracują, tylko czekają na kolejny "Przystanek do poprawki", w nadziei że to już dziś będzie publikacja. Moim skromnym zdaniem na tą publikację z utęsknieniem oczekuje przynajmniej 800 miliardów ludzi. Tak więc zwracam się w ich imieniu w imieniu nas wszystkich o opublikowanie "Przystanku do poprawki".
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney