Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Episkopat: ustąpcie, uszanujcie decyzję o pogrzebie

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem do wszystkich środowisk społecznych, politycznych, naukowych i kulturalnych oraz do mediów o zaniechanie niepotrzebnych sporów o miejsce pochówku prezydenckiej pary.

"Wobec majestatu śmierci i wielkiej tragedii wszystkie indywidualne racje powinny ustąpić w celu zachowania jedności i godności narodowej" - napisali w oświadczeniu polscy biskupi. Zdaniem biskupów, należy uszanować podjętą decyzję w sprawie pochowania Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu.- Trzeba uszanować podjętą decyzję, której zamysłem jest upamiętnienie wszystkich ofiar katastrofy, niemającej precedensu w historii Polski, w Krakowie, w miejscu o historycznym znaczeniu dla naszej ojczyzny. Krypta Katyńska na Wawelu będzie godnym miejscem pamięci zarówno ofiar z Katynia sprzed 70 lat, jak i Prezydenta Rzeczypospolitej oraz tych wszystkich, którzy zginęli pełniąc publiczną misję w służbie Polsce - powiedział dziennikarzom bp Budzik, cytując treść oświadczenia.

Duchowni podkreślają w nim, że "katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem w pobliżu Katynia wstrząsnęła naszą Ojczyzną".

- Równocześnie wyzwoliła w Warszawie, w całej Polsce i poza jej granicami głębokie pokłady wrażliwości, solidarności, jedności i życzliwości ludzkiej. Ta solidarność pomaga przeżyć nam wszystkim, a zwłaszcza rodzinom poległych, to niezwykle bolesne doświadczenie i mieć nadzieję, że owoce narodowej tragedii długo będą służyć dobru naszej Ojczyzny - głosi stanowisko episkopatu.Prezydium KEP prosi też "o trwanie w atmosferze modlitwy i skupienia oraz o godny udział w pogrzebach ofiar katastrofy".(mm, bart)
Autor: Piotr Dudała | 14/04/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 16.04.2010 15:05
Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę wygrałaby je Platforma Obywatelska - wynika z najnowszego sondażu wyborczego przeprowadzonego przez instytut Homo Homini dla Polsat News. Jednak w ciągu dwóch ostatnich tygodni poparcie dla partii Donalda Tuska spadło aż o prawie 11 proc.
#2 | @Artur dnia 15.04.2010 22:44
Mogę Ci tylko współczuć, Arturze. Obłędna pazerność, chęć zawłaszczenia ludzkich umysłów, nie liczenie się z innymi poglądami, patent na nieomylność, wypowiadanie się nawet za Stwórce w Niebiosach - już nie raz w histori, nie jednego starła z ziemi. Dla swoich interesów żerujecie nawet na szoku wywołanym tragedią. Ale szok minie, wrócimy do rzeczywistości, ludzkiego myślenia już się nie zatrzyma... wtedy Arturze, zrozumiesz co zrobiono biednemu Lechowi Kaczyńskiemu i jego Zonie tym pochówkiem na Wawelu. A Wajdę zostaw w spokoju, On w sprawie katyńskiej zrobił wiecej niż wszystkie Wasze wspominki, rocznice i akademie na pokaz.
Decyzje zapadły, są już teraz nieodwracalne, Historia osądzi to wcześniej niż się spodziewasz.
#3 | Artur dnia 15.04.2010 20:58
-Brak mi słów! to jest polityczna nekrofilia! szkoda że do tej całej skandalicznej awantury przyłaczył się Wajda. Tu definitywnie upadł jego autorytet. |Stało się to z chwilą jego listu wyrażający sprzeciw wobec pochwku pary prezydenckiej na wawelu tym samym przyczynajac się do nagłosnienia szceniackiego wybryku platforminanej młodzieżówki
#4 | anonim dnia 15.04.2010 20:39
Homo sovieticus (łac. Człowiek sowiecki) r11; spopularyzowane w Polsce przez ks. Józefa Tischnera określenie człowieka przyzwyczajonego do komunistycznej formuły państwa, oczekującego, że od państwa otrzyma pracę, opiekę socjalną, zdrowotną i inną w zamian za płacenie podatków. Autorem sformułowania był rosyjski pisarz i socjolog Aleksandr Zinowjew.

rHomo sovieticus r11; wg Tischnera r11; to zniewolony przez system komunistyczny klient komunizmu r11; żywił się towarami, jakie komunizm mu oferował. Trzy wartości były dla niego szczególnie ważne: praca, udział we władzy, poczucie własnej godności. Zawdzięczając je komunizmowi, homo sovieticus uzależnił się od komunizmu, co jednak nie znaczy, by w pewnym momencie nie przyczynił się do jego obalenia. Gdy komunizm przestał zaspokajać jego nadzieje i potrzeby, homo sovieticus wziął udział w buncie. Przyczynił się w mniejszym lub większym stopniu do tego, że miejsce komunistów zajęli inni ludzie - zwolennicy «kapitalizmu». Ale oto powstał paradoks. Homo sovieticus wymaga teraz od nowych «kapitalistów», by zaspokajali te potrzeby, których nie zdołali zaspokoić komuniści. Jest on jak niewolnik, który po wyzwoleniu z jednej niewoli czym prędzej szuka sobie drugiej. Homo sovieticus to postkomunistyczna forma «ucieczki od wolności», którą kiedyś opisał Erich Frommr1; (Tischner, 1992)

Homo sovieticus:

- człowiek podporządkowany kolektywowi (organizacji partyjnej),
- dla jego postawy charakterystyczna jest ucieczka od wolności i odpowiedzialności,
- koniunkturalizm, oportunizm,
- agresja wobec słabszych, uniżoność wobec silniejszych,
- brak samodzielnego myślenia oraz działania,
- oczekiwanie że "ktoś coś załatwi",
- zniewolony intelektualnie,
- pozbawiony osobowości i godności,
- całkowicie podporządkowany władzy partii

źródło: www.wikpedia.pl
#5 | Homo NonObłudnikus dnia 15.04.2010 20:26
Zgoda, zgoda - a Bóg wtedy rekę poda, zaprzestańcie waśni i sporów, wzywa KEP.
ALE NASZE MUSI BYĆ NA WIERZCHU.
Liczy się tylko zdanie i DECYZJE kleru a podobno jesteśmy w Kosciele Powszechnym i Kościół to MY, wszyscy wierni. I dlaczego publicznie wszyscy się tak odcinają kto podjął decyzje i kardynał Dziwisz, i Rodzina, i PIS, i Rząd... każdy zaprzecza że to proponował, WIĘC KTO ?
Chodzi mi po głowie myśl straszna - to Szatan zamieszał w co niektórych głowach aby dalej platać losy naszego biednego Narodu. Strach myśleć o najbliższych wyborach, piekiełko polityczne wróci z potrojoną siłą, niech tylko trumny spoczną w grobach. Ktoś PIS-owi i ich Prezesowi dał pocałunek śmierci. Bo Lechowi Kaczyńskiemu to już jest obojętne. Będę mowił o tym dzisiaj na antenie RM.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney