Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


W czwartek pogrzeb Krystyny Bochenek

Pogrzeb senator i dziennikarki Krystyny Bochenek, która zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, odbędzie się w czwartek w Katowicach.


 Pogrzeb Bochenek odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia o godz. 11 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Według informacji  otrzymanych od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, w jej pogrzebie ma wziąć udział premier Donald Tusk.


 


Krystyna Bochenek była obecna w polityce od sześciu lat, kiedy została senatorem ze Śląska. Często podkreślała, że czuje się nie politykiem, a przede wszystkim dziennikarką, którą była od połowy lat 70. Jako dziennikarz i polityk upowszechniała i promowała m.in. zdrowy styl życia i kulturę języka polskiego. Pracowała m.in. w Polskim Radiu Katowice.


 


Krystyna Bochenek zasłynęła z wielu znanych w całej Polsce inicjatyw - ponad 20 lat temu wymyśliła ogólnopolskie Dyktando, zainicjowała też doroczne imieniny Krystyny, z udziałem setek pań noszących to imię. Prowadzony przez nią radiowy „Magazyn Medyczny” należał do najpopularniejszych audycji popularyzujących zdrowie.www.wirtulanemedia.plAutor: Redakcja | 15/04/2010
Komentarze
#1 | Sosar dnia 16.04.2010 19:42
Szczere kondolencje dla rodziny i przyjaciół.Takich ludzi jak ŚP.Krystyna Bochenek nie da się zastąpić, bo kopia nigdy nie będzie oryginałem....
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.