Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dofinansowanie przyznane!

W związku z pozytywnie zakończoną oceną projektu Budowa Sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął decyzję o przyznaniu gminie Sosnowiec dofinansowania w wysokości 20 590 000 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 40 mln złotych. Pozostałą kwotę wyłoży z budżetu miasta gmina.W liście przysłanym do Prezydenta Sosnowca Kazimierza Górskiego czytamy:
„Szanowny Panie Prezydencie

Uprzejmie informuję, że projekt indywidualny realizowany przez Państwa w ramach Działania 11.3 „Infrastruktura szkolnictwa artystycznego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pt. „Budowa Sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu” (nr POIS. 11.03.00-00-032/09) uzyskał pozytywny wynik oceny pod kątem spełnienia kryteriów merytorycznych I i II stopnia, zakończonej 9 kwietnia br. W ramach powyższej oceny projekt otrzymał 39 punktów na 52 możliwe do uzyskania, tj. powyżej wymaganych 65%.

W związku z powyższym uprzejmie informuję, iż podjąłem decyzję o przyznaniu dofinansowania dla projektu indywidualnego „Budowa Sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu”, którego beneficjentem jest Gmina Sosnowiec, w wysokości 20 590 000 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.”
Z poważaniemBogdan Zdrojewski

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt obejmuje budowę nowoczesnej sali koncertowej z zapleczem, w którym znajdować się będą sale ćwiczeń dla uczniów, pomieszczenia przeznaczone na zajęcia dydaktyczne oraz budowę parkingu. Obiekt będzie miał cztery piętra, widownia pomieści 500 osób.

źródło; UM S-c

Autor: Redakcja | 26/04/2010
Komentarze
#1 | stefan dnia 05.05.2010 18:11
Jeszcze dla zainteresowanych, pragne dodać,że sala będzie nosić nazwę taką jak szkoła. Czyli im.Jana Kiepury.
#2 | stefan dnia 05.05.2010 18:07
Pragnę was poinformować bo jak czytam te wypowiedzi to twierdzę że wiele nie wiecie na ten temat.Kiedy w zeszłym roku rozmawiałem z Panią dyrektor Szkoły Muzycznej Dorotą Grolik to dowiedziałem że nie tylko Prezydent pisał pisma w sprawie sali koncertowej, ale i Pani Poseł PiS Ewa Malik oraz wiele starań, apeli i pism do ministerstwa kulyury oraz szkolnictwa wysłał sosnowiecki animator kultury - poeta Pan Sławomir Korczyński, który godnie reprezentuje Fundację im.Jana Kiepury.Słyszałem, że dzięki jego staraniom w Kołobrzegu po starym kinie Kalmar powstało"Kołobrzeskie Centrum Kultury" a w nim teatr letni oraz sale wystaw artystycznych.Oby takich ludzi jak On było więcej w Sosnowcu.
#3 | m a. dnia 05.05.2010 10:21
anonimy, co wy wiecie na ten temat.
#4 | anonim dnia 28.04.2010 10:51
ten nieudacznik pięta nic nikomu jeszcze nigdy nie załatwił. Czy on kiedykolwiek coś mądrego powiedział publicznie? chyba zeby mu dudała napisł tekst to by odzczytał.Raz w sejmie chciał coś zrobic ze swiatłami to mu donek buzie zatkał .i bardzo dobrze.I takiego ktoś foruje na prezydenta miasta.głupota
#5 | anonim dnia 28.04.2010 10:07
TO prezydent załatwił tę sale ,dziekujemy mu
#6 | @Igor dnia 27.04.2010 22:00
To może konkretniej coś na ten temat skoro oskarżasz. Jeśli ukradła to komu ? Dietlowi ? A jeśli ma oddawać to komu ? Obecnemu prywatnemu właścicielowi ?
Ten Pan z Krakowa kupił Pałac w stanie i z wyposażeniem takim jaki był w chwili dokonywania tej tranzakcji. Jeśli wie coś o jakiś meblach po Dietlu które dziś znajdują się w innych rękach - to może je sobie dodatkowo dokupić lub "grzecznie" poprosić o darowanie. Słowo "kradzież" jest tu nie na miejscu bo w czasach komuny nieco inaczej podchodzono do tych spraw. Pałac miał legalnych różnych użytkowników którym nikt nie zabraniał swobodnej gospodarki mieniem które przejęli, nie był to wtedy obiekt zabytkowy. Ogólnie znane są stare decyzje o legalnym przekazaniu rożnych mebli, obrazów, detali okolicznym Teatrom, Telewizji, pomijając już to co wyniosły różne cwaniaki, co zniszczyła gawiedź bezpośrednio po wojnie. Takie były czasy, można tylko ubolewać.
#7 | igor dnia 27.04.2010 17:42
ta szkoła ukradła kilka mebli z palacu Dietla i nie chce oddać......
#8 | wwwinyl dnia 27.04.2010 16:51
Sugeruję, aby nazwać imieniem Marthy Eggerth.
Kto to był nie muszę tłumaczyć.

PS. Wiem, że żyje, choć niedawno skończyła 98 lat.
#9 | !!!!!!!!!!!!!! dnia 27.04.2010 11:16
Panie Adamiec a kto będzie patronem sali? Może Dzierżyński? Czekamy na kolejne "mądre" pomysły, wszak z tej "mądrości" pan słyniesz!
#10 | patryk dnia 27.04.2010 10:36
Takie czasy, że najwięcej można załatwić jak koledzy z opcji rządzą w Warszawie. Najlepszy przyykład to również lata 2001-2005 kiedy w Sosnowcu i Warszawie dzieliło SLD!I jak tutaj odpolitycznić samorząd?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney