Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czekamy na konkretną odpowiedź na pytanie:
Czy Arcybiskup Jan Cieplak nadal spoczywa w Katedrze św. Stanisława w Wilnie?

17 grudnia br. w czasie 56 posiedzenia Sejmu RP ogłoszona została odpowiedź na Zapytanie nr 5229 w sprawie ustalenia miejsca spoczynku Arcybiskupa Jana Cieplaka, które zostało złożone przez grupę zagłębiowskich posłów. Odpowiedź przygotował Jan Borkowski - sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Wynika z niej, że właściwej odpowiedzi należało oczekiwać w ciągu kilku tygodni. Minęło kilka miesięcy.Oto jej treść.

Odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - z upoważnienia ministra - na zapytanie nr 5229 w sprawie ustalenia miejsca spoczynku arcybiskupa Jana CieplakaSzanowny Panie Marszałku! W związku z zapytaniem pana posła Jarosława Pięty oraz grupy posłów (pismo nr SPS-024-5229/09 z dnia 17 listopada 2009 r.) w sprawie ustalenia miejsca spoczynku arcybiskupa Jana Cieplaka uprzejmie informuję:Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP podjęło działania w celu ustalenia miejsca pochówku abpa Jana Cieplaka. Sprawą zajmuje się Wydział Konsularny Ambasady RP w Wilnie, który wystąpił do proboszcza parafii katedralnej pełniącego funkcję kanclerza Kurii Metropolitalnej w Wilnie o sprawdzenie, czy grób arcybiskupa Cieplaka znajduje się w krypcie katedry wileńskiej.W ocenie Wydziału Konsularnego Ambasady RP sprawa jest na tyle delikatna, że jakiekolwiek naciski mogłyby utrudnić uzyskanie wiążącej informacji. Odpowiedzi można spodziewać się w ciągu kilku tygodni, prawdopodobnie już po upływie ustawowego terminu odpowiedzi na interpelację i zapytanie poselskie, który w przypadku zapytania pana posła Jarosława Pięty upływa 8 grudnia 2009 r. W przypadku uzyskania potwierdzonych informacji przez ww. wydział konsularny MSZ prześle odpowiedź do Sejmu RP zgodnie z obowiązującymi procedurami.Z wyrazami szacunkuSekretarz stanuJan BorkowskiWarszawa, dnia 2 grudnia 2009 r.

Autor: Piotr Dudała | 08/05/2010
Komentarze
#1 | krewna dnia 12.05.2010 11:07
Moim zdaniem szczątki mojego stryjka powinny znajdować się tam gdzie zostały złożone.
#2 | Zygmunt dnia 11.05.2010 20:12
Trumna z doczesnymi szczątkami Sługi Bożego Abp Jana Cieplaka, powinna znajdowac się w kryptach podziemi Katedry Wileńskiej, o ile została przeniesiona po zniszczeniu grobu i pomnika dłuta profesora Bałzukiewicza. Jednak odpowiedzi na ten temat nie uzyskamy od proboszcza tej Świątyni, kanclerza Kurii Metropolitalnej w Wilnie, z przyczyn politycznych. Taką odpowiedź można otrzymać tylko poprzez dyplomację koscielną pomiędzy Episkopatami Polski i Litwy. Możliwe tez jest, że Episkopat Polski zna już od dawna odpowiedź na tak postawione pytanie, jednak nikt się dotychczas do Episkopatu Polski, w tej sprawie nie zwrócił, a szuka się ścieżek okrężnych bez efektu.
#3 | anonim dnia 10.05.2010 14:41
no to do roboty Panowi z dyplomacji!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney