Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Przeczytano w necie: każda władza się degeneruje!

Każda władza, która zbyt długo sprawuje swój urząd po prostu się degeneruje i jest to uniwersalne bez względu na poglądy partyjne. Wokół takiej władzy tworzą się niejako w sposób naturalny układy korupcjogenne, które są rakiem społecznym, nepotyzm i inne negatywne zjawiska.

Dla społeczeństwa, także lokalnego najlepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie kadencyjności na stanowisku prezydenta miasta. Jeżeli takich zasad nie ma to o okresowe zmiany u steru władzy powinni zadbać sami wyborcy. Tylko zmiany prowadzą do postępu.Wracając na sosnowieckie podwórko oceniam pozytywnie pierwszą kadencje Górskiego, ale druga kadencja jest już bardzo negatywna. Stwierdzam to niestety jako były wyborca Górskiego, na którego głosowałem i na którym się zawiodłem.

Cały czas jedzie na tej pierwszej, pozytywnej kadencji i od wielu lat ten sam tekst o sukcesach miasta (a w domyśle jego) prezentuje przy każdej okazji. Ostatnie cztery lata to wyraźna stagnacja Sosnowca. Radzę każdemu sprawdzić co było zrobione wcześniej, a co było zrobione w ostatnich 4 latach.

Uprawiana propaganda sukcesu umiejętnie przeciąga wcześniejsze osiągnięcia tak aby wyborcy mogli odnieść wrażenie że miały miejsce w obecnej kadencji. Jeszcze raz polecam sprawdzić kalendarz, co i kiedy miało miejsce.

Ostatnia kadencja Górskiego to autentyczna stagnacja Sosnowca, a jedynym "sukcesem" Górskiego jest wpychanie miasta w objęcia Silesi i osłabianie tożsamości zagłębiowskiej.
Najwyraźniej prezydent się wypalił i może zagubił choć stara się robić inne wrażenie. Przyda mu się odpoczynek, albo niech idzie do sejmu w miejsce Klepacza.Dlatego teraz będę głosował na Piętę aby przewietrzył to co się uzbierało, bo wietrzenie zawsze idzie na zdrowie, ale wcale nie wykluczone że za kolejne cztery lata zagłosuję ponownie na Górskiego. Teraz jednak potrzeba zmian w tym mieście bo pogrążamy się w marazmie.

Były wyborca Górskiego, komenatrze, www.e-sosnowiec.plAutor: Redakcja | 26/05/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 29.05.2010 18:51
no, ale on jest też właścicielem?
#2 | Swięta Prawda - władza degeneruje dnia 29.05.2010 17:59
Swięta Prawda - władza degeneruje, za długo nie można !
CZAS NA ZMIANE NACZELNEGO NA TYM PORTALU !!!
#3 | Marlon dnia 29.05.2010 10:02
czas na zmiany, dosyć tego PRL-u bis!
#4 | anonim dnia 29.05.2010 07:34
Świetnym przykładem jest tu Jaworzno gdzie też przez wiele lat panował układ zbliżony do sosnowieckiego. Byli najlepsi i niezniszczalni i wywodzili się podobnie jak Górski ze swoją ekipą z czerwonych korzeni. Byli the best i tak przez wiele lat myśleli mieszkańcy tego miasta. Aż w końcu raz zaryzykowali i podziękowali temu układowi. I co ? Jaworzno w ciągu kilku lat poszło do przodu w sposób niewyobrażalny. Z ich młodym prezydentem liczą się i w GZM i w województwie bardziej niż z Górskim i Podrazą wziętymi do kupy. Jaworznicki prezydent ma po prostu jaja, a ci nasi są politycznymi prostytutkami
#5 | Jasny wwwinylu ! dnia 29.05.2010 07:26
A skąd to wiesz, skoro nie ma porównania?
Dlatego jestem za tym aby Górskiego odsunąć na 4 lata od władzy. Wtedy dopiero da się porównać, a teraz to wróżysz z fusów. Za 4 lata porównamy i może i Górski wróci? Ten odpoczynek i jemu dobrze zrobi bo będzie się bardziej starał, a sam przyznajesz że w tej kadencji która upływa jest cienki. Trwanie przy władzy upewni go w przekonaniu że jest geniuszem i robi dobrze, a nawet najlepiej to co robi. To jest właśnie powodem stagnacji. Natomiast konkurencja i ryzyko utraty władzy wymusza aktywność i kreatywność. Lepsze są zatem zmiany niż trwanie. Jeżeli słyszałeś Górskiego to faktycznie powtarza się od lat i odcina kupony od lepszych dla niego czasów.
Tymczasem wszędzie idzie do przodu a Sosnowiec stoi w miejscu
#6 | wwwinyl dnia 28.05.2010 20:32
Druga kadencja to ta która trwa. Jeszcze się nie skończyła. Jest i będzie znacznie słabsza od pierwszej, ale i tak bedzie lepsza od jakiejkolwiek kadencji Pięty.
Teraz rozumiesz ciemna Filipinko?
#7 | anonim dnia 28.05.2010 06:49
Jak to możliwe że Wielgus doszedł az do takich zaszczytów? Z takim życiorysem? Dobrze, że chociaz w ostatniej chwili wygoniono go z Warszawy,ale trzeba było siłą go odrywać od tronu. A kłamał! Co chwile jego wyjaśnienia brzmiały inaczej, dopiro po długim czasie był w stanie przyznać sie do kapowania. Władza kościelna tez deprawuje.No i ogromne pieniadze.
#8 | Pora na zmiany ! dnia 27.05.2010 21:26
Jaka druga, co czerwona pomroczność ?
Górski już się sprawdzał 4 lata jako wiceprezydent i 8 lat jako prezydent. Razem 12 lat i wystarczy !
Teraz dopiero można śmiało powiedzieć że jest "sprawdzonym gospodarzem". Został sprawdzony i okazało się że jest kiepski, szczególnie w tych ostatnich 4 latach. Dość, pora na zmiany !
#9 | wwwinyl dnia 27.05.2010 20:56
Ale druga kadencja Górskiego i tak będzie lepsza niż jakakolwiek Pięty.
#10 | anonim dnia 27.05.2010 14:52
Chyba podobnie jest z władzami kościelnymi. Tylko że tu nie ma szans na zmiany.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney