Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dotacja na komputery dla Humanitas

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu podpisana została umowa przekazania przez miasto kwoty 1 mln 200 tys. zł dotacji celowej na informatyzację Wyższej Szkoły Humanitas. Z dotacji gminy WSH zakupi sprzęt komputerowy dla studentów.Umowę między gminą a Wyższą Szkołą Humanitas podpisali zastępca prezydenta Sosnowca Ryszard Łukawski i kanclerz WSH Aleksander Dudek. –Dzięki pomocy miasta zbudujemy nowoczesny system informatyczny, a także zmodernizujemy laboratoria komputerowe dla studentów. To ogromna inwestycja, której przeprowadzenie nie byłoby możliwe bez wsparcia z budżetu gminy – twierdzi dr Michał Kaczmarczyk, rzecznik prasowy WSH.

W ramach projektu modernizacji infrastruktury informatycznej uczelnia wprowadzi m.in. specjalną platformę komputerową do prowadzenia zajęć na odległość (e-learning), zamontuje nowoczesne ekrany informatyczne, które będą wyświetlać informacje dla studentów oraz zaadaptuje pomieszczenia na nowe sale komputerowe.–Ważną częścią projektu jest także zakup nowego oprogramowania, dzięki któremu uruchomiona zostanie usługa tzw. wirtualnego dziekanatu, umożliwiająca szybkie przesyłanie informacji pomiędzy dziekanatem, studentami i wykładowcami. Już wkrótce nasi studenci nie będą posługiwać się tradycyjnymi, książeczkowymi indeksami, zostaną one zastąpione dokumentacją elektroniczną tzw. indeksem elektronicznym. Niektórym trochę przykro, że pozbawimy ich symbolu studiowania w postaci tradycyjnego indeksu, ale postanowiliśmy iść z duchem czasu i jak najszerzej korzystać z nowoczesnych technologii – mówi dr Tomasz Michalecki, szef działu IT Wyższej Szkoły Humanitas.

Na uczelni pojawią się także specjalne infokioski, w których studenci i kandydaci na studia znajdą informacje o uczelni, będą mogli zalogować się w wirtualnym dziekanacie i sprawdzić swoje oceny, plany zajęć czy programy studiów. Dodatkowym elementem systemu informatycznego wprowadzanego na uczelni będzie platforma do zarządzania informacją SharePoint. W jej ramach powstanie nowa strona internetowa Humanitas, a pracownicy uczelni otrzymają narzędzia do prowadzenia telekonferencji przez internet, zarządzania na odległość, archiwizowania dokumentów w wersji elektronicznej, zakładania własnych witryn www czy prowadzenia blogów. –To rewolucyjne rozwiązania, których nie ma żadna uczelnia w regionie. Będziemy liderem pod względem stosowania najnowszych technologii komputerowych adresowanych zarówno do studentów, jak i pracowników naukowo-dydaktycznych – przekonuje dr Michał Kaczmarczyk, rzecznik WSH.


źródło: Humanitas
Autor: Piotr Dudała | 27/05/2010
Komentarze
#1 | Endrju dnia 28.05.2010 20:41
Publiczne pieniądze są wydawane na prywatną uczelnię o określonym profilu ideologicznym ! Brawo Panie Prezydencie ! Tak trzymać !
#2 | zaproszenie od Kutza ! dnia 28.05.2010 13:45
Wielkiego przyjaciela Zagłebia Kutza będzie można zobaczyć już w najbliższy poniedziałek o godzinie 17.00 w bibliotece przy ulicy Zegadłowicza w Sosnowcu. Kutz zaprasza wszystkich Zagłębiaków aby im napluć w twarz tak jak pluje na Zagłębie
#3 | sOSAR dnia 28.05.2010 13:13
Hrabia "wpadka-łowczy" Komorowski postanowił i zdecydował jako ma prawo, że na Prezydenta RP zamiast jego osoby -on mianuje swoim ukazem- prof.Marka Belkę !
Już niebawem komitet honorowy uzasadni wytłumaczy ten krok- krok ku chwale braci ....an !
Ma wystąpić prof.Zgoda-Bartoszewski,marszałek Plujka-Niesiołowski,reżyser Kuc-Kutz i wiele, wiele innych aółtorytetóf !
#4 | jakim prawem dnia 28.05.2010 11:50
Na drogi w Sosnowcu nie ma ale na dla prywatnych firm kasa jest. Jakim prawem rozdaje się publiczne pieniądze prywaciarzom?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney