Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Przybywa ofiar powodzi

Zwłoki 50-letniego mężczyzny, który zaginął na początku powodzi, odnaleziono w piątek wieczorem w jego domu w Sandomierzu. Z kolei w powiecie piotrkowskim znaleziono ciało 44-latka poszukiwanego od 17 maja. Tym samym liczba ofiar powodzi wzrosła do 19 osób.

– 50-letni mieszkaniec ul. Powiśle 19 maja, kiedy woda zalewała Sandomierz, wyprowadził z domu swoją mamę, po czym wrócił do budynku. Po jakimś czasie rodzina zgłosiła jego zaginięcie – poinformowała oficer prasowy sandomierskiej policji Katarzyna Grzybowska. To piąta osoba, której śmierć jest wiązana z powodzią w prawobrzeżnym Sandomierzu.Z kolei w powiecie piotrkowskim znaleziono ciało 44-latka poszukiwanego od 17 maja. Jego zwłoki pływały w rzece pod mostem w miejscowości Borowiec (pow. piotrkowski). 44-letni młynarz wpadł do wezbranej rzeki Czarna, gdy czyścił stawidła. Okoliczności zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratury w Opocznie. W akcji poszukiwawczej uczestniczyło kilkudziesięciu strażaków i policjantów.Wcześniej z budynku po dawnym przedszkolu w zalanej części miasta wyłowiono zwłoki 72-letniego mężczyzny, którego widziano ostatnio podczas ewakuacji, gdy wynosił ze swojej firmy sprzęt. Z kolei, w czwartek w zalanym domu odnaleziono ciało 71-latka, którego zaginięcie zgłosił syn.W poprzedni piątek wyłowiono zwłoki 88-letniej kobiety, a w niedzielę – 74-letniego mężczyzny. Według rzecznika świętokrzyskiej policji Zbigniewa Pedrycza, sekcje zwłok tych dwóch osób wykazały, że przyczyną śmierci było utonięcie.W czwartek wyłowiono także zwłoki 15-letniego chłopca, którego kilka dni wcześniej porwała rzeka Ochnia w miejscowości Krzyżanów w powiecie kutnowskim. Dwóch nastolatków w wieku 15 i 16 lat postanowiło tam wykąpać się w miejscu licznych rozlewisk rzeki. Silny nurt porwał młodszego z nich, starszy zdołał o własnych siłach wyjść na brzeg.


źródło: TVN 24Autor: Piotr Dudała | 28/05/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 30.05.2010 11:55
K. Kutz uważa, że katastrofa w Smoleńsku "spłynęła" z Wisłą!!!!!
#2 | @Pawlo dnia 29.05.2010 21:08
jak to gdzie? w Tychach, w Gliwicach, w Katowicach i...w Sosnowcu?
#3 | Prawda dnia 29.05.2010 18:19
A prawda wygląda tak :
Powódź. Dużą część winy ponosi rząd Tuska i koalicja PO-PSL

Zgromadzone poniżej informacje o działaniach koalicji PO-PSL, rządu Donalda Tuska oraz służb podległych rządowi przed powodzią i w jej trakcie wywołują przygnębiające wrażenie. Jest to pod względem działań przeciwpowodziowych jeden z najgorszych okresów w historii Polski, jeśli nie najgorszy. Niektóre działania rządu Donalda Tuska trudno moim zdaniem nawet racjonalnie wytłumaczyć r11; proszę ocenić.
Rząd Jarosława Kaczyńskiego w październiku 2007 roku przygotował pakiet projektów, których realizacja pozwoliłaby Polsce radzić sobie z powodziami. Inwestycje te miały być współfinansowane ze środków unijnych, a ich wartość wynosiła w sumie prawie 6,5 miliarda złotych. Jedną z pierwszych decyzji Elżbiety Bieńkowskiej, minister Rozwoju Regionalnego w rządzie Donalda Tuska, było usunięcie wszystkich przeciwpowodziowych propozycji PiS. "
Kto nie wierzy, niech sam zacznie doszukiwać prawdy..... komuny i cenzury podobno już w Polsce nie ma.
#4 | Sosar dnia 29.05.2010 18:07
I jak te sondaże...Panie Pięta ? Rosną już 110%!
"Zaniedbania w zakresie działań przeciwpowodziowych dotyczą wszystkich rządów. Jednak w 2007 roku rząd PIS przygotował projekty inwestycji przeciwpowodziowych, wystarczyło je zrealizować. W 2008 roku 44 projekty dot. systemów retencyjnych, przygotowanych za czasów rządów PIS, zostało jednak skreślonych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. W województwie opolskim nie ostał się ani jeden projekt, choć było zaplanowanych 18 inwestycji za 2,2 mld zł. Podkarpackie też należy do najbardziej poszkodowanych województw, bo na liście nie został żaden z jego projektów (było ich 21 o wartości 2,9 mld zł). Rząd Platformy Obywatelskiej zrezygnował z inwestycji przeciwpowodziowych, ale znalazł je na program orlików, czyli boisk sportowych. Przeznaczono zatem pieniądze na zabawę, a nie na bezpieczeństwo."
No niech rosną ! Do 20-tego czerwca ....
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney