Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Na wesoło: Czy prawdą jest, że Grzegorz Napieralski czerpał inspiracje z hasła Posła Jarosława Pięty w wyborach samorządowych w 2006r.?

Grzegorz Napieralski, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na urząd prezydenta RP zaprezentował dzisiaj na konferencji prasowej w siedzibie swojego sztabu wyborczego swoje hasło wyborcze. Brzmi ono: "Razem zmienimy Polskę". Mnie od razu wydało się one jakoś dziwnie znajome. Zajrzałem do archiwum serwisu sosnowiecfakty.pl i znalazłem newsa 30 września 2006r. pod tytułem... "Razem zmienimy Sosnowiec"! Poniżej zamieszczam jego fragmenty.
Wczoraj w czasie konferencji prasowej, która odbyła się w Biurze Parlamentarnym PO w Sosnowcu, przy ulicy Warszawskiej 1/2, Jarosław Pięta, kandydat na Prezydenta w zbliżających się wyborach samorządowych, zaprezentował program wyborczy Platformy Obywatelskiej dla Miasta Sosnowca pt. „Razem zmienimy Sosnowiec”. Już we wstępie program wzywa do podjęcia ryzyka fundamentalnych zmian w mieście, nakierowanych na jego rozwój miasta oraz przerwania 12 letnich rządów lewicy, oznaczających stagnację. Istota programu streszcza się w czterech słowach: odpowiedzialność, kompetentność, przejrzystość i partnerstwo.
Wracając do Grzegorza Napieralskiego. Powiedział on w czasie dzisiejszej koferencji prasowej m.in.: To hasło jest esencją tego wszystkiego, co chcemy zrobić po wyborach prezydenckich.Okazuje się, że Poseł Napieralski "Ameryki nie odkrył", gdyż w Sosnowcu byli "pierwsi"! Co prawda w odniesieniu do naszego miasta, a nie Polski, ale liczy się sam pomysł. Wpadł na niego sztab wyborczy Posła Jarosława Pięty, wtedy kandydata na Prezydenta Sosnowca. Należą się mu się z tego powodu serdeczne gratulacje!Piotr Dudała

Autor: Piotr Dudała | 01/06/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 04.06.2010 04:47
- Odnosiłem wrażenie, że czasem premierowi wygodniej było powiedzieć, że czegoś nie zrobił, dlatego, że Lech Kaczyński na to nie pozwolił niż szukać możliwości obalenia weta w drodze dialogu z SLD. W ten sposób winą za niespełnione obietnice swego rządu może obarczyć Lecha Kaczyńskiego - dodał.
#2 | anonim dnia 04.06.2010 04:15
Ewentualne zwycięstwo kandydata PO w wyborach prezydenckich oddałoby tej partii monopol władzy w państwie i byłoby politycznie niebezpieczne - powiedział w Londynie kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski.

- Jeśli prezydent i premier będą z tej samej partii, to powstanie niebezpieczna sytuacja. Szczególnie jeśli chodzi o liberalne zapędy Platformy. Tego się naprawdę boję i mówię to szczerze - powiedział Napieralski na spotkaniu z dziennikarzami w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK).

36-letni Napieralski sądzi, że Platforma w przypadku wygranej w wyborach prezydenckich powróci do pomysłu prywatyzacji służb publicznych tak, jak usiłowała to wcześniej zrobić ze służbą zdrowia, ale z powodu weta Lecha Kaczyńskiego nie mogła przeprowadzić swych planów.
#3 | Igor dnia 03.06.2010 15:58
Lubi o sobie mówić "polski Zapatero". Grzegorz Napieralski wielokrotnie mówił, że właśnie na szefie rządu Hiszpanii chciałby się wzorować jako lider lewicy w Polsce i że dla polskiej lewicy w sprawach światopoglądowych wzorem jest "hiszpańska droga".
#4 | Konior dnia 03.06.2010 15:54
a co o ww. poglądach Grzegorza Niepralskiego sądzi jego partyjny kolega Prezydent Kazimierz Górski?
#5 | Napier dnia 03.06.2010 15:52
Grzegorz Napierlaski stwierdził, że jest katolikiem i dlatego nie zgadza się na śluby homoseksualistów i adoptowanie przez nich dzieci.

Szef SLD ujawnił, że osobiście nie podobają mu się małżeństwa osób tej samej płci. "Jestem za legalizacją. Jestem za, natomiast czy to ma być ta forma i czy mamy nazywać to małżeństwem? Nie wiem, nie jestem przekonany" - tłumaczył Napieralski.

Jeszcze ostrzej mówił o swoim stosunku do adopcji dzieci przez homoseksualistów. "Pary homoseksualne mogą żyć w związkach i być równe wobec prawa, ale tutaj mam duże wątpliwości. Jestem katolikiem" - wyznał Grzegorz Napieralski.
#6 | Gregor cd. dnia 03.06.2010 15:40
Razem zbudujemy Polskę?????

Uczestnictwo we mszy świętej ma być zakazane dla najważniejszych osób w państwie, jeśli transmitują to kamery. Żadnych kapliczek ani krzyży w urzędach, ceremonie wojskowe bez ślubowań Bogu. I zwolnić kapelanów - to postulaty SLD zapisane w propozycjach nowych partyjnych uchwał. "Idiotyczny pomysł", "Napieralskiemu padło na mózg" - komentują politycy innych opcji.

Do dokumentów lewicy dotarł "Newsweek". Tygodnik pisze, że uchwały zostały opracowane w trakcie niedawnego konkresu SLD, na którym wybrano nowego przewodniczącego partii Grzegorza Napieralskiego. Delegaci, którzy go poparli, spisali antyklerykalne postulaty, bo chcieli pokazać, w jakim kierunku pójdzie Sojusz pod nowym przewodnictwem.

Zerwać krzyże ze ścian

Po pierwsze, Sojusz chce zerwać z katolickimi tradycjami w życiu publicznym. "Żądamy usunięcia symboli religijnych z lokali urzędowych - siedzib organów władzy publicznej: z sal posiedzeń plenarnych Sejmu i Senatu oraz organów samorządu terytorialnego. Domagamy się także usunięcia elementów katolickich z ceremoniału państwowego, a zwłaszcza z ceremoniału wojskowego" - napisali partyjni działacze.

Stwierdzili również, że urzędnicy wszystkich szczebli - od prezydenta i premiera, aż po wójtów - nie powinni "oficjalnie, w sposób ostentacyjny, uczestniczyć w uroczystościach religijnych" - cytuje "Newsweek".

Chronić ateistów

Państwo powinno wstrzymać wszelkie dotacje dla uczelni związanych z Kościołem, takich jak Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Papieska Akademia Teologiczna. SLD domaga się także zaprzestania przekazywania Kościołowi nieruchomości państwowych w ramach reprywatyzacji - pisze tygodnik.

Wielkie kontrowersje budzi też postulat ochrony dla ateistów. "Konieczne jest zagwarantowanie w praktyce wszystkim związkom wyznaniowym, a także ateistom i bezwyznaniowcom, takiej samej ochrony prawnej" - głoszą propozycje programowe lewicy. Co to oznacza? Być może to, że lekarz nie będzie mógł odmówić aborcji, powołując się na wyznanie.

Najbardziej kontrowersyjne jest jednak to, że SLD domaga się "prawa do refundacji antykoncepcji i zapłodnienia in-vitro, edukacji seksualnej, aborcji" - pisze "Newsweek".

"Idiotyczny pomysł, co mu padło na mózg?"

Politycy miażdżą krytyką pomysły lewicy. Nawet Wojciech Olejniczak, były szef SLD, odżegnuje się od tak radykalnych rozwiązań. "Nie jestem zwolennikiem tego typu haseł i pomysłów. Ja i większość SLD nie chcemy wojen religijnych. Jestem zwolennikiem konkordatu" - zapewnia w Radiu ZET.

Kolejni komentatorzy używają ostrzejszych słów. "Będziemy przeciwko takim idiotycznym inicjatywom" - mówi szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. "Będziemy bonić prawa pana prezydenta do mszy świętej i będziemy bronić konkordatu" - dodaje.

"Patrzę na Napieralskiego i zastanawiam się co mu padło na mózg. Wcześniej opowiadał mi o uczestnictwie we mszy jako ministrant" - dziwi się Joachim Brudziński z PiS.

www.dziennik.pl
#7 | Dalski dnia 03.06.2010 15:37
W Polsce nikt nie może być nielegalny, obcokrajowiec, który przyjeżdża do naszego kraju i chce w nim zostać, powinien móc dostać obywatelstwo - mówił kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski na spotkaniu z przedstawicielami mniejszości narodowych w Polsce.
#8 | Hergio dnia 03.06.2010 13:16
Młodsze pokolenie nie zawsze wie i rozumie, kto mu zgotował taki los-bieda w kraju,przyczyną emigracji zarobkowejjak dawniej "za chlebem".... Nie wie nic lub bardzo niewiele, że sprawcami ich nieszczęsnego losu są członkowie partii wywodzący się z Unii Demokratycznej, przekształconej w Unię Wolności, a ostatnio w Partię Demokratyczną i teraz Platformę Obywatelską, że znaczna cześć dzisiejszych elit politycznych, gospodarczych, kulturalnych pochodzi z rodzin dawnych stalinowskich władców Polski.
#9 | powodzianin z bierunia dnia 03.06.2010 10:33
"W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem" - Bronisław Komorowski podczas wizyty na zalanych terenach w Kaniowe k. Bielska-Białej (źródło - PAP).


#10 | @Walek dnia 03.06.2010 08:20
A jednak nie udało mu się zniszczyć wszystkich dokumentów i świadków jego nikczemnej działalności.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney