Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Nigdy nie poznamy prawdy o Smoleńsku

Wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu" nie pozostawiają żadnych wątpliwości: aż 70 proc. badanych uważa, że nigdy nie poznamy prawdy o katastrofie.

Choć członkowie rządu Donalda Tuska (53 l.) zapewniają nas, że najlepsi eksperci w kraju pracują nad rozwikłaniem tajemnicy katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, zdecydowana większość Polaków w te zapewnienia nie wierzy.Wiarę w to, że śledczym uda się w pełni wyjaśnić, jak doszło do narodowej tragedii, podziela zaledwie 27 proc. badanych. Ale nie tylko odpowiedź na to pytanie przynosi bardzo gorzkie wnioski. Ponad połowa - 54 proc. - nie wierzy w to, że Rosjanie zrobili wszystko, aby wyjaśnić smoleńską katastrofę. Tylko co trzeci badany - 34 proc. - był zadowolony z działań rosyjskich władz.Brak zaufania do Rosjan pokazują też odpowiedzi na inne pytanie naszego sondażu. Aż 73 proc. badanych stwierdziło, że polski rząd powinien był walczyć o pełną kontrolę nad śledztwem w sprawie tragedii. Tylko 17 proc. nie miało w tej sprawie zastrzeżeń do ekipy Donalda Tuska.Za to zdecydowanie pozytywnie oceniono publikację zapisów z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu. 86 proc. Polaków oceniło to pozytywnie. Zaledwie co dziesiąty badany uznał, że rząd nie powinien publikować tych materiałów.Sondaż został przeprowadzony przez instytut badań opinii Homo Homini 1 czerwca na reprezentatywnej próbie 1067 Polaków.Super Express
Autor: Redakcja | 03/06/2010
Komentarze
#1 | /www.fakt.pl dnia 05.06.2010 19:45
,,Kim był człowiek, który towarzyszył lotniczym kontrolerom na wieży w Smoleńsku? Tego dokładnie nie wiadomo. Śledczy przypuszczają, że to był wojskowy zwierzchnik kontrolerów albo r11; co jest bardziej prawdopodobne r11; oficer rosyjskich służb specjalnych FSB.Kontrolerzy być może za pośrednictwem tej tajemniczej osoby łączyli się z centralą koordynacji lotów w samej Moskwie. O tym, że na wieży był rten trzecir1;, zeznali rosyjskim śledczym przesłuchiwani tuż po katastrofie sami kontrolerzy. Według naszych informacji, kontrolerzy nawet podali nazwisko tej osoby. Jednak do dziś tym człowiekiem nie zainteresowała się rosyjska prokuratura. Treść zeznań kontrolerów mają już nasi śledczy. r11; Mogę tylko powiedzieć, że badamy ten wątek r11; mówi nam pułkownik Zbigniew Rzepa z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie."
#2 | !!!!!!!!!!!!!! dnia 05.06.2010 15:25
Z konta Andrzeja Przewoźnika, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, zniknęło około 6 tysięcy złotych - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Ktoś użył jego kart kredytowych, które miał przy sobie w chwili katastrofy.
Kart Andrzeja Przewoźnika użyto trzykrotnie w Smoleńsku. Pierwszy raz już w dniu katastrofy. Potem w dwóch kolejnych dniach - informuje "Rzeczpospolita".
#3 | Sasza dnia 05.06.2010 07:13
Rosjanie sami wyliczają, co w smoleńsku zrobili nie tak

Bloger z Sankt Petersburga Siergiej Wierjowkin wskazuje na niejasności w sprawie katastrofy w Smoleńsku.

1.Skoro istnieje "wersja numer 1" zapisów rozmów z kabiny, to czy to znaczy, że istnieją też inne wersje?

2.Dlaczego kontroler lotu pozwolił na lądowanie?

3.Dlaczego nie przekazał załodze danych na temat podstawy chmur?

4.Dlaczego nie podał informacji o zmniejszeniu się widoczności do 200 metrów?

5.Aż do momentu zderzenia samolotu z drzewami proces lądowania odbywał się pod kontrolą i według wskazówek dawanych z wieży!

6.W ciągu ostatnich 4 minut przed katastrofą, kiedy według wcześniejszych zapewnień komisji nie było łączności z załogą, w rzeczywistości łączność była.

7.W czasie zniżania lotu kontroler kilka razy potwierdził załodze, że samolot znajduje się na odpowiednim kursie i na właściwej ścieżce schodzenia.

8.Na minutę i 28 sekund przed upadkiem kontroler poinformował załogę, że pas jest wolny, co oznacza, że droga startowa jest przygotowana do przyjęcia samolotu.

9.Po tym, jak pierwszy raz odezwał się sygnał TAWS oznaczający niebezpieczne zbliżanie się do ziemi, kontroler dwa razy potwierdził, że samolot znajduje się na odpowiednim kursie, jak również wydał polecenie "Włączcie oświetlenie".

10.Po tym, jak drugi raz rozległ się alarm TAWS, kontroler jeszcze raz potwierdził, że samolot znajduje się na odpowiednim kursie.

11.O 8.41:02 kontroler wydał załodze polecenie odejścia na drugi krąg. Czyli wtedy, kiedy wszystko było przesądzone - samolot już ścinał skrzydłami drzewa, rozpadając się na kawałki.
#4 | Pilot dnia 04.06.2010 08:17
Czarne skrzynki nie pokażą przygotowania wizyty przez władze polskie i rosyjskie-
wizytę przygotowywała ekipa Tuska: BOR,MON,MSZ,36pułk,kancelaria premiera, szef kancelarii, tego nie pokaże żaden stenogram...wówczas naród ujrzałby prawdziwe oblicze PO...bo dla nich liczy się tylko WŁADZA !
#5 | Pełowiec dnia 04.06.2010 07:46
Na miejscu katastrofy, choć nie wiem czy tak to nazywać, bo mój największy ałótorytet moralny Pan profesór Bartoszewski twierdził , że w zasadzie nic sie nie stało, a więc na miejscu katastrofy miał PRZYJEMNOŚĆ być Pan PrezydĘt Komorowski oraz Pan Premier Don Korleone tzn. Don Ald i twierdzą , że nasi przyjaciele Rosjanie robią to perfekcyjnie i że sami nie potrafilibyśmy sobie z tym poradzić. No to co z Wami Polacy , nie wierzycie im?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney