Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj













Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Zmarł ks. Stanisław Wojtuszkiewicz

Zmarł ks. Stanisław Wojtuszkiewicz, były proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Będzinie - Grodźcu. Ks. Wojtuszkiewicz zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w szpitalu w Lublinie 3 czerwca (Boże Ciało) o godz. 10.15. Wolą Zmarłego jest, by być pochowanym na cmentarzu w Urzędowie (diec. lubelska) obok rodziców.



W poniedziałek, 7 czerwca, o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego kapłana w kościele pw. św. Katarzyny w Będzinie - Grodźcu. Przewodniczyć jej będzie bp Grzegorz Kaszak.



Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 8 czerwca, w parafii pw. św. Mikołaja w Urzędowie (arch. lubelska) o godz. 13.00.



„Moją ostatnią wolą jest być pochowanym na cmentarzu w Urzędowie przy rodzicach” (z Testamentu Zmarłego).



Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...



Ksiądz Kanonik Stanisław Wojciech Wojtuszkiewicz urodził się 30 stycznia 1937 r. w miejscowości Urzędów. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Kraśniku Fabrycznym i zdał maturę w 1957 roku. W latach od 1957 do 1965 odbył i ukończył studia filozoficzno – teologiczne, z przygotowaniem pedagogicznym w Wyższym Seminarium Duchownym w Lublinie (1957 - 1958) i w Częstochowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie (1958 - 1965). 4 kwietnia 1965 roku przyjął święcenia diakonatu w Częstochowie. 20 czerwca 1965 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Stefana Bareły w Bazylice Katedralnej w Częstochowie.
Od czasu przyjęcia święceń pracował jako katecheta w szkołach i w katechezie przy parafiach.



Po świeceniach kapłańskich był na praktyce duszpasterskiej w parafii Danków (od 7 lipca 1965 do 29 sierpnia 1966). Następnie pracował jako wikariusz w parafiach:



Chełmno (od 30 sierpnia 1966 – do 21 czerwca 1968),
Matki Bożej Królowej Polski w Zawierciu (od 22 czerwca 1968 – do 13 grudnia 1971),

Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej (od 14 grudnia 1971 – do 18 sierpnia 1976),

św. Wojciecha w Częstochowie (od 19 sierpnia 1976 – do 24 czerwca 1979),

Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu (od 25 czerwca 1979 – do 10 sierpnia 1980).



Od 11 sierpnia 1980 do 9 kwietnia 1985 był administratorem parafii Najśw. Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Wysokiej, a następnie jej proboszczem od 10 kwietnia 1985 do 27 maja 1991 r.



Od 28 maja 1991 r. był proboszczem parafii św. Katarzyny w Będzinie - Grodźcu.



Bp Adam Śmigielski odznaczył ks. Stanisława Wojtuszkiewicza tytułem kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej św. Wojciecha w Jaworznie 23 grudnia 1998 r.



Z dniem 30 czerwca 2009 r. ks. Stanisław Wojtuszkiewicz przeszedł na emeryturę.




źródło: kjk, www.diecezja.sosnowiec.pl






Autor: Redakcja | 03/06/2010
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.