Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Tylko nie płaczcie po mnie, gdy zginę

To najbardziej oczekiwana, obok Jana Pawła II, beatyfikacja Polaka. Ksiądz Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy zabity przez SB, zostanie w niedzielę - w dniu Święta Dziękczynienia - ogłoszony błogosławionym. Msza beatyfikacyjna odbędzie się pl. Piłsudskiego w Warszawie.- Beatyfikacja odbędzie się w trzecim dniu Święta Dziękczynienia (6 czerwca). Chcemy tego dnia wypowiedzieć szczególne słowo "dziękuję" za beatyfikację ks. Jerzego - człowieka dialogu i pojednania, a także stróża granicy między dobrem a złem - wyjaśnia arcybiskup Kazimierz Nycz.
Uroczystości beatyfikacyjne zainaugurowane zostaną o godzinie 11. Wtedy na placu Piłsudskiego rozpocznie się msza beatyfikacyjna ks. Jerzego Popiełuszki. Nabożeństwo będzie trwać do godziny 13. Przewodniczyć mu będzie delegat papieża Benedykta XVI - abp Angelo Amato. Koncelebrować ją będzie ok. 100 biskupów i 1,6 tys. kapłanów. Odczytany zostanie dokument Stolicy Apostolskiej o wyniesieniu na ołtarze Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki.Sektory otwarte od 7 ranoNa uroczystość zostały zaproszone także najwyższe władze państwowe, przedstawiciele parlamentu, samorządu, władze miasta oraz liczni goście z kraju i z zagranicy.Na placu Piłsudskiego sektory dla wiernych będą otwarte od godziny 7 rano. Na uroczystość przybędzie prawdopodobnie ok. 250 tysięcy pielgrzymów z całej Polski."Rzeka czerwieni" z kwiatówOłtarz, na którym odbędzie się uroczystość beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, ma kształt namiotu. - Schodami w dół biegnie od niego "rzeka czerwieni" ułożona z kwiatów, symbolizująca męczeństwo kapłana - wyjaśnia odpowiedzialny za organizację niedzielnych uroczystości proboszcz parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu i opiekun grobu ks. Jerzego, ks. Zygmunt Malacki.Jak zaznacza duchowny, ważnym elementem ołtarza jest też krzyż, a także obraz, na którym w czerwonym ornamencie widnieje ks. Popiełuszko.źródło: TVN 24
Autor: Piotr Dudała | 04/06/2010
Komentarze
#1 | Kano K dnia 07.06.2010 22:44
Dlaczego został usunięty ten post? Stanowił odpowiedz na dwa poprzednie, a jego podmiotem były postacie (przykłady) historyczne. Rozumny post, poparty przykładami historycznymi jest usuwany, a dwa poprzenie, wulgarne i prostackie zostały pozostawione? Dlaczego? Czy ostatni punkt misji został usuniety???? Przeciez to te dwa posty sa obrażające, a wykasowany był bardzo kulturalny i zrównowazony.
#2 | Mieszkanka dnia 07.06.2010 16:14
Dokładnie sosar ! Dziś brakło by latarni dla zdrajców i szubrawców ! Polityczny salon i ich młodzieżówka kpi z narodu, oszydza i wyśmiewa jawnie tradycje narodu ! Te tradycje dzięki którym Polska przetrwała !
Wielu osobników z tego forum natychmiast wypadałoby wszadzić co najmniej w dyby i nauczać historii Polski ....pavlo,staniaław iż....słuszna uwaga-"narybek Michnika". Celnie ujęte ! Gonić takich to i tak za mało.....pokłosie kuronia,wojewódzkiego,kutza,niesiołowskiego,wajdy i reszty różowego salonu .....zguby i ciągłych kłótni Polaków . Pamiętacie jak Mazowiecki startował na Prezydenta i konkurował z Wałęsą ? Ten sam różowy salon z Wałęsy zrobił dosłownie bandytę z siekierką ! Ta sama ynteligencja co dziś popiera Komorowskiego - właśnie Wałęsę srównała z szambem....Mazowiecki przegrał z Tyminskim -taki był efekt różowej nagonki ! Dziś ten sam salon opluwa J Kaczyńskiego jak poprzednio śp.Lecha.... itrzeba być ślepym by nie zauważać tego co różowy salon wyprawia....albo należeć do salonu PP stanisław iż, pavlo...
Szkoda słów! Dyby to mało powiedziała bym !!!
#3 | Sosar dnia 07.06.2010 15:04
W trakcie zrywów niepodległościowych Polacy często stosowali kary na szpiclach, donosicielach i zwykłych łotrach wywodzących się z narodowości polskiej. Najczęściej wieszali ich na latarniach !
Wielka szkoda, że dziś tego nie stosują.... bo jak czytam niektóre wpisy to krew się gotuje. Po kiego .... polemizować z takimi typami jak Stanisław Iż,Pavlo.... Plują na swój kraj, na czarne mówią białe, a dyrdymały którymi operują w sam raz pasują do szprzedawczyków i wichrzycieli .....ot narybek Michnika !
#4 | Admin dnia 06.06.2010 21:16
Zwróciłem uwagę osobie, która też ma uprawnienia do akceptacji komentarzy, że trochę przesadziła... w imieniu redakcji przepraszam za jej nadgorliwość!

Jest w tym trochę mojej winy, ponieważ uczuliłem ją na olbrzymią ilość komentarzy szkalujących kilku księży i kościół, jaka ostatnio się pojawiła, są to sprawy obyczajowe, komentarze mogą mieć charakter nawet pomówień i muszą być bezwględnie usuwane!

Serwis SosnowiecFakty.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.

Jednocześnie przypominamy, że Redakcja serwisu SosnowiecFakty.pl zastrzega sobie prawo do kasowania, bądź edycji wypowiedzi zawierających treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwe oraz promujące jakiekolwiek produkty.

Przypominamy, że osoba zamieszczająca taką opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną.
#5 | Kano K. dnia 06.06.2010 20:12
Nikt nikogo tutaj nie obraził, ani nie złamał prawa. Był to po prostu zwykła dyskusja, przerzucanie sie argumentami. Co zreszta jest normalne w demokratycznym - podobno - państwie. I została zlikwidowana, pewnie była nie na temat.Jak zwykle. Można tylko cmokac i popierać. Trudno, mam nadzieję, że ktos kiedys Pana Dudałę tez tak potraktuje. Ale wtedy będzie wrzask, że komuna, brak demokracji prześladowania i szykany. Bardzo sie dziwię Platformie Obywatelskiej. Bardzo. To odstręcza od tej partii, odbiera potencjalnych wyborców czy nawet zwolenników.
#6 | @!!!!!!!!!!!! dnia 06.06.2010 19:52
naprawdę nie mam z tym nic wspólnego!
#7 | !!!!!!!!!!! dnia 06.06.2010 19:38
No to co Panowie, proponuje bojkot tego portaliku. Jeśli łamane jest prawo do wolności słowa (wpisy nie zawierały niczego obraźliwego) to proponuję, żeby Pan Dudała sam ze soba korespondował, podobnie jak na blogu pana Haładusa. Wot sowiecka diemokracja i głasnost!
#8 | @Pawlo dnia 06.06.2010 19:14
pewnie było nawet więcej, dane podaje Policja, a ona jest rządowa, zawsze podaje...od 5 do 10 razy mniej niż organizatorzy,
miało być mało i jest!
#9 | PAWLO dnia 06.06.2010 19:02
Ale, impreza w STOLYCY była. Miało być 250 tyś. ludzi, było 140 tyś, w TV wyglądało jak 40 tyś!!! I 1600 księży, 1600!!! A na wały, łopata, worek i bronić dobytku szarych ludzi!!! Pasibrzuchy do roboty fizycznej, ratować dobytek biednych ludzi, a nie siedzieć w słoneczku i dupy płaszczyć!!! Wróciłem z Czechowidz!!!
#10 | PAWLO dnia 06.06.2010 18:50
NIECH ŻYJE CENZURA !!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney