Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Kontroler sprowadził tupolewa na zły tor?

Stenogramy nie wyjaśniają przyczyn katastrofy
Polska komisja wojskowa i prokuratorzy dopuszczają hipotezę, że rosyjski kontroler ze smoleńskiego lotniska podawał pilotom prezydenckiego Tu-154M nieprawdziwe dane - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
Jak przypomina gazeta, na 25 sekund przed katastrofą wieża kontroli lotów lotniska Siewiernyj w Smoleńsku nie powinna podawać załodze tupolewa komunikatu "2 na kursie i ścieżce". Zdaniem ekspertów pracujących przy śledztwie prawidłowy komunikat powinien brzmieć: "pod ścieżką". Dlaczego nie wiedzieli na jakiej są wysokości?
Dlaczego kontroler podał złą komendę? Według ekspertów odpowiedzialny mógł być niesprawny lub nie dość dokładny radar podejścia na lotnisku - pisze "DGP". Trzeba sprawdzić, jak duże odchylenie od ścieżki podejścia radar był w stanie wychwycić. Z obliczeń wynika, że Tu-154M był wychylony tak bardzo, że sprawny radar powinien to zarejestrować.– Gdyby komenda rosyjskiego kontrolera brzmiała "2 na kursie i pod ścieżkę", wtedy mieliby realne szanse na wyjście z opresji – mówi "DGP" jeden z członków polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy.źródło: TVN 24
Autor: Redakcja | 06/06/2010
Komentarze
#1 | PAWLO dnia 08.06.2010 08:47
Co jeszcze wymyśla. Wcześniej mówili że im Ruskie nie potrzebne od 2009 i że nasi mówia po rosyjsku . Jak po katastrofie media podniosły kwestie braku rosyjskiego w samolocie, to nasi wyżsi rangą podnieśli alarm ze nie potrzeba. Na początku wierzyłem naszym, ale teraz bardziej ruskim. Coraz bardziej jestem przekonani że to nasi przyczynili się do katastrofy.
#2 | do tow. dnia 07.06.2010 12:41
Takie słowa w ustach oddanego towarzysza i zdolnego NKWudzisty to zaiste dla mnie wielki komplement. Staną sie one dla mnie przyczynkiem do jeszcze żarliwszych wypowiedzi ne tym forum!
#3 | Stanisław Iż. dnia 07.06.2010 12:24
Masz dużą łatwość wydawania sądów i opinii. Nieczęsto spotykana zaleta. Zrobisz karierę. Postaraj sie tej umiejętności nie zaprzepaścić. Jesteś, Przyjacielu, "kwiatem narodu". Nie zmarnuj tego.
#4 | do Tow. dnia 07.06.2010 12:18
No cóż z tego co widzę ludzie dzielą się na mądrych, roche mądrych, głupich, bardzo głupich i tow. Stanisława.
#5 | Stanisław Iż. dnia 07.06.2010 12:14
Nia ma. Studiowałem w Toruniu. Poważnie.No chyba że ta uczelnia tez jest rosyjska.
#6 | Stanisław Iż. dnia 07.06.2010 11:39
Po prostu uważam, że jest za wcześnie na wyciąganie wniosków i ferowanie wyroków. Widocznie Jaśniepaństwo dokładnie zna przebieg wydarzeń podczas tego tragicznego lotu. Wszystko juz wiadome. Nie ma wątpliwości. Tak nawiasem, ostatnio słyszałem, że katastrofa polskiej Casy z grupa polskich oficerów to też wina Rosjan.A właściwie masońskich Rosjan o komunistycznych przekonaniach, pochodzenia żydowskiego. Powaznie.Bryzę tez podobno oni zestrzelili.Jakimś super laserem z okolic Kaliningradu.Podobnie było z katastrofa śmigłowca Mi-24.No i polskim Herkulesem w Afganistanie. Mój sąsiad miał wypadek motocyklowy - przed 5 dniami. Też, oczywiście, Rosjanie. Miał 0,3 promila rosyjskiej wódki w sobie. A tak nawiasem, ten samolot też był rosyjskiej produkcji.
#7 | Hanna dnia 07.06.2010 11:13
czyżby wrócił nasz towarzysz Szmaciak?
#8 | do towarzysza S. dnia 07.06.2010 11:08
a po co miał protestować, to "wyjasnienie" mu widocznie pasowało?
#9 | do tow. Stanisława dnia 07.06.2010 11:03
A czy 10 kwietnia protestował Pan przeciwko przedwczesnemu obarczaniu wina polskich pilotów, przeciwko sugerowaniu 4 podejść i braku znajomości języka rosyjskiego?
#10 | Stanisław Iż. dnia 07.06.2010 10:51
Jaśnie Pani Dziedziczko (nie do końca rozparcelowana). Chciałbym tylko zauważyć, że jest za wcześnie na wyciaganie wniosków. Jaśnie Pani, substancją nieczystą łatwo w kogos rzucić, gorzej potem to samodzielnie wycierać. Chyba że sie ucieknie, krzycząc że nie wie się, o co chodzi. No i że znowu przesladują niewinną Damę w dziurawych pończochach.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney