Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Prokuratura: z karty Przewoźnika dokonano 11 wypłat

Z karty kredytowej należącej do Andrzeja Przewoźnika w dniach 10 - 12 kwietnia dokonano 11 wypłat - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Monika Lewandowska.

Dodała, iż z karty tej pobrano w sumie około 6 tys. zł. Jednocześnie, jak informuje prokuratura, podjęto też sześć nieudanych prób wypłaty pieniędzy z innej karty należącej do sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia.W niedzielę warszawska prokuratura okręgowa informowała, że śledztwo w sprawie kradzieży kart kredytowych i ograbienia zwłok prowadzi od 14 maja. Jak dotąd prokuratura nie ma procesowych informacji o zatrzymaniu sprawców tego czynu.

Prok. Lewandowska powiedziała także, iż - za pośrednictwem Prokuratury Generalnej - został skierowany do strony rosyjskiej wniosek o pomoc prawną. - Zwróciliśmy się o zapis z monitoringu miejsc, w których realizowane były wypłaty - powiedziała prokurator. Dodała, że wniosek ten został sformułowany jeszcze w maju i prokuratura czeka na jego realizację.Jednocześnie warszawska prokuratura okręgowa zwróciła się o informacje do szefa ABW. Ponadto prokuratorzy przesłuchali już żonę i córkę Przewoźnika i przejrzeli akta sprawy katastrofy smoleńskiej. Jak podaje prokuratura, trwają także procedury mające na celu zwolnienie z tajemnicy bankowej i uzyskanie przez śledczych informacji na temat dokonywanych operacji finansowych.Lewandowska zaznaczyła, że śledztwo dotyczy wyłącznie wypłat dokonywanych z kart kredytowych Przewoźnika.Rzecznik rządu RP Paweł Graś poinformował w niedzielę o aresztowaniu trzech funkcjonariuszy smoleńskiego OMON-u, oddziału specjalnego milicji, którzy bezpośrednio po katastrofie polskiego Tu-154M okradli konto Przewoźnika, posługując się jego kartami kredytowymi.Z kolei w niedzielę po południu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego informowała, że w sprawie kradzieży kart kredytowych Rosjanie zatrzymali czterech żołnierzy jednostek zabezpieczających miejsce katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem. Rzeczniczka ABW Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska powiedziała, że Agencja tuż po tragedii otrzymała informację o tym, że ktoś korzysta z kart Przewoźnika. ABW zawiadomiła o tym polską prokuraturę oraz Rosjan.MSW Rosji już w niedzielę kategorycznie zaprzeczyło, by smoleńscy milicjanci ograbili ciało Przewoźnika. MSW FR określiło te doniesienia jako "bluźniercze" i "cyniczne". W poniedziałek Dowództwo Wojsk Wewnętrznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji zaprzeczyło, jakoby żołnierze tej formacji okradli Przewoźnika, wykorzystując jego karty kredytowe. - Doniesienia te są niezgodne z rzeczywistością - przytoczyło radio Echo Moskwy oświadczenie dowództwa Wojsk Wewnętrznych MSW Federacji Rosyjskiej.


Autor: Piotr Dudała | 06/06/2010
Komentarze
#1 | Kano K. dnia 08.06.2010 17:49
Zgadza się. W You Tube można obejrzeć na ten temat reportaż. Wypowiadaja sie ówcześni świadkowie, są tez zdjęcia. To było obrzydliwe, a robili to Polacy, niestety.No, chyba że to byli agenci bezpieki.
#2 | PAWLO dnia 08.06.2010 08:55
A co za różnica, Ruscy, Amerykanie, Polacy, w każdym społeczeństwie znajdzie sie hiena co wykorzysta taką sytuację. A w lasach kabackich w 1987 (chyba) to inaczej było.
#3 | peowiec dnia 07.06.2010 18:37
A czy to ważne którzy ruscy okradli Przewoźnika?
Ważne co mówi na ten temat Komorowski . Poczekamy ,aż powie ze to Polacy
#4 | Nekrofil-psychopata, mążkaszalota dnia 07.06.2010 13:48
Odkrywkowy prezydent z wikipedii? Nie, dziękuję!
#5 | K... Mać! dnia 07.06.2010 13:40
W ostatnią środę podczas spotkania ze studentami London School of Economics głos w sprawie zabrał też Bronisław Komorowski. r11; Eksploatacja gazu łupkowego musiałaby oznaczać zastosowanie metod odkrywkowych jak w przypadku węgla brunatnego, a zatem byłaby to dewastacja obszarów krajobrazowych Polski r11; stwierdził.
To argumenty Gazpromu
Zdaniem Pawła Poprawy z Państwowego Instytutu Geologicznego nigdzie na świecie nie wydobywa się gazu łupkowego metodą odkrywkową. Po prostu zastosowanie tej metody spowodowałoby ulotnienie się gazu, który kryje się w szczelinach skalnych. Poprawa podkreśla, że teza Komorowskiego o zagrożeniu dla środowiska nie ma żadnego uzasadnienia. Ale takiej argumentacji używa rosyjski Gazprom, który dzisiaj jest niemal monopolistą w dostawie gazu do Polski. Dlatego deklaracja Komorowskiego wywołała polityczną burzę.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney