Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Płacz i płać... czyli o jarzębinie po raz wtóry!


Pod moim oknem rosła, piękna, zdrowa jarzębina - napisałem w serwisie 23 kwietnia 2006 r. W parze z innym drzewem, innego gatunku, chyba grabem. Od kiedy pamiętam, jarzębina rosła pod moim oknem. Prawie całe moje życie. Do ubiegłego czwartku, kiedy ją po prostu ścięto. Teraz okazuje się, że mam jeszcze za to zapłacić, niewiele, bo 20 zł 16 gr. Koszt wycinki całego drzewa to 669,50 zł.Jaki był powód i komu ta jarzębina przeszkadzała? Nie wiem! Czyżby komuś coś zasłaniała? Nie wiem! Uważam, że należy tą sprawę wyjaśnić. Ktoś to zrobił w jakimś celu, ktoś wydał komuś polecenie. Ścięto duże, zdrowe, dorodne drzewo!


Na zebraniu Wspólnoty na początku marca br. poinformowano mnie, że planuje się usunięcie jednego suchego drzewa na trawniku za blokiem (oraz kilku przed blokiem). Powiedziałem, że wiem na pewno, że za blokiem nie ma żadnego suchego drzewa, że to musi być pomyłka. Wiem też, że próbowano to drzewo ściąć przed Świętami Wielkanocnymi, ale sąsiedzi wszczęli alarm i wycofano się. Najpierw przejaśniono korony. Ponowna próba była skuteczna. Oto dokumentacja fotograficzna.

Post scriptum

Dzisiaj otrzymałem z MZBM ROW Nr II taki oto list (patrz poniżej). Nie dość, że nie wyraziłem na to zgody, żeby za moje pieniądze wycinać zdrowe drzewo, które odgradzało mnie od ulicy, to okazuje się, że muszę jeszcze za wycinkę solidarnie ze wszystkimi zapłacić. Wygląda na to, że po ochodach 55-lecia MZBM Sp. szuka pieniędzy. Ja wciąż nie otrzymałem w tej sprawie słowa wyjaśnienia. W związku z powyższym zwrócę się do Radnego RM Karola Winiarskiego z prośbą by najbliżeszej Sesji RM złożył w tej sprawie stosowną interpelację.


Piotr Dudała


Autor: Piotr Dudała | 01/06/2006
Komentarze
#1 | editha dnia 10.03.2012 08:26
tattoo grip Tattoo Machines tattoo equipment supplies Tattoo Steel machines tattoo kits cheap Machine box tattoo kits for sale.
#2 | monika dnia 22.10.2008 14:37
ale jaja
#3 | ala dnia 22.10.2008 14:36
gupki
#4 | jjajajajajajaajajajajajajajajajajaajajajajajjajaja dnia 21.10.2007 07:40
to jest porombane
#5 | sos dnia 19.06.2006 06:13
Może moja wypowiedź nie bedzie miała wiele wspólnego z wyciętym drzewem (chodziaż również dokładam się do tego interesu) będzie zwiazana z osiedlem na którym rosła. Po prostu czarna rozpacz. Ja rozumiem że wszedzie brakuje pieniędzy ale utrzymanie czystości i minimum opieki to dobra wola niektórych osób. Mam wrażenie ze osoby odpowiedzialne za te tematy nic nie robią po prostu nic. Leniwe istoty bez odrobinki zaangażowania. Szukam sposobu na zmianę tego stanu rzeczy - i wierzę że znajdę.
#6 | rabarbar dnia 07.06.2006 18:52
krzewy tną na osiedlu równo do samej ziemi!
#7 | admnistrator prywatny.. dnia 07.06.2006 08:18
nie rozumiem po co płacić za wycięcie; jeżeli juz do tego doszło mozna było się zadeklarowac że w zamian zasadzi się krzewy i inną zieleń - efekty: wspólnota nie płaci miastu a przy okazji ma z tego kożyść w postaci kawałka zieleni ..jak już komuś to drzewo tak przeszkadzało to może krzewy nie będą.
#8 | Jerzy Cholewa dnia 06.06.2006 07:58
Po 1) Problem w tym, że trzeba czytać dokładnie, a nie wybiórcze słowa odpowiadające swoim intencjom.
Piotr juz na zebraniu oponował: "Powiedziałem, że wiem na pewno, że za blokiem nie ma żadnego suchego drzewa, że to musi być pomyłka." a mimo wszystko uchwała zapadła...
Po 2) Nie zmienia to wszystko faktu, że to właściciele, czyli WM, a nie jacyś ONI podjeli tą decyzję.
MZBM wykonywał polecenia WM a UM wyraził jedynie zgodę na wycięcie...
#9 | Jerzy dnia 06.06.2006 07:20
Problem w tym, że na zebraniu wspólnoty, o czym wspomina Pan Dudała, była mowa o suchym, martwym drzewie, a nie o żywym. Cały więc ten wywód p. Cholewy pozbwiony jest sensu, bo fałszywe założenia implikują fałszywość wniosków. Tak przynajmniej mówi logika.
#10 | Jerzy Cholewa dnia 04.06.2006 13:05
Piotrze!
Skoro pragniesz wyjaśnić całą sprawę, to Ci pomogę.
Piszesz:
"Na zebraniu Wspólnoty na początku marca br. poinformowano mnie, że planuje się usunięcie jednego suchego drzewa na trawniku za blokiem (oraz kilku przed blokiem)."
Co to znaczy "poinformowano"?
Plany przygotowuje zarząd Wspólnoty wraz z MZBM. To są tylko plany, a decyzje podejmuje wspólnota. Musiała być podjęta stosowna uchwała właścicieli...
Czyli mogłeś w tej sprawie się wypowiedzieć. Jeśli większość nie uznała Twoich argumentów, to trudno, ale jest demokracja i nic na to nie poradzimy...
Właściciel (Wspólnota Mieszkaniowa - WM) podjąwszy decyzję zwraca się do UM o wyrażenie zgody na wycięcie drzewa. W tym przypadku zrobił to administrator WM, czyli MZBM. Zrobił, bo realizował wolę właścicieli.
Za udzielenie zgody UM pobiera opłatę, a za fizyczne wycięcie drzewa wykonawca też ją pobiera. Nie podważam wysokości tej kwoty...
Jedno co mnie w tej sprawie nie pasuje, to nietypowa uchwała WM nakazująca jednorazową wpłatę właścicielom. Jest to nieopłacalne dla właścicieli. Zwyczajowo koszty te opłaca się z konta WM (w ramach funduszu eksploatacyjnego) i rozlicza ten fundusz po zakończeniu roku. W ten sposób wydajecie pieniądze wcześniej, a ponadto musi każdy z Was ponieść koszty opłaty bankowej...
Tak wygląda ta rtajemniczar1; sprawa wycięcia drzewa.
Był czas (28.02.2005 r. r11; forum GW) gdy przekonywałeś mnie, że "dotychczasowi lokatorzy powinni stać się właścicielami [...]. To będą już inni ludzie. To będą właściciele, którzy dbają o swoje."
Jesteś właścicielem! Korzystaj z tego prawa! Nie mów ronir1;!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney