Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wyniki wyborów ze 100 procent obwodów

Bronisław Komorowski, fot. AFPPaństwowa Komisja Wyborcza oficjalnie ogłosiła wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich ze 100 proc. obwodów. Największe poparcie uzyskał Bronisław Komorowski - 41.54 procent. Na drugim miejscu uplasował się Jarosław Kaczyński - 36.46 procent. Grzegorz Napieralski zdobywając 13.68 procent poparcia znalazł się na trzecim miejscu.

Janusz Korwin-Mikke zdobył 2.48 procent, Waldemar Pawlak zdobył 1.75 procent, Andrzej Olechowski - 1.44 procent, Andrzej Lepper - 1.28 procent, Marek Jurek - 1.06 procent, Bogusław Ziętek - 0.18 procent i Kornel Morawiecki - 0.13 procent.Frekwencja wyniosła 54.94 procenta. Kandydaci PO i PiS spotkają się 4 lipca w drugiej turze wyborów.
Autor: Piotr Dudała | 20/06/2010
Komentarze
#1 | stefan dnia 22.06.2010 17:22
Brawo sosar mniejszy!!! Ludzie normalni którzy nie głosowali na Komorowskiego napewno cię popierają. Ale jak tych nienormalnych nawrócić?
Myślę że powinieneś wydrukować to co napisałeś w formie ulotek i rozdawać ludziom. To jest wspaniałe, bo prawdziwe!!!
#2 | Ewa dnia 22.06.2010 15:40
Dokładnie ! Obydwiema rękami podpisuję się pod komentarzami !!!!!!!!! i sosara mniejszego.
Dziwna z nas społeczność zagłębiowska --- a raczej zlepek wszelkich odpadków.Czy stać nas na pokazanie,że nie jesteśmy tylko tymi "odrzutami"... Dawniej tylko lewica ... jak się władza zmieniła .... większość za bogaczami .... kim my jesteśmy .... odpadkami ? Żałosne ....
#3 | Sosar mniejszy dnia 22.06.2010 15:30
Większość mieszkańców S-ca poparło liberała (system burżuazji-wikipedia) Komorowskiego. Zastanawiające i zadziwiające- jak w większości lewicowy elektorat ( obrona biedniejszych lub mniej zamożnych) zdołał się sam omamić i poprzeć kogoś który w gruncie rzeczy w końcowym efekcie (Prezydent) zawsze będzie trzymał ze środowiskami bogatszych obywateli, np.Konfederacja Pracodawców, BBC- biznes Center Clas.... Swiat show biznesu itp....
Czy sosnowiczanie, będzinianie całkiem pogłupieli ? Czyżbyście już zapomnieli jakie środowisko zamykało kopalnie, sprzedawało banki (jak leciało- w obce ręce-dziś JK Bielecki tego żałuje ...)i kto kupował całe kamienice z ludźmi włącznie !!!? Notabene ewenement na skalę światową !
Czyżbyście zapomnieli kto , komu i o ile obniżył podatki i kto na tym zyskał !? Bogaci -10 % w dół, plebs ...1% ...
Doprawdy wszyscy jesteśmy totalnie otumanieni - i ci co głosują na liberałów i ci co nie potrafią wytłumaczyć innym kto to jest liberał !
Ja rozumię ludzi na kierowniczych stołkach- lecz nie rozumię "kominów płacowych" pomiędzy robotnikiem a kierownikiem np. i jakoś to jeszcze strawię bo klasa bogatych wie że głosując na reprezentanta ich klasy (liberał Komorowski) mają dalej zapewnione wysokie - i to o ile, zarobki ... Ale przecież większość stanowią właśnie robotnicy, pracownicy w zakł. pracy, sklepach, fabrykach itp. czyżbyście naprawdę byli tak zadowoleni ze swoich zarobków i kosztów codziennego utrzymania ,że wszem i wobec wołacie Bronek ! Bronek ! Zwy-cię-żymy ! Zwy-cię_żymy ! KTO ? Kto zwycięży !!! Ludzie ! Spójrzcie wokół siebie i na siebie samych ! Naprawdę jest ok?
A co dostaliście już do rządów Tuska za te prawie 3-lata ??? No tak ... druga Irlandia ... i te ...cuda .... na patyku !
Na koniec o Zagłębiu Sosnowiec.... wiecie co ...za to co zrobił Łukaszczyk (wojewoda z PO) wobec mieszkańców tego regionu- niszcząc ten klub, a zarazem wizytówkę całego regionu w całej Polsce .... już za samo to "łupek" gazowy Komorowski ... nie powinien otrzymać od zagłebiaka nawet pół głosu ! A ta partia-PO- powinna jak najszybciej zniknąć ze sceny polit. przynajmniej Zagłębia Dąbrowskiego ,razem z jej fałszywymi i obłudnymi przedstawicielami ... Niesiołowski ... i reszta z parady oszustów.... Ale jest jedno "ale".... żeby tego dokonać... zagłębiacy muszą mieć zdrowe jaja i honor ! A jak widać po wyborach ..zagłębiaków jest niewielu a reszta honoru nie ma !
Przepraszam za błędy, chociaż co tu przepraszac - pani minister oświaty planuje wprowadzić w życie zasadę,że nawet z "jedynką" trzeba uczniom dawać promocję do nast. klasy.... No i nie dziwi ...łatwiej rządzić niedouczonymi ...
A może trzeba lepiej sprawdzać tych co liczą głosy ????
#4 | anonim dnia 22.06.2010 11:50
Polska scena polityczna pozbawiona narodowej prawicy profilowana jest coraz bardziej na lewo. Trzecim rozgrywającym, obok dwóch dużych partii - Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, staje się obecnie Sojusz Lewicy Demokratycznej. Brak programu dla Polski lider Sojuszu Grzegorz Napieralski chce zastąpić radykalnymi hasłami w obszarze relacji z Kościołem, moralności, pamięci historycznej, wzorując się na hiszpańskim rewolucjoniście José Luisie Rodriguezie Zapatero. Spod maski uśmiechu młodego polityka wyziera dobrze znane drapieżne oblicze nowej lewicy.

#5 | !!!!!!!!!!!!1 dnia 22.06.2010 11:49
Kto gra śmiercią

r0;IV RP to państwo, które zamordowało Barbarę Blidęr1;. To kuriozalne zdanie pochodzi z wypowiedzi Adama Michnika wzywającego do zwierania szeregów w drugiej turze wyborów dla powstrzymania Jarosława Kaczyńskiego.

Podobną rzecz powiedział Bronisław Komorowski na zakończenie telewizyjnej debaty prezydenckich kandydatów. Mamy więc do czynienia ze strategią wyborczą.

Czy to III RP zabiła Krzysztofa Olewnika, Marka Papałę albo Jacka Dębskiego, a potem wykonawców tych morderstw, masowo popełniających samobójstwa pod troskliwym nadzorem Straży Więziennej? W każdym z tych wypadków mieliśmy do czynienia z korupcją i przestępczymi układami na wysokim szczeblu, bezradnością wymiaru sprawiedliwości i bezkarnością zleceniodawców zabójstw. Kto jest odpowiedzialny za opisywane przez nas ostatnio morderstwa i zaginięcia świadków koronnych? Czy należy obwinić za te śmierci Adama Michnika, Tadeusza Mazowieckiego, a może Bronisława Komorowskiego?

W trakcie sprawowania władzy przez premiera Tuska i marszałka Komorowskiego sędzia z Garwolina powiesił się po przeszukaniu przez funkcjonariuszy ABW jego służbowego pomieszczenia. W tym samym czasie podpułkownik Barbara P. popełniła samobójstwo po tym, gdy wielokrotnie przesłuchiwana była w sprawie śledztw za rządów PiS. Czy jej śmierć jest mniej tragiczna niż śmierć Blidy? Może należy więc oskarżyć kandydata Komorowskiego o tę i podobne zbrodnie?

Funkcjonariusze ABW, którzy weszli do domu Blidy, popełnili grzech nadmiernej delikatności: oskarżani wcześniej o brutalność nie założyli jej kajdanek i nie pilnowali w toalecie. Od początku polityczne żerowanie na jej śmierci było czymś ohydnym. Czas, aby Władysław Bartoszewski nazwał po imieniu praktyki Komorowskiego i jego propagandystów.
#6 | zamordysta dnia 22.06.2010 08:34
Grzechu, mordo Ty moja!

Grzechu, mordo Ty moja! r11; zakrzyknął Gajowy, jak tylko dotarły do niego wyniki pierwszej tury wyborów.

Grzechu nic nie odpowiedział. Obrócił się tylko na pięcie i poszedł do swoich, bo miał do załatwienia stare sprawy z pewnym europosłem i pewnym byłym prezydentem, co to go niby wspierali, a tak naprawdę, nie wiadomo. Wiedział bowiem dobrze, że ważniejsze jest teraz, kuć żelazo, póki gorące, u siebie w Systemie Linii Dosyłowych (SLD), a nie wchodzić w żadne koneksje i pląsy z czerwonym jedynie z wściekłości, Bronkiem. Ostatecznie to on, Grzesiek i jego ludzie, mają w tym kRaju monopol na kolor czerwony.

Kiedy przechodził Grzechu Nowogrodzką, z okna wychynął Kaczka Krzyżówka z Prądów i Spięć (PiS) i już miał krzyknąć do Grześka - Grzechu, mordo Ty moja!, ale nie zakrzyknął. Widząc triumfujący uśmiech na twarzy Grzecha, wiedział dobrze, że żadne błagania nie przekonają go że czarne jest czarne a białe jest białe, bo jak nic, wyszło na to, że to co było czerwone tak i jest dalej czerwone.

Rzucił tylko - Brawo panie Grzegorzu! Wspaniały wynik żeś Pan zrobił. Jakby co, to wie Pan, my też tu robimy w socjalizmie. No, trochę, ale zawsze. Staramy się i wie Pan, ta Solidarność, tego r30; No, po prostu nam nie wypada inaczej. Ale jakby co, to wie Pan.. I tu uśmiechnął się obłudnie a nóżkami aż zamachał z radości, bo jak się był o wysoki parapet oparł to mu się oderwały od podłogi, choć zwykle twardo na niej stoi. Grzechu poszedł dalej i tylko w duchu sobie pomyślał, że co jak co, ale to okno coś dziwnie wysoko było i musi Kaczka Krzyżówka uważać, aby nie wypaść, w tym zapale. Nie odpowiedział więc na zaczepne gratulacje i poszedł do swoich.

Kiedy Grzechu wchodził do siedziby Systemu Linii Dosyłowych (SLD), już na dole dobiegł go niezwykły gwar i szum. Przeczuwał co to może oznaczać, wiedział, że zrobił dobry wynik wyborczy, ale to co zobaczył , przeszło jego najśmielsze oczekiwania. W lokalu kłębił się tłum. Wśród morza głów, gdzieniegdzie poprzetykanych prawdziwymi zwolennikami i członkami jego sztabu wyborczego, czerwieniły się i dymiły łby pseudoprzyjaciół, słabowspieraczy i nibypopleczników, co to zjawili się znęceni nieoczekiwanym sukcesem. Wszystko po to, by przy tym sukcesie się ogrzać i skubnąć coś dla siebie. Wiedział grzechu, co się święci, już chciał chyłkiem przemknąć się tylnymi drzwiami do swojego gabinetu, gdy w pół drogi zatrzymał go znajomy głos byłego prezydenta: Grzechu, mordo Ty moja!

Nie było rady. Trzeba było nabrać powietrza i robić minę do złej gry. O mordę! r11; pomyślał Grzechu i wszedł na miękkich nogach do Sali, gdzie rozentuzjazmowanych tłum czerwonych, różowych i bladoróżowych robił wszystko, by być jak najbardziej w czerwonych barwach i przypodobać się Grzechowi. Wiedzieli oni bowiem dobrze, że trzeba Grzecha spróbować przeprogramować, póki jeszcze jest w powyborczym szoku, i namówić do poparcia tych co trzeba, żeby nie wróciła IV RP i, przypadkiem, nie wrócił z nią IPN i te pieprzone lustracje. Jakby co, to władzą w TVP można się przecież z PO podzielić!

Po kamienicy poniosło się gromkim echem - Sto lat, sto lat, niech żyje żyje namr30;.!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney