Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zmiany w sosnowieckim kościele

23 czerwca w budynku Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu odbyła się uroczystość, w czasie której bp Grzegorz Kaszak wręczył nominacje dla nowych proboszczów, administratorów parafii i na nowe funkcje w diecezji. Prezentujemy je poniżej. Zmiany wikariuszowskie ukażą się jutro (w nocy ze środy na czwartek).
ks. Antoni Kazior, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Faustyny w Będzinie, mianowany administratorem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Jeżówce.

ks. Leszek Kleszcz, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Pyrzowicach, mianowany administratorem parafii pw.św. Marcina w Porębie Dzierżonejks. Mieczysław Miarka, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Będzinie, mianowany proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Ap. W Olkuszuks. Krzysztof Miśta, dotychczasowy wikariusz parafii pw. NMP Różańcowej w Sosnowcu, mianowany administratorem parafii pw. św. Judy Tadeusza w Sosnowcuks. Jarosław Piekarz, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Katarzyny w Wolbromiu, mianowany administratorem parafii pw. św. Maksymiliana w Łazachks. Krzysztof Płatek, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Sosnowcu, mianowany administratorem parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Sosnowcu-Juliuszuks. Paweł Rozpiątkowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Najświętszej Trójcy w Będzinie, mianowany administratorem parafii pw. NSPJ w Będzinieks. Jacek Sablik, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Barbary w Jaworznie, mianowany administratorem parafii pw. św. Faustyny w Będzinieks. Zygmunt Skipirzepa, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana w Łazach, mianowany administratorem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Będzinieks. Józef Stemplewski, dotychczasowy proboszcz parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Będzinie, mianowany proboszczem parafii św. Jadwigi w Będzinieks. Wojciech Tkacz, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Bukownie, mianowany administratorem tejże parafiiks. Jan Wadas, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stanisława w Sosnowcu, mianowany administratorem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bukownieks. Grzegorz Walczak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Targoszycach, mianowany administratorem parafii pw. Nawiedzenia NMP w PyrzowicachNa emeryturę przeszło czterech proboszczówKs. Bartkiewicz Adam

Ks. Gawron Waldemar

Ks. Rogula Stefan

Ks. Surmiński WłodzimierzNowe nominacje:

Ks. Zbigniew Jacuński – rezydent (Dom św. Józefa)

Ks. Stanisław Kołakowski – Rezydent+ studia

Ks. Konrad Kościk – Seminarium (prefekt)

Ks. Piotr Madeja – Seminarium (Ojciec Duchowny)

Ks. Gabriel Molęcki – rezydent (Będzin Grodziec), Sąd Biskupi

Ks. Włodzimierz Skoczny – urlop habilitacyjny

Ks. Paweł Sobierajski – rezydent (Dom św. Józefa)

Ks. Mariusz Trąba – Rektor Seminarium

Ks. Andrzej Żuławiński – Duszpasterz Akademickiźródło: www.kuria.sosnowiec.pl

Autor: Piotr Dudała | 22/06/2010
Komentarze
#1 | JosephGok dnia 19.09.2015 05:39
Siemka
Zerknął ktokolwiek tą stronkę i napisał coś o jej wyglądzie? https://Awokado.c... - Awokado

Wszedzie dobrze ale w domu najlepiej.
#2 | @@@@ dnia 21.12.2013 16:06
Mieszkańcy Pyrzowic powiedzieli dość i przegonili Walczaka.
SmileGrin
#3 | Znajomy. dnia 12.11.2012 08:28
Ks. Walczak jadąc do kochanki skasował bryczkę.Żeby było ciekawiej było to niemal pod domem lubej.Całe szczęście nikogo niezabił.W nagrodę porusza się teraz czarną audicą od bogatego parafianina. Uważajcie na drodze.
#4 | wierzacy dnia 19.04.2011 09:17
Eskalacja niepokojących zachowań ks. GRZEGORZA WALCZAKA parafia Pyrzowice przbiera coraz wieksze rozmiary.W/w pozbawiony opieki (Pan na włościach) czuje sie tak silny, że nie liczy się z nikim i niczym chociaż jest jeden wyjątek pewna dama - znajoma z poprzedniej parafii. Jednym słowem nominacja na administratora to porażka,kompromitacja naszego biskupa.Miejmy nadzieję ,że centrala w S-cu przejrzy na oczy i w formie nagrody za wyjatkowe zaangażowanie "kapłana"przeniesie na jeszcze lepszą posadę np. dom emerytowanych księży gdzie pan walczak będzie miał nie ograniczone pole do popisu.
#5 | obserwator. dnia 07.03.2011 18:10
Co dalej z "karierą" ks. Grzegorza Walczaka? Podobno zaszył się na kwaterze i bawi się dalej przez nikogo nie nękany.Ta nominacja to porażka naszego biskupa.!!!!!!!!!!
#6 | parafianie dnia 15.12.2010 12:36
A my tęsknimy za ks.Miarką-parafia św.Jadwigi Śl.-Zamkowe
#7 | Anna dnia 30.06.2010 16:55
Wierni z parafii NMP w Będzinie dostali ,,bezcenny klejnot "w postaci proboszcza Zygmunta Skipirzepy,jest to człowiek o złotym sercu wesołym usposobieniu doskonały proboszcz kochający ludzi. zawsze zostaniesz w naszych sercach i pamięci.Szczęść Boże księże proboszczu
#8 | stefan dnia 28.06.2010 07:38
Jak dotrzeć do Biskupa żeby sie dowiedział że Domagałę trzeba zmienić. Po kolędzie zastawał zamknięte drzwi mieszkańców. Księże Biskupie proszę zabrać ks.Domagałe i dać go na wieś zabitą dechami. To nie jest ksiądz który może kierować tak wspaniałym kościołem jaki mu zostawił ks. Szkoc.Nawet młodzież go nie lubi on jeszcze jest gotowy zniszczyć tą szkołę!!! Błagamy, proszę go zabrać!!!
#9 | Michal dnia 27.06.2010 09:23
Szkoda,bardzo szkoda,że Zygmunt Skipirzepa odchodzi,to świetny proboszcz.
#10 | anonim dnia 25.06.2010 21:24
czemu wy tak nie lubicie Domagały?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney