Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Stop powodziom

4 lipca w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizuje jednodniową zbiórkę publiczną, której celem będzie zakup sprzętu, pomagającego w likwidowaniu skutków powodzi. Sosnowiec również włączył się w akcję.

Powodzie, które w ostatnim czasie po raz kolejny nawiedziły Polskę, odebrały dach nad głową tysiącom ludzi. W niedzielę 4 lipca w całej Polsce uruchomione zostaną punkty, w których wolontariusze będą zbierać pieniądze. Zbiórki organizowane będą tylko w tym jednym dniu od rana do godziny 19.00. Wolontariuszy nie zabraknie w głównych punktach miast oraz w centrach handlowych.- Mówimy stop powodziom! Jesteśmy przekonani, że ten dzień będzie dniem wypełnionym naszymi obywatelskimi powinnościami. Liczymy na was tak jak to było w 1997 roku, kiedy dzięki waszej pomocy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w absolutnie emocjonalnym zrywie, zorganizowała ponad 100 transportów z darami dla powodzian - mówi Jurek Owsiak z WOŚP.Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu, który w przyszłości ma pomagać w likwidowaniu skutków powodzi. Ma on trafić do wszystkich miejsc w Polsce zagrożonych w przyszłości podtopieniami i kataklizmem powodzi.Urząd Miejski w Sosnowcu prosi o pomoc wszystkich, którzy chcą pomóc przy współorganizowaniu tego wydarzenia. Wolontariusze, którzy chcieliby tego dnia zbierać wolne datki mogą zgłaszać się pod numerem telefonu 513 819 642 lub 696 005 492. Można też wysłać kwestionariusz i zapisać się na listę za pośrednictwem poczty e-mail na adres: wosp.sc@gmail.com. Kwatera Sztabu na czas akcji „Stop Powodziom" będzie miała swoją siedzibę w Komendzie Hufca ZHP w Sosnowcu przy ulicy 1-go Maja 21/23.
(mag)www.e-sosnowiec.plAutor: Piotr Dudała | 25/06/2010
Komentarze
#1 | stefan. dnia 04.07.2010 14:13
Wolontariusz mylisz się! Owsiak bez polityki? - Bzdura i czyste zakłamanie,musiał mu Tusk namieszać w głowie. Jezeli ktoś chce coś dać to tylko na Caritas dla dzieci, aby je wysłać na wczasy i obozy. Natomiast na powodzian ma dać rząd bo to jest ich obowiązek. Wiec Owsiok robi błąd polityczny.
#2 | Wolontariusz... dnia 03.07.2010 08:43
Ludzie ale czemu wy mieszacie fundacje z polityką? Fundacja jest odłączona od rządu i spraw politycznych... Czemu najazd na WOŚP że w dzień wyborów... Dla waszej wiadomości PCK też tego dnia będzie zbierać pieniądze na rzecz powodzian... WOŚP zbiera na sprzęt dla ochotniczej oraz zawodowej straży pożarnej typu motopompy itp... a PCK na środki czyszczące ubrania itp... Najlepiej skrytykować coś co ktoś chce dobrego zrobić dla innych... wy zamiast przyłączyć się do takiej akcji to Krytykować tylko potraficie... Ręce opadają...
#3 | anonim dnia 27.06.2010 20:27
jak widac po dzisiejszej debacie Partia Oszustów pada na pysk.Ilu powodziean dostało jakieś pieniadze ,które mogą pomóc w odbudowie domów? Zdaje sie ,że zero koma przecinek procent,a dla europy pieniądze są.Żenada
#4 | amarella dnia 27.06.2010 09:49
Jestem za niesieniem pomocy powodzianom, byle nie w dzień wyborów. No cóż, gdyby nie ludzki odruch serca, zaangażowanie społeczeństwa, to na rząd PO nie ma co liczyć, chyba że obiecanki. Póty co mamy upomnienie Tuska przez UE za brak działań antypowodziowych. No i chyba zamiast ratować powodzian, słyszałam że rząd PO zamierza ratować... strefę Euro...ogromnymi pieniędzmi. Tacy jesteśmy bogaci, że będziemy wspierać Francuzów, Niemców, Hiszpanów... Wyobrażacie sobie, co by to było, gdyby zgodnie z zamiarami Tuska Polska weszła do 2011 do strefy Euro??? Druga Grecja może nie, ale Słowacja już słono płaci za wejście do strefy Euro.
#5 | amarella dnia 27.06.2010 09:25
dlaczego Pan Owsiak wtrąca się w wieczór wyborczy? Dlaczego ta data? Podobnym nieporozumieniem byłby przyjazd p. Clinton tuż przed wyborami prezydenckimi. Powiem wprost: odpierdolcie się od Polaków w przeddzień i w dzień tak ważnego wyboru. A co do powodzi: poprzednie rządy nie zrobiły nic, żeby tragedii ZAPOBIEC. Niedawno byłam w Pradze, po powodzi w Czechach Czesi podnieśli wały. A my? No cóż, rząd Tuska obalił projekty śp. Gęsickiej tylko dlatego, że była z PiS.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney