Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


SMOLEŃSK 10.04.2010 – PAMIĘTAMY!

Ponad dwa tysiące osób przyszło na Plac Piłsudskiego w Warszawie, by uczcić pamięć 96 osób, które trzy miesiące temu zginęły w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wśród ofiar byli: prezydent RP Lecha Kaczyński, jego żona Maria i elita polskiego narodu. „Żądamy prawdy!” - skandowali zgromadzeni na Placu Piłsudskiego ludzie.96 ubranych na biało osób symbolizowało ofiary katastrofy.
Uczestnicy happeningu rozciągnęli taśmy bezpieczeństwa tak, by utworzyły kontury samolotu. Odczytano postulaty Ruchu 10 kwietnia i odśpiewano hymn narodowy. 96 osób odegrało przelot maszyny, po czym zatrzymali się pod hotelem Victoria. Tam, ku pamięci ofiar tragedii, milczeli przez kilka minut.
Organizatorzy happeningu - Ruch 10 kwietnia - podkreślali, że w sprawie smoleńskiej katastrofy ciągle jest więcej pytań niż odpowiedzi. Członkowie Ruchu zaapelowali do rządu o sprowadzenie do Polski wszystkich szczątków, w tym czarnych skrzynek, prezydenckiego TU-154.Zdaniem członków Ruchu 10 kwietnia do Polski powinny powrócić szczątki samolotu, czarne skrzynki, rodziny zmarłych powinny być otoczone przez władze specjalną opieką, a śledztwem powinna zająć się międzynarodowa komisja. Członkowie ruchu mówią wprost, że że nie wierzą ani naszym śledczym, ani rosyjskim. Ich zdaniem, ponieważ otrzymujemy od strony rosyjskiej tylko kopie dokumentów istnieje możliwość manipulacji.Po zakończeniu happeningu, część biorących w nim udział osób przeniosła się pod Pałac Prezydencki. Tam pod drewnianym krzyżem upamiętnającym ofiary kwietniowej tragedii i fotografiami Marii i Lecha Kaczyńskich składano kwiaty i zapalano znicze. Znów odśpiewany został Hymn Polski i pieśń "Ojczyzno ma". Ktoś z magnetofonu odtworzył sobotnią rozmowę na antenie Radia Maryja z posłem PiS Antonim Macierewiczem, który mówił o katastrofie smoleńskiej.Ruch 10 Kwietnia - powstał w kręgu organizacji społecznych, które pragną uczcić pamięć ofiar tragedii smoleńskiej i wyrażają zaniepokojenie biernością polskich władz w wyjaśnianiu okoliczności katastrofy. Jego inicjatorami są: Kobiety dla Rzeczpospolitej, Fundacja Republikańska, Instytut Jagielloński, Ośrodek Myśli Politycznej, Teologia Polityczna, Portal Kresy.pl, Fundacja Ius et Lex, Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska.źródło: dk, niezalezna.pl, TVP Info, TVN24
Autor: Barbara Gołębiowska | 09/07/2010
Komentarze
#1 | gość dnia 18.07.2010 14:01

Ludzi wielcy i mądrzy zanim podejmą decyzję, lub coś napiszą, to myślą !
Jak to jest ? r11; pisał kiedyś wielki polski patriota - poeta, eseista, dramatopisarz, autor słuchowisk i kawaler Orderu Orła Białegor30;r30;?.....
Jak to jest ?.......... Ja ten zakłamany film i sceny postrzegam zupełnie inaczej, a rwielki reżyserr1; i jego raktorr1; r11; klakier widzą to zupełnie, ale to zupełnie inaczej ?.....
Jak to jest ?.....
Ano ! Człowiek mały, to nie osoba o niskim wzroście, ale zagubiony w psychice i rozróżnianiu dobra od zła. Wystarczy tylko zagłębić się w komentarze internetowe, lub wypowiedzi niektórych rwielkichr1; ludzi by pojąć to zjawisko.
#2 | anonim dnia 15.07.2010 11:01
Według Palikota, prezes PiS Jarosław Kaczyński "zachowuje się jak patologiczny zabójca". "Mniej więcej bohater +Milczenia owiec+ to właśnie Jarosław Kaczyński. Tak z zimną krwią udawał kogoś innego i oszukiwał całe społeczeństwo" - mówił.

Szef PiS - dodał poseł PO - "wytrzymał 3 miesiące w tym kłamstwie". "Wiemy na pewno, że Jarosław Kaczyński jest oszustem, że przez kilka miesięcy oszukiwał cały naród tylko po to, żeby wygrać wybory i zdobyć władzę, a tak naprawdę żyje chęcią odwetu i poniżenia wszystkich innych" - ocenił Palikot.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney