Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Krzyż sprzed Pałacu trafi do kościoła św. Anny. Jest porozumienie

Krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej zostanie przeniesiony do kościoła akademickiego św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Taki jest efekt porozumienia Kancelarii Prezydenta, duchowieństwa i harcerzy.

Jak powiedział Jarosław Błoniarz z Rady Naczelnej Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, porozumienie w tej sprawie pomiędzy Kancelarią Prezydenta, Kurią Warszawską, Duszpasterstwem Akademickim, harcerzami z ZHR i ZHP zostało podpisane we wtorek wieczorem. "Miejscem najbardziej godnym tego Krzyża i jego symboliki jest świątynia" - czytamy w oświadczeniu dostępnym na stronie Kancelarii Prezydenta. Kościół św. Anny został wybrany, ponieważ "świątynia ta jest miejscem nieustannej modlitwy za tragicznie zmarłego Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonkę oraz wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej".
Na razie nie wiadomo, kiedy dojdzie do przeniesienia krzyża. "Szczegóły ceremonii zostaną uzgodnione w najbliższym czasie" - głosi oświadczenie.www.newsweek.pl


Autor: Piotr Dudała | 20/07/2010
Komentarze
#1 | www.gazetaprawna.pl dnia 22.07.2010 09:37
Rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa poinformował w czwartek, że nadal nie wykluczono żadnej z czterech hipotez dot. przyczyny katastrofy smoleńskiej, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński. ."Każda z tych wersji jest ważna" - podkreślił.
#2 | anonim dnia 21.07.2010 21:14
ludzie mają wakacje!
#3 | i zaś ! dnia 21.07.2010 20:57
kopiuj - wklej
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.