Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


BASEN KRYTY POWINIEN BYĆ ZAMKNIĘTY W OKRESIE WAKACJI?

Takiego zdania jest dyrektor MOSiR-u Sosnowiec Zbigniew Drążkiewicz, a dotyczy to jedynego powszechnie dostępnego krytego basenu w ćwierć milionowym mieście jakim jest Sosnowiec tj. basenu krytego przy ulicy Żeromskiego - pisze Włodzimierz Wieczorek.
Niemniej jak informują WIADOMOŚCI ZAGŁĘBIA nr 28 (13 VII-19VII 2010r.) na skutek interwencji mieszkańców w tym radnego Krzysztofa Haładusa basen przy ul. Żeromskiego zostanie ponownie otwarta z dniem 1 sierpnia br.

Gdyby taki pogląd dyr. Drążkiewicz wyraził w stosunku do miasta Dąbrowy Górniczej, to można by go zrozumieć, ponieważ miasto to posiada Park Wodny „NEMO” oraz cztery duże jeziora(zalewy) o bardzo czystej wodzie powstałe po olbrzymich wyrobiskach piaskowych. Natomiast Sosnowiec nie ma Parku Wodnego i takich zalewów jak Dąbrowa Górnicza a w okresie wakacji ma otwarte tylko dwa odkryte baseny tj. „Sielec” i „Niwka oraz malutkie zalewy takie jak STAWIKI (powstały na wysypisku śmieci) oraz zabagniony Balaton Klimontowski. Dyrektor Drążkiewicz zmuszony przez naciski społeczne do otwarcia w miesiącu sierpniu jedynego powszechnie dostępnego krytego basenu w mieście , już sygnalizuje, że „ Ze swej strony na pewno sprawdzimy, czy temat (otwarcie basenu) był wywołany faktycznym zapotrzebowaniem społeczeństwa”. I jak należy podejrzewać informacja o tym ,że jednak w miesiącu sierpniu br. basen będzie otwarty, nie dotrze do większej ilości mieszkańców, ponieważ jego teza , przy małej frekwencji okaże się prawdziwa. Taką sytuację już była przerabiana przez ekipę rządząca Sosnowcem z okazji REFERENDUM ŚMIECIOWEGO, gdzie znakomita większość mieszkańców w ogóle nie wiedziała, że referendum jest przeprowadzane i dlatego w nim nie uczestniczyło a tym samym referendum upadło , co było na rękę lobby śmieciowemu.

Tak więc Sosnowiec w porównaniu z Dąbrową Górniczą nie ma dużych zalewów zasilanych bardzo czystymi wodami podziemnymi ale mógłby mieć przynajmniej jeden i to przepięknie położony, bardzo duży zalew w lasach obok Skałki Długoszyńskiej i przepływającej obok rzeki Biała Przemsza z równie czystą wodą.
A chodzi o wyrobisko piaskowe Bór Wschód zapełniane odpadami przez spółkę z o.o. CTL Maczki-Bór rozciągające się pomiędzy osiedlami Maczki i Juliusz.

Gdyby nie odpady przemysłowe deponowane w tym wyrobisku piaskowym z błogosławieństwem Prezydenta Miasta Sosnowca i przy okazji skażające znajdujące się w nim wody podziemne Głównego Zbiornika Wód Podziemnych „Biskupi Bór” o I klasie czystości., to mógłby powstać zalew o powierzchni ok.220ha i głębokości 14m z bardzo czystą wodą, gdyż zasilony byłby wodami podziemnymi w/w zbiornika.

Zalew służyłby również jako cenny rezerwuar wody pitnej dla miasta Sosnowca, którego radni od lat poszukują możliwości uzyskania własnego ujęcia wody dla miejskiego
przedsiębiorstwa wodociągowego z powodu jednych z najwyższych w kraju miejskich cen wody pitnej.

Składowanie śmieci i odpadów w wyrobiskach piaskowych jawią się mieszkańcom miasta jako jedna z najważniejszych dziedzin działalności zarządu miasta. I tak np. na innym wyrobisku piaskowym przy osiedlu Juliusz Prezydent Miasta Sosnowca przeforsował budowę olbrzymiego składowiska śmieci komunalnych i nie tylko komunalnych ale również niebezpiecznych w tym azbestu, gdzie będą zwożone odpady z całej południowej Polski.
Jednym z dwóch wykonawców tego składowiska jest wyżej wspomniana Spółka z o.o. CTL Maczki-Bór z Sosnowca.

Biorąc pod uwagę, że Miejska oczyszczalnia „Bobrek” już oczyszcza ścieki Mysłowic
a niedługo będzie oczyszczać ścieki Katowic, to Sosnowiec jawi się nam nie jako METROPOLIA SILESIA lecz jako „ZAGŁĘBIE ŚMIECIOWE” !!!


źródło: Włodzimierz Wieczorek – członek Komisji Stałej d/s Konsultacji Społecznych przy
Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Gliwicach - prezes ZS ZRP
Autor: Piotr Dudała | 21/07/2010
Komentarze
#1 | Piesek na bzdury (ośliniony) dnia 23.07.2010 05:51
Myślałem, ze to kolektor Bobrek biegnie wzdłuż rzeki Bobrek, a nie odwrotnie. Hau!
#2 | Piesek dnia 23.07.2010 04:55
Hau! Unikaj pośpiechu, wybory dopiero w listopadzie! Hau!
#3 | Włodzimierz Wieczorek dnia 22.07.2010 20:56
Przepraszam internautów za pomyłkę , która wynikneła z pośpiechu.Oczywiście sosnowiecka miejska oczyszczalnia ścieków nie nazywa się Bobrek tylko Radocha II - natomiast kolektor doprowadzajacy ścieki do tej oczyszczalni tak się nazywa. Taka samą nazwę ma bardzo mocno zanieczyszczona rzeka , która biegnie wzdłuż kolektora o tej samej nazwie.
Do pomyłki się przyznałem i za nią przeprosiłem.
Ciekaw jestem, czy przyznają sie do swoich wypowiedzi podpisując się imieniem i nazwiskiem śliniące się i opluwające pieski, które nie wnoszą nic merytorycznego i konkretnego do sprawy.
Włodzimierz Wieczorek - prezes Związku Stowarzyszeń "Zielony Ring Przewmszy"
#4 | Niebieski dnia 22.07.2010 18:05
Utytułowany taki, ekologiczny, a nazwy sosnowieckiej oczyszczalni nie zna. Hi,hi,hi...
#5 | Sosnowiczanin dnia 22.07.2010 18:03
Coś się chłopu pozajączkowało z tą oczyszczalnią "Bobrek". Jeśli nie zna nazwy sosnowieckiej oczyszczalni ścieków, to co on wie o ekologii???
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney