Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Krzyż obroni Sosnowiec przed hipermarketem?

Mieszkańcy Sosnowca chcą użyć krzyża, by zapobiec budowie supermarketu na tzw. placu Papieskim - informuje fronda.pl.
Supermarket ma stanąć na osiedlu Zagórze, w miejscu, gdzie w 1999 papież Jan Paweł II odprawił mszę św. Mieszkańcy nie chcą, by na tym placu został wybudowany "market handlowy z częścią magazynowo-hurtową o łącznej powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych".

- To wstyd, żeby w takim miejscu handlować! Kto pozwolił na takie bezeceństwa!? Mało nam jeszcze hipermarketów? - fronda.pl. cytuje wypowiedź jednego z oburzonych mieszkańców Sosnowca.Mieszkańcy osiedla twierdzą, że jeśli oficjalne protesty przeciwko budowie nie wystarczą, postawią w tym miejscu krzyż.- Skoro akcja obrony krzyża była skuteczna w Warszawie, może będzie skuteczna także w Sosnowcu – mówi inna mieszkanka sosnowieckiego osiedla.- Market ma powstać tuż przed wejściem do kościoła, dlatego popieram protest mieszkańców. Pomysł z postawieniem krzyża nie jest jednak najlepszy. Moglibyśmy zostać posądzeni o wykorzystywanie symboli religijnych. Lepiej załatwiać sprawy spokojniej - mówi ksiądz Tadeusz Grodek.źródło: www.onet.pl
Autor: Piotr Dudała | 05/08/2010
Komentarze
#1 | Stanisław Iż. dnia 09.08.2010 16:43
Oj, pewnie że trudno. Zreszta koryto odbiera sie nie po to, aby go zlikwidować, ale aby samemu z niego korzystać, a nawet aby go powiekszać.Nigdy nie słyszałem, aby jakakolwiek władza ograniczyła swoje udogodnienia czy przywileje zazwyczaj je powieksza. Do mementu kiedy znajdzie sie poza tzw. systemem władzy.Wtedy przechodzi do krytyki koryta, domagając sie jego likwidacji.I tak na okrągło, po to zostało utworzone pojęcie" walki o władzę". Zjawisko jest normalnym zachowaniem w systemie demokratycznym.Władzę można posiąść tylko na zasadzie wyborów - stąd kampania wyborcza i różne obecanki-cacanki.Zwycięstwo wyborcze, oraz w nim realny udział, zawsze powoduje bardzo szybkie bogacenie sie wybranych - na mocy prawa.Stąd polityka jest tak pożądaną wartością. W Polsce dodatkowo nie ponosi sie cywilnej odpowiedzialności za decyzje czy zachowanie. Dlatego jest sie o co bić.
#2 | lars dnia 08.08.2010 09:30
SZTUCZNIE WYWOŁANY STRACH!!!! NIE DAJCIE SIĘ OSZUKIWAĆ !!!Dokładnie przed ostatnimi wyborami do samorządu sytuacja wyklądała tak samo, proszę o analize i osobny w tej sprawie artykół!!!Suwalski i kolesie starszą aby zyskać głosy! Mamy powtórkę z historii. A wszystko po to by straszyć handlujących na targu przy ul. Rydza Śmigłego supermarketem. Jest to robione po to by Pan Wiesław Suwalski, Adamiec i Pisalski jego koledzy radni "wielcy obrońcy handlujących" zostali ponownie wybrani za wstawiennictwo za handlującymi. To jest skandal takie granie ludźmi!!! Proszę to przeanalizować dokładnie porównać czas kiedy pojawia się ten fikcyjny problem i napisać artykół o tym jak radni z Zagórza oszukują swojich wyborców!!!Proszę napisać i poinformować społeczeństwo że to nieprawda . To typowo komunistyczne , cwaniackie zagrywki. Ciężko będzie świniom zabrać koryto, oj ciężko.
#3 | Stanisław Iż. dnia 07.08.2010 07:41
To samo twierdza wyznawcy islamu, że ich religia i symbolika to podstawy miłości i pokoju.Strój, zasady postępowania, nie mogą nikomu przeszkadzać. Czyny również, bo wszystko co czynią, czynią dla Allaha. Świat chrześćjański ( a zwłaszcza Europa), to obszar misyjny, gdzie należy krzewić prawdziwą religię, dla dobra samych ludzi, zresztą.Poważnie...Stąd problemy społeczne np. we Francji.
#4 | lila dnia 06.08.2010 18:22
jestem katoliczką i uważam że miejsce krzyża jest w kościele albo na cmentarzu albo w miejscu do tego przeznaczonym.Ludzie co my jesteśmy krzyżacy którzy krzyżem walczyli i zabijali ludzi w imię krzyża. Przecież krzyż symbolizuje miłość, bezwarunkową miłość. Nie profanujcie krzyża.
#5 | wnikliwy dnia 06.08.2010 13:33
Jak się okazuje, ktoś tu kimś manipuluje. A dziennikarka dała się nieźle podpuścić, bo niedokładnie wszystko sprawdziła. Jutro się będzie tłumaczyła...
#6 | PAWLO dnia 06.08.2010 10:41
PYTANKO, CZY NA KOMORNIKA TEŻ JEST DOBRY KRZYZ? A MOŻE NA POLICJĘ BY NIE PŁACIĆ MANDATU, A MOŻE NA ŻONĘ JAK PÓŻNO WTÓCI SIE DO DOMU? PROPONUJE HASŁO REKLAMOWE KRZYŻE DOBRE NA WSZYSTKO !!!! CIEMNOGRÓD- PAŃSTWO WYZNANIOWE!!!!!
#7 | PAWLO dnia 06.08.2010 10:38
PROSZĘ NIE PISAC BZDUR!!! MIEJSCE GDZIE MA POWSTAĆ SKLEP OD KRZYŻA DZIELI OK. 500 m. IDĄC TOKIEM MYŚLENIA NIE KTÓRYCH LUDZI ( handlować w miejscu gdzie jest krzyż, to należało by zlikwidować targ, który stoi bliżej). I PROSZĘ MI TU NIE STAWIAĆ NASTĘPNEGO KRZYŻA- BO GO WYWALE!!! CAŁA ŁĄKĘ ZASTAWCIE KRZYZAMI- CIEMNOGROD DO JASNEJ CHOLERY!!! SA INNE MOŻLIWOŚCI BLOKADY BUDOWY SKLEPU, NAPISAĆ PROTEST, ZEBRAĆ PODPISY( SPÓŁDZIELNIA TEŻ GO PODPISZE) WYKAZAĆ ŻE ZOSTANĄ ZNISZCZONE DROGI OSIEDLOWE- NIE PRZYSTOSOWANE DO CIĘŻKICH POJAZDÓW, ŻE ZMALEJE BEZPIECZEŃSTWO DZIECI ( SZKOŁA, PRZEDSZKOLE) JA TEŻ SIĘ PODPISZĘ, ALE Z KRZYŻAMI Z DALA.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney