Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


NOWE AUTOBUSY DLA PKM SOSNOWIEC

W poniedziałek 12 czerwca o godzinie 12.00 w siedzibie PKM w Sosnowcu Zagórzu przy ulicy Lenartowskiego 73 (pok. 25) zostanie podpisana umowa zakupu 68 nowych autobusów niskopodłogowych. 38 z nich to dwunastometrowe pojazdy firmy Jelcz – cztery takie zostały zakupione już wcześniej i są eksploatowane. Pozostałe 30 to niskopodłogowe, piętnastometrowe Solarisy.
Dostawa nowych pojazdów zostanie zrealizowana częściowo w tym roku, ostatnie będą dostarczone w 2007.Transakcja była możliwa dzięki wykorzystaniu środków unijnych. Program jest dofinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w kwocie 29 427 814 zł, co stanowi 49,26% całkowitych kosztów inwestycji, wynoszących 70 744 699 zł. Uzyskanie tak znaczącej dotacji jest ewenementem w skali kraju i dużym sukcesem.W ramach programu zostaną też zmodernizowane przystanki (ponad sto) na terenie gmin Sosnowiec, Będzin i Dąbrowa Górnicza (nowe wiaty, podniesienie chodników do wysokości 16 cm, co ułatwi osobom niepełnosprawnym wsiadanie do autobusów niskopodłogowych).Pozyskanie środków unijnych na realizacje zakupów było możliwe dzięki uprzedniemu zawarciu Porozumienia miedzy Gminą Sosnowiec jako liderem projektu, a Komunalnym Związkiem Komunikacyjnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, w którym KZK GOP zobowiązał się do pełnego wykorzystania infrastruktury transportu publicznego na terenie gmin Będzin, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec, zmodernizowanej w wyniku projektu. Z kolei gmina zapewnia w porozumieniu trwałość projektu, deklarując dotowanie transportu w okresie pięciu lat od zakończenia jego realizacji na niezmniejszonym poziomie.Porozumienie jest gwarancją stabilności realizacji zadań komunikacji publicznej na zmodernizowanych trasach, przy użyciu nowego taboru. Bez zapewnienia utrzymania na aktualnym poziomie przewozów pasażerskich na dotychczasowych trasach, obejmujących te same co obecnie przystanki, nie byłoby możliwe skorzystanie ze środków unijnych. Dlatego PKM Sosnowiec zakupi urządzenia techniczne, umożliwiające KZK GOP kontrolę ruchu pasażerskiego na trasach obsługiwanych przez nowe autobusy.Celem programu jest więc poprawienie komfortu podróżowania w gminach nim objętych, ale przy utrzymaniu tej samej długości tras i takiej samy liczby pasażerów, korzystających z usług komunikacji publicznej.źródło: Biuro Prasowe KZK GOP
Autor: Barbara Gołębiowska | 08/06/2006
Komentarze
#1 | maciek pkm sosnowiec znawca z mikołajczyka dnia 20.10.2010 07:05
kupcie tramwaje citadis116ND albo tramwaje solaris
#2 | maciek pkm sosnowiec znawca z mikołajczyka dnia 20.10.2010 07:02
super a 35 będzie taki jeździł?
#3 | znawca z ul. naftowej dnia 21.02.2010 11:22
Tutaj jeżdżą solarisy urbino 15,18 i 18 hybrid.
#4 | polak dnia 29.05.2009 13:59
Jelcz jako producent upadł,a więc należy kupować solarisy lub zachodnie autobusy. Osobiście popieram rodzimą produkcję.Zgadzam się,że solarisy U 18 powinny być zakupione przez PKM. Jest przecież 6 manów 18 metrowych i nie mają problemów z jazdą po naszych ulicach.Na kilku liniach zamiast solówek powinny jeździć U 15, ale KZK GOP widzi to inaczej.Oszczędzają naszym kosztem, a swoim zyskiem dobrze zarabiają!!!
#5 | PKM SOSNOWIEC dnia 12.05.2009 12:29
jelcze mastero sa fjne
#6 | sławekopole dnia 04.10.2008 05:51
popieram jelcze są super takie są w opolu
#7 | sextasy dnia 18.03.2008 14:06
Walcie sie
#8 | LEON .C. dnia 24.05.2007 07:18
Solaris urbino 15 ladny autobus ,tylko moze byc niebezpieczny podczas gwaltownego hamowania,szczegolnie dla pasazera siedzacego na siedzisku umieszczonym na prawym przednim nadkolu .Jak pan kierowca ostro przyhamuje to wlatujesz bracie z fotela jak z katapulty i klaniasz sie nisko panu szoferowi.
#9 | krakus;] dnia 02.05.2007 16:03
w kraku to tylko kilka ikarów 280,26 zostalo i beda jezdzic tylko do wrzesnia ;p
#10 | mati dnia 24.04.2007 17:37
a ja tam wole PKM Katowice, bo tam też (podkreślam to słowo)_C_Z_A_S_A_M_I_ jeżdżą autobusy IKARUS ale przeważnie SOLARISY!
Ostatnio jechałem z Katowic do Będzina autobusem PKM Sosnowiec nr. 40. Gorszego autobusu nigdy, przenigdy nie widziałem. Niedośc, że krótki to jeszcze taki gruch i tak napchany, że cudem Bożym było to, że się nie rozwalił.A jeszcze kiedyś jechałem do sklepu Castorama w Katowicach, to autobus był przegubowy, pusty ale taki gruch nie do pomyślenia. Do kitu z takimi autobusami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney