Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Oświadczenie w sprawie budowy sklepu przy Placu Papieskim w Sosnowcu

W związku z artykułem, jaki ukazał się w „Gazecie Wyborczej” 6 sierpnia Kuria Diecezjalna informuje, że nie jest stroną w sporze o budowę hipermarketu w pobliżu tzw. Placu Papieskiego w Sosnowcu. Nawet gdyby do budowy sklepu doszło, powstanie on w pewnej odległości od miejsca spotkania z Ojcem św. w 1999 roku.
Nieprawdą jest, jak to opisuje gazeta, że nowy supermarket powstanie na Placu Papieskim. Plac ten ma już zatwierdzony projekt zagospodarowania który realizowany jest w praktyce już od kilkunastu miesięcy. Tym bardziej smuci sugestia dziennikarki, że w miejscu powstania sklepu powstanie krzyż, by do budowy nie dopuścić.Krzyż stałby się znowu symbolem walki - bynajmniej nie o wiarę czy religię, ale z polityką, tym razem o zasięgu lokalnym, w tle. Kościół nie jest stroną w tym konflikcie. Teren tzw. Placu Papieskiego nie należy do diecezji czy też parafii. Także teren gdzie, według relacji prasowych miałby powstać nowy sklep, nie stanowi własności Kościoła.Jesteśmy przeciwni wykorzystywaniu spotkania z Ojcem św. w 1999 roku, a tym bardziej sprzeciwiamy się wykorzystywaniu krzyża do rozwiązywania lokalnych konfliktów. Krzyż jest znakiem miłości Boga do człowieka i symbolem wiary. Kto walczy krzyżem, walczy przeciwko krzyżowi. Wykorzystywanie go do celów walki przeciwko komuś jest niezgodne z nauczaniem Tego, który na tym krzyżu oddał życie za ludzi.ks. Jarosław Kwiecień

rzecznik prasowy Diecezji Sosnowieckiej

Autor: Piotr Dudała | 05/08/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 09.08.2010 20:02
1. 07-08-2010 14:06
Nic nowego. Ta beznadziejna gazeta zazwyczaj pisze nieprawdę, a za wszelką cenę chce ośmieszyć Kościół i Jego decyzje. Za redaktorów takich gazet też trzeba się gorąco modlić.
IP: 91.206.64.88
...

2. 07-08-2010 13:23
Prosty wniosek -NIE KUPOWAĆ WYBORCZEJ.
Wiem o tym od dawna że piszą bzdury i kto za nią się kryje i nie kupuję.Każdy kto zna teren Placu Papieskiego wie że Krzyż już od 1999r.stoi i będzie stał i kto był 13.06.2010r. to zauważył postępującą budowlę wyznaczonego planu zagospodarowania części Placu,który jest duży i starczy miejsca na dla każdego na każdą rocznicę pobytu Ojca św.w Sosnowcu.Szczęść Boże .
IP: 95.49.160.123
kazik

3. 06-08-2010 18:05
Jak zwykle GW głosi nieprawdę i wszczyna zamęt w społeczeństwie!
IP: 79.175.241.45
#2 | zatroskany dnia 09.08.2010 10:51
... to co czytam w komentarzach, to jeśli to nawet tylko częścowa prawda, to w spółdzielni mają miejsce skandaliczne praktyki. Ludzie,nkogo my wybieramy !!!!
#3 | szl@g dnia 08.08.2010 10:03
Pan Poseł Jarosław Pięta jako prawnik potrafi biegle poruszać się po niezwykle przecież trudnych przepisach. Jest człowiekiem uczciwym i otwartym.
#4 | Hektor dnia 08.08.2010 08:14
głosując na Adamca, głosujesz na Edwarda Gierka i jego kumpla Leonida Beżniewa!
#5 | leno dnia 08.08.2010 07:52
kuzz - bredzisz jak zwykle

Jarosław Pięta
"Z wykształcenia jestem prawnikiem, radcą prawnym. Pracę zawodową rozpocząłem w Sądzie Wojewódzkim w Katowicach. Potem, przez krótki okres pracowałem w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu. Następnie pracowałem w Okręgowym Inspektoracie Pracy PIP w Katowicach."
Czy to go predestynuje do ubiegania się o stanowisko prezydenta miasta?
Niezbyt. Ale gdy wygra dobierze sobie ludzi, którym będzie ufać, a którzy pomogą mu w zarządzaniu.
#6 | hutniksosnowiecki.za.pl dnia 07.08.2010 19:33
Polityka, kolesie prezesa wkraczają do spółdzielni Hutnik.
Konkursy na stanowiska kierownicze w spółdzielni ?
Wielki przekręt.
Wszystkie stanowiska są obsadzane przez kolesi prezesa.
Zapewne mają odpowiednie przygotowanie. Oczywiście.
Kierownik Działu Eksploatacji: Marcin Latosa.
Wykształcenie: Geografia.
Przygotowanie, staż zawodowy:
działalność polityczna w Samoobronie, PSL.
Kierownika Biura Zarządu i Spraw Samorządowych: Paweł Kaczmarczyk
- działalność sportow w klubie siatkarskim Płomień Milowice.
Pozostałe osoby ściśle związane z panem prezesem, podobne przygotowane do pełnienia funkcji.
I tak dalej.

Dodane przez : on August 05 2010 11:40:27
#7 | /hutniksosnowiecki.za.pl dnia 07.08.2010 19:30
[ Folwark SUWALSKIEGO ]
Jak pisalem wczesniej przed wyborami chodzil panRoman z lista od Suwalskiego i proponowal 50 zeta lub koniak za glos-. Oto ta lista ,Adamiec,Suwalski,Janikowski,Kasperowicz,Kozicki,Klich,Chechelski,Kus,Dabrowski Lukasik,Nowacki,zurek.A oto numer pana Romana ktorz prosil zebz dywonic o kazdej porze 666216614.W zwiazku z zaistniala sztuacja zmuszonz jestem poinformowac prokurature okregowa w Sosnowcu oraz zaczac zbierac 850 podpisow w celu zwolania WALNEGO i udzielenia absolutorium RN.Co do Adamca zamiast schodzic z kosztow to zatrudnil juz ok 6 doradcow Dlaczego bo niema pojecia o Spoldzielczosci, Jak RN mogla dopuscic go do takiej funkcji.Jak powiedzieli mi konserwatorzy na Walnym polewono im alkohol abz glosowali na liste.Pytanie do RN dlaczego mimo udzielenia absolutorium Gornickiemu RN go odwolala.Nie pisze tego bo jestem za bzla rada czy Gornickim bo uwazam ze juz dawno powinien odejsc ale skoro na Walnzm ponad 80 osob dalo mu poparcie czemz 9 z RN mu je odebralo.To sie nazywa dzktatura DYKTATURA SUWALSKIEGO.Poczekamz do jesieni jak beda wzborz do UM a wtedz cala prawda wzjdzie na jaw.

Dodane przez : on July 02 2010 18:53:21
#8 | anonim dnia 07.08.2010 16:07
SZTUCZNIE WYWOŁANY STRACH!!!! NIE DAJCIE SIĘ OSZUKIWAĆ !!!Dokładnie przed ostatnimi wyborami do samorządu sytuacja wyklądała tak samo, proszę o analize i osobny w tej sprawie artykół!!! Mamy powtórkę z historii. A wszystko po to by straszyć handlujących na targu przy ul. Rydza Śmigłego supermarketem. Jest to robione po to by Pan Wiesław Suwalski, Adamiec i Pisalski jego koledzy radni "wielcy obrońcy handlujących" zostali ponownie wybrani za wstawiennictwo za handlującymi. To jest skandal takie granie ludźmi!!! Proszę to przeanalizować dokładnie porównać czas kiedy pojawia się ten fikcyjny problem i napisać artykół o tym jak radni z Zagórza oszukują swojich wyborców!!!Proszę napisać i poinformować społeczeństwo że to nieprawda . To typowo komunistyczne , cwaniackie zagrywki. Ciężko będzie świniom zabrać koryto, oj ciężko.
#9 | Antyklerykał dnia 07.08.2010 10:07
@PAWLO A Biedronka przy Braci Mieroszewskich nie jest przypadkiem 50 m od bloku? Jeśli ktoś kupił ten teren i chce tam inwestować, dać miejsca pracy to w czym problem. Jeśli wyznawcy targu, ich rodziny, znajomi i przyjaciele tak bardzo broniący targu pozostaną lojalni, to nie ma najmniejszego powodu, by obawiać się likwidacji tego przybytku. Jeśli z drugiej strony znajdą się klienci nowego marketu a gość nie zbankrutuje z dnia na dzień, to w czym Ci to przeszkadza. Zresztą mapka znajdująca się pod tym linkiem dobitnie pokazuje gdzie jest tzw. plac a gdzie wykupiony teren i dowodzi tego, do czego próbuje wykorzystać się religię i krzyż, pobliską parafię i mniej pokumanych ludzi. Poza tym, kto normalnie pracujący zdąży w tygodniu robić zakupy na targu - wszyscy jeżdżą do Auchan, Plejady itd. Jeśli ktoś czegokolwiek nie rozumie z tego postu, proszę pisać. Chętnie podyskutuję.
#10 | anonim dnia 07.08.2010 09:11
ja tam Adamcowi nie wierzę, to polityczny gracz!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney