Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


BIJ BOLSZEWIKA w Sosnowcu!

90 rocznicę Bitwy warszawskiej grupa działaczy sosnowieckiego PiS-u postanowiła uczcić organizując wystawę plakatów z tego okresu. Wystawa pod przewrotnym tytułem "Bij Bolszewika - polski plakat patriotyczny z okresu wojny polsko-bolszewickiej"ukaże mieszkańcom Zagłębia Dąbrowskiego kilkadziesiąt prac, których powstanie w tym decydującym dla odrodzenia polskiego państwa okresie dodawało otuchy ludności cywilnej i mobilizowało do walki z nieprzyjacielem. Wystawa ma charakter plenerowy. Plakaty będzie można oglądać w dolnej części Placu Stulecia w niedzielę 15 sierpnia w godzinach od 11:00 do 16:00.Patronat nad wystawą objęła Poseł na Sejm RP Ewa Malik. Jako, że organizatorzy wystawy Artur Żak, Michał Węcel i Tomasz Mędrzak są jednocześnie członkami grupy inicjatywnej powstania Społecznego Komitetu na Rzecz Zwiększenia Liczby Miejsc Parkingowych w centrum Sosnowca, odwiedzając wystawę będzie można swoim podpisem wyrazić poparcie dla tej inicjatywy. Każdy zwiedzający dla upamiętnienia zwycięstwa nad bolszewizmem otrzyma w prezencie biało-czerwoną chorągiewkę.
Autor: Przemysław Szałański | 10/08/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 12.08.2010 05:13
Brawo!!!!!!!!!!!!!!!
#2 | !!!!!!!!!!!!! dnia 11.08.2010 19:22
Pomnik bolszewików w Ossowie?

CZWARTEK, 05 SIERPNIA 2010 REDAKCJA

Ossów w 1920 roku był jedną aren Bitwy Warszawskiej. Bitwa ta została uznana za 18. bitwę decydującą o losach świata. Tymczasem, w miejscu zwycięstwa nad bolszewikami planowany jest pomnik ku czci... bolszewików.

Portal wpolityce.pl informuje dziś na swoich stronach internetowych: W związku z 90. rocznicą "Cudu nad Wisłą" pod Ossowem w powiecie wołomińskim zostanie odsłonięty pomnik... żołnierzy bolszewickich.

Jest to wiadomość bardzo zaskakująca, jednak jak dowiadujemy się z portalu, inicjatywa powstała już w 2008 roku. Według informacji wpolityce.pl pomysł powstania pomnika poparł ówczesny Marszałek Sejmu, a obecny Prezydent - Pan Bronisław Komorowski.

Według nieoficjalnych informacji, w centrum pomnika ma być prawosławny krzyż, obok którego, z ziemi, będzie wystawało 22 bagnety. Prawdopodobne pamiątkowy napis będzie głosił: Żołnierzom Armii Czerwonej poległym w bitwie pod Ossowem.

Portal pod redakcją Michała Karnowskiego ustalił, że uroczyste odsłonięcie pomnika zaplanowane jest na 14 sierpnia, kiedy pod Ossowem będą się odbywały uroczyste obchody 90. rocznicy "Cudu nad Wisłą". Co prawda, w oficjalnym programie obchodów nie ma żadnych informacji na ten temat, ale informatorzy wpolityce.pl twierdzą, że pomnik poświęcony pamięci żołnierzom bolszewickim zostanie odsłonięty, a w uroczystości najprawdopodobniej weźmie udział Prezydent Bronisław Komorowski.
Wybraliście hrabiego to róbcie na niego i rząd jego... Dodaj komentarz
#3 | ;-))) dnia 11.08.2010 19:16
Lance do boju, szable w dłoń: Bolszewika goń, goń, goń
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney