Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zmarła Anna Horzelska – Matyja

W sobotę 14 sierpnia odeszła od nas Anna Horzelska – Matyja, Radna Rady Powiatu Będzińskiego, a w latach 2002 – 2006 Radna Rady Miejskiej w Czeladzi. Anna Horzelska – Matyja urodziła się w 1948 roku, była doktorem nauk medycznych, ordynatorem oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu w Czeladzi, w latach 1999 – 2004 zastępcą dyrektora ds. lecznictwa. Do ostatnich dni życia, pomimo ciężkiej choroby, aktywnie działała na rzecz mieszkańców Czeladzi i powiatu będzińskiego.
Anna Horzelska-Matyja 18 listopada 2010 roku skończyłaby 62 lata. Urodziła się w 1948 roku w Czeladzi, w rodzinie od dawien dawna związanej z historią tego miasta. Maturę uzyskała w 1966 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Ukończyła Śląską Akademię Medyczną, uzyskując w 1972 roku dyplom lekarza.Pracę zawodową rozpoczęła w tym samym roku w Zespole Opieki Zdrowotnej w Czeladzi. Pracując w Oddziale Wewnętrznym I pod kierunkiem dr Stanisławy Gwiazdowskiej uzyskała specjalizację I i II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych. Od 1984 roku była zatrudniona jako ordynator Oddziału Wewnętrznego II w Szpitalu w Czeladzi, natomiast w latach 1999 – 2003 pełniła funkcję zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa w tymże szpitalu. Ukończyła również Podyplomowe Studia Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia na SGH w Warszawie.Posiadała tytuł naukowy doktora nauk medycznych chorób wewnętrznych i medycyny społecznej. Od 1990 roku była przewodniczącą Koła Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Czeladzi.Była autorką książek: „100 lat Szpitala w Czeladzi” (wspólnie z Władysławem Kwaśniakiem) oraz „50 lat Szpitala im. Dra Mariana Wiśniewskiego w Czeladzi 1958-2008”. Przewodniczyła Komitetowi Organizacyjnemu 100-lecia Szpitala w Czeladzi.Anna Horzelska – Matyja była przez wiele lat zaangażowana w pracę społeczną na rzecz miasta, sprawując w latach 2002-2006 mandat radnej Rady Miejskiej Czeladzi oraz mandat radnej Powiatu Będzińskiego w latach 2006-2010.


W 1999 roku została laureatką Nagrody Miasta Czeladź.Dr Annę Horzelską – Matyję pożegnamy 18 sierpnia 2010 roku w kościele p.w. św. Stanisława BM i na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowopogońskiej.źródło: www.powiat.bedzin.pl, www.czeladz.plAutor: Redakcja | 15/08/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 18.08.2010 09:00
Pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 13.00!
#2 | Pacjent dnia 17.08.2010 05:42
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney