Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Biedronka w markecie-widmo

W ciągu dwóch tygodni zakończą się prace adaptacyjne i strasząca mieszkańców od prawie trzech lat pusta hala sklepowa na osiedlu Rudna zostanie wreszcie zagospodarowana. Budynek kupiła firma Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów spożywczych Biedronka.

Jak zapewniają pracownicy firmy Budecon z Sosnowca, którzy prowadzą dla Biedronki remont hali, prace są już na ukończeniu. I faktycznie, budynek nazwany przez mieszkańców dzielnicy marketem-widmo, wkrótce będzie tętnił życiem. -Tu już jest prawie wszystko gotowe, remont potrwa niecałe dwa tygodnie - opowiadają robotnicy Budeconu, pokazując wnętrze hali.W obiekcie została już położona podłoga, wymalowano ściany, zamontowano podwieszany sufit, prawie gotowe jest też oświetlenie. - Jak my stąd wyjdziemy, wystarczy już tylko porozstawiać regały, kasy, towar i można otwierać sklep - zapewniają remontujący. - To będzie Biedronka? - pytamy. - Tak, tak - potwierdza wykonawca.


I o ile w przypadku innych lokalizacji marketu mieszkańcom blaszak mógłby przeszkadzać, tym razem cieszą się, że ktoś wreszcie zagospodaruje pusty lokal. Bo market-widmo wybudowano prawie trzy lata temu, ale przez cały czas stał pusty. Dotychczasowy właściciel, Carrefour Polska, nie był zainteresowany otwarciem na Rudnej sklepu swojej sieci głównej. Jak zapewniała rzecznik firmy Maria Cieślikowska, przez cały czas trwały „poszukiwania partnera biznesowego, który na zasadzie franszyzy otworzyłby w tym miejscu sklep Carrefour 5 minut".Jak widać takowy partner się nie znalazł, za to halą zainteresowała się konkurencyjna Biedronka. Wygląda zatem na to, że sława dzielnicy z marketem-widmo wkrótce odejdzie do lamusa. -Sklep zrobimy na tip-top, niedługo będzie tu można przychodzić na zakupy - zapewniają robotnicy z Budeconu. Niestety, sieć Biedronka ani na stronie internetowej, ani ustami rzecznika prasowego Pawła Tymińskiego, nie podaje jeszcze ostatecznego terminu otwarcia sklepu.Piotr Dudała, sosnowiecki społecznik i mieszkaniec osiedla Rudna, cieszy się, że będzie mógł robić zakupy w powstającej Biedronce. -Korzystam z tego typu marketów osiedlowych, lubię w nich kupować, bo jest duży wybór i towary są tanie. Do tej pory musiałem jeździć po zakupy na rowerze, a teraz będę mieć sklep sto metrów od domu.Dudała nie uważa także, by powstanie Biedronki było dowodem na zapychanie miasta nadmierną ilością marketów. -Przy tego typu inwestycjach zawsze się pojawi ktoś niezadowolony, kto znajdzie powody do narzekań, ale tak naprawdę w dzielnicy nie było dotąd podobnego sklepu, a mamy tu ponad sto bloków, w których mieszka około 5 tysięcy ludzi. Jestem zwolennikiem konkurencji. Mieszkańcy mają prawo wybierać, gdzie chcą zrobić zakupy - mówi Piotr Dudała.W Sosnowcu działa już piętnaście pawilonów sieci Biedronka. W całym kraju jest ich 1500. Od 1995 roku firma Jeronimo Martins zainwestowała w Polsce ponad 3 mld zł. Spółka zatrudnia ponad 26 000 pracowników.

Ilona Pawłowska, www.e-sosnowiec.plAutor: Redakcja | 18/08/2010
Komentarze
#1 | ~Jonas dnia 20.08.2010 13:33
To może tylko cieszyć,że taki duży obiekt nie będzie straszyć.Ponadto chcę powiedzieć,że spędziłem w tym obiekcie dwa miesiące.
#2 | góral dnia 20.08.2010 07:30
Nie zapominajcie że w osiedlowych sklepikach oprócz marnego wyboru i wysokich cen, kupują z reguły starsze osoby, które nie mają siły na dalszy wypad.
Dla nich to spora oszczędność, zakup w takim markecie.
Żałosne, ale niektórzy chętnie widzieli by obskurne stragany i sklepiki serwujące w głównej mierze tanie wina.
#3 | ktoś dnia 20.08.2010 07:20
miasto dając kilka lat temu zgode na budowę kolejnego blaszaka POkazało goły tyłek małym kupcom, bo zgodnie z obecnym trendem miasto jak i rząd wolą robić dobrze wielkim sieciom które obracają gigantycznymi pieniędzmi niż małym rodzimym firmom. Ale czas POstkomunistów już się kończy, byle do wyborów
#4 | a co ? dnia 19.08.2010 20:24
z małymi ,osiedlowymi kupcami ?
#5 | góral dnia 19.08.2010 18:01
Cieszy fakt iż dziennikarskie śledztwo doprowadziło do ujawnienia tej tajemnicy poliszynela. O tym że powstanie tam biedronka pisałem już ok. 3 tygodnie temu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney