Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Ostre słowa b. kapelana Solidarności

- Katastrofa smoleńska, to zbrodnia z zimną krwią, planowana w szczegółach przez kilka miesięcy wcześniej, wykonana przy współudziale służb rosyjskich i jakichś istotnych czynników na Zachodzie - powiedział były kapelan "Solidarności", ks. Stanisław Małkowski w wywiadzie dla portalu prokapitalizm.pl. Według niego, katastrofę smoleńską można nazwać "zbrodnią drugiego Katynia".
Jego zdaniem, odpowiedzialność za tę katastrofę powinni ponieść członkowie polskiego rządu. Wśród winnych wymienia Tuska, Komorowskiego, Arabskiego i Klicha. Ks. Małkowski nie liczy jednak na proces sądowy - Wiemy jakie są sądy, wiemy kto Polską rządzi, wiemy jaki jest stan świadomości większej części społeczeństwa - stwierdza.

Pytany o spór ws. krzyża przed Pałacem Prezydenckim porównał tę sytuację do wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku. - Nie chodzi tylko o to, żeby uczcić pamięć zabitych w katastrofie smoleńskiej. Chodzi także o polską tożsamość, o polską kulturę, o polskiego ducha i jest To powtórka tego, co działo się w 1920 roku - powiedział duchowny.Ks. Stanisław Małkowski zdecydowanie popiera obrońców krzyża. 3 sierpnia 2010 poświęcił tzw. krzyż smoleński, który w kwietniu 2010 roku postawili przed Pałacem Prezydenckim polscy harcerze.Ks. Stanisław Małkowski był działaczem opozycji demokratycznej w PRL i kapelanem "Solidarności". Jako student brał udział w strajkach w marcu 1968 roku. Od lat siedemdziesiątych XX wieku jako duchowny współpracował z ROPCiO i KOR. Podczas studiów w seminarium duchownym poznał Jerzego Popiełuszkę, w kilka lat później został jego przyjacielem, a następnie również współpracownikiem.(db) www.wp.plAutor: Przemysław Szałański | 18/08/2010
Komentarze
#1 | gosc dnia 28.08.2010 13:16
Czy to faktycznie rostre słowa b. kapelana Solidarnościr1;, a nie obiektywna prawda ?
Biedni, zagubieni ludzie z dużego miasta, których można dowoli ugniatać i nimi manipulowaćr30;. niczym bezrozumną plasteliną. To zdumiewające !
Myślowi kalecy pozbawieni krytycznego spojrzenia.
#2 | anonim dnia 21.08.2010 08:14
Kurcze, jakbym słyszał Hitlera.Czyżby !!!!!!! miał nazistowskie skłonności? To chyba jest w Polsce karalne.
#3 | !!!!!!!!!!!!!!!! dnia 21.08.2010 06:13
PlaTFUsyf i komoRuski elektorat pewnie wychodząz założenia że"chlieb jest wojny niet" więco co chodzi , po co jątrzyć i myślmy o przyszłości. Ale naród który nie pamieta o swojej przeszłości nie jest godny być narodem!
#4 | wici dnia 21.08.2010 05:37
Przepraszam,zapomniałem dopisać...Amerykańskie koniunkturalne przyjaźnie
#5 | wici dnia 21.08.2010 05:17
ostatnie zdanie...
tak, to świeta racja aninim-ZAPOMNIANO-ZAPOMNIELI
-
#6 | anonim dnia 20.08.2010 18:25
Ciekawe skąd ten ksiądz wie, że to była zbrodnia.A jeżeli była, to może łaskawie przedstawi dowody.Rzucanie oskarżeń bez mozliwości ich udowodnienia jest kretynizmem.Bardzo łatwo rzucić w kogoś gó...nem, gorzej to potem wytrzeć.Można wtedy być też tym obrzuconym, nawet jeszcze w większej ilości. Tylko że wtedy będzie się to nazywało szkalowaniem kościoła.Preydent Kaczyński naprawde nie był dla Rosji kims aż tak ważnym i niebezpiecznym, aby posunąć sie aż do tego stopnia...Zreszta Amerykanie lekceważyli go w znacznie wyższym stopniu, zreszta jak i cały nasz kraj.
#7 | anonim dnia 20.08.2010 16:41
I taka jest właśnie skrywana prawda, stąd ten pęd do usuwania pamięci o tej zbrodni, m.in. walka z krzyżem przed Pałacem Prezydenckim.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney