Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Woda posła Pięty

Poseł i kandydat na prezydenta Sosnowca Jarosław Pięta postanowił częstować mieszkańców stolicy Zagłębia wodą mineralną. W minioną niedzielę polityk wręczał spacerującym w Parku Leśna butelki wody ze swoim wizerunkiem na etykietce i zachęcał do rozmowy o Sosnowcu. W ten sposób nie tylko pomagał walczyć z upałami, ale też poznawał opinię sosnowiczan o problemach miasta i regionu. Akcja nosiła tytuł „Orzeźwienie w polityce".W najbliższych tygodniach coraz częściej będzie można zobaczyć posła Jarosława Piętę zagadującego mieszkańców miasta na ulicy. -Będę się pojawiał wśród ludzi tak często, jak tylko jest to możliwe. Chciałbym rozmawiać z mieszkańcami o ich problemach i o tym, jak postrzegają Sosnowiec. Dzięki sugestiom i uwagom ludzi o wiele więcej można w Sosnowcu dostrzec i zmienić - mówi Pięta.Podczas spotkania z wyborcami Jarosław Pięta był gotów porozmawiać na każdy temat, by lepiej poznać kłopoty miasta i przy okazji zaproponować swoje pomysły na rozwiązanie problemów stolicy Zagłębia. Posłowi towarzyszyli radni Platformy Obywatelskiej. Ich obecność była okazją do dyskusji o sprawach poszczególnych dzielnic czy ulic Sosnowca. Politycy PO zapowiedzieli, że „źródlany" poczęstunek dla sosnowiczan będą serwować co tydzień.-Staramy się dotrzeć do jak największej liczy osób. Będziemy obecni w różnych częściach naszego miasta. Potrzeba rozmowy jest wśród mieszkańców duża. Mam na myśli zwłaszcza starsze osoby, do których także dochodzą sygnały o kłopotach finansowych miasta i złym zarządzaniu Sosnowcem. Ludzie podchodzili do mnie i rozmawiali nie tylko o polityce, ale także o tym, co im przeszkadza w Sosnowcu, a obecne władze nic z tym nie robią. Od wielu osób usłyszałem deklaracje poparcia - mówi Jarosław Pięta.Zdaniem politologów taka forma prowadzenia kampanii wyborczej może okazać się bardzo skuteczna. -Marketing bezpośredni jest coraz częściej stosowany w przedwyborczej walce. Ostatnia kampania prezydencka Grzegorza Napieralskiego pokazała, że ten sposób przynosi znakomite rezultaty. Ludzie cenią sobie osobisty kontakt z politykiem, szczerą, bezpośrednią rozmowę o ich bolączkach. Rozmawiając z wyborcami na ulicy, kandydat schodzi z piedestału, przestaje być odległy i obcy. Taka forma pozyskiwania głosów jest szczególnie skuteczna na szczeblu samorządowym. Liczba uściśniętych rąk naprawdę przekłada się na wyborczy wynik - przekonuje dr Michał Kaczmarczyk, politolog z Wyższej Szkoły Humanitas.Sosnowieccy politycy wręczali butelki z wodą mineralna, na etykietach których - oprócz wizerunku posła - widnieje adres i kontakt do biura parlamentarnego Jarosława Pięty. Pracownicy biura oczekują nie tylko osób zainteresowanych polityką samorządową, ale także mieszkańców, którzy chcieliby np. uzyskać bezpłatną poradę prawną.Przemysław Ruta, www.e-sosnowiec.pl
Autor: Piotr Dudała | 27/08/2010
Komentarze
#1 | IGOR dnia 02.09.2010 19:48
NIECH PAN POSEŁ PIĘTA PÓJDZIE DO PARKU SIELECKIEGO GDZIE SĄ LUDZIE A NIE NA JAKIEŚ.......SAMI WIECIE CO.SAM BYM PRZYSZEDŁ NA TAKIE SPOTKANIE
#2 | @Rambo i inni "Polacy" dnia 29.08.2010 18:38
DO WIDZENIA!
#3 | @Rambo i inni "Polacy" dnia 29.08.2010 18:38
DO WIDZENIA!
#4 | Rambo dnia 29.08.2010 18:31
Panie pośle Pięta ,ludzie mieli w tym roku już dość wody ! Pamiętam spotkanie przedwyborcze w szkole Humanitas cztery lata temu, na którym pan bardzo słabo wypadł.Z wiedzy o samorządzie lokalnym był pan - cieniutki. Myślę,że pan wie, co pan sobą reprezentuje i szkoda by było naszego kochanego miasta.
#5 | ludwika dnia 29.08.2010 15:49
Napieralski wyprzedził już Tuska.Ludzie mają już dość podnoszenia VAT-u i rozwalania systemu emerytalnego.Mam dość rządów PO !!
#6 | Źródło: e-sosnowiec.pl dnia 29.08.2010 11:43
Wyniki wyborów na Prezydenta Miasta Sosnowca 2006 r.:
Górski Kazimierz 51,68%
Haładus Krzysztof Tadeusz 16,08%
Pięta Jarosław 18,19%
Winiarski Karol Piotr 10,05%
Pozostali kandydaci ~ 4 %
Jak widać Pięta wymięka.
Może pan poseł wytłumaczy sosnowiczanom o których głosy zabiega dlaczego jest za podniesieniem podatku VAT i realne podniesienie kosztów życia o 10 %? Co uczynił dla podniesienia płac Polaków by podatki nie były odczuwalne? Jak wpływa na swój rząd i kolegów z PeŁo dla poprawy sytuacji w służbie zdrowia- chętnie usłyszą odpowiedź setki pracowników Szpitala Górniczego (obecnie św. Barbary). Jak widzi współpracę ze związkami zawodowymi? I na razie wystarczy by się pan poseł pogrążył.

#7 | po dnia 29.08.2010 07:53
STRASZNY SEN DZIŚ MIAŁAM .ŚNIŁO MI SIĘ ŻE GŁOSUJE NA PO, i na te miernotę Pintę
#8 | marian dnia 28.08.2010 20:01
Pięta stale leje wodę, a mało konkretów. W Sejmie zupełnie niewidoczny. Brak aktywności.Nic nie zrobił do tej chwili dla Zagłębia.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney