Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Nowy strona internetowa www.sprawdzonygospodarz.pl

Jesteśmy grupą młodych mieszkańców Sosnowca, którym nie są obojętne losy naszego Miasta - czytamy na stronie głównej. Tu w większości urodziliśmy się, tu zdobywaliśmy wykształcenie, które pozwoliło nam studiować na wielu znakomitych uczelniach w Polsce, i tu nadal chcielibyśmy mieszkać, wraz z naszymi rodzinami. Od wielu lat jednak dostrzegamy, że rozwój Sosnowca zatrzymał się.Miasto jest jedynie bieżąco administrowane, co nie skutkuje nawet realizacją podstawowych obowiązków jakimi są utrzymanie powszechnego porządku i czystości. O stanie dróg, chodników, przejść podziemnych, parków, środków komunikacji miejskiej i przystanków, budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, miejskich ośrodków opieki medycznej, placówek szkolnych i przyszkolnych obiektów sportowych, już przestały pisać media lokalne, gdyż nawet czujni dziennikarze uznają to za codzienność, bądź nie wierzą w możliwość jakichkolwiek zmian. Tymczasem rządzący Sosnowcem od 8 lat Prezydent Miasta z zadowoleniem określa się mianem „Sprawdzonego Gospodarza”, który za publiczne pieniądze służy mieszkańcom Sosnowca o każdej porze dnia i nocy. W efekcie – wbrew samo zachwytowi Prezydenta Miasta – nasi znajomi i przyjaciele, nie widząc szans na zmianę tego stanu, a także uzyskania zatrudnienia pozwalającego na godnego utrzymanie rodziny, licznie wyprowadzają się z Sosnowca.Nie godząc się z tym stanem, postanowiliśmy stworzyć niniejszą stronę internetową, której celem jest poddanie rzetelnemu sprawdzianowi „Sprawdzonego Gospodarza”. W tym celu wybraliśmy najbardziej obiektywną formę, jaką niewątpliwie stanowią rzeczywiste obrazy przestrzeni publicznej naszego miasta. Niniejsza strona pozwala Państwu na zamieszczanie własnych fotografii, a także ich komentowanie, do czego Państwa serdecznie zapraszamy.Mamy nadzieje, że zainicjowana przez nas ocena władz lokalnych, uświadomi mieszkańcom Sosnowca od kogo mają wymagać poprawy warunków życia we własnym mieście, a jednocześnie uwidoczni Prezydentowi Miasta faktyczny stan Miasta, którego z gmachu Urzędu Miejskiego zdaje się nie dostrzegać.źródło: źródło: www.sprawdzonygospodarz.pl

Autor: Redakcja | 12/09/2010
Komentarze
#1 | Pozytywista dnia 17.09.2010 15:49
O tym jak wygląda Sosnowiec i jak jest zarządany już dawno pisałem, niestety Pan Prezydent Górski udawał i udaje, że to nie do niego. Tak zniszczonego, brudnego i zaniedbanego miasta chyba w Zagłębiu nie ma. Prezydent mówi o sobie - sprawdzony gospodarz. To czysta kpina z mieszkańców miasta. Nigdy Pan Prezydent nie dotrzymał żadnej obietnicy i danego słowa. Nie wiem jak można kandydowac ponownie do wyborów skoro praktycznie każdy z mieszkańców chętnie wysłałby Prezydenta Górskiego na zieloną trawkę. W dodatku powinien On odpowiadać przed sądem za działanie na szkodę miasta. Nie wiem jak ten człowiek może spojrzeć w lustro. Kompletny brak honoru i ambicji. Tyle niechęci ile okazują mu mieszkańcy, każdemu dałoby albo kopa do działania, albo powód do rezygnacji. Może ktoś inny zarządzałby miastem lepiej. Pan Prezydent jednak uważa się za najlepszego i nieomylnego. Te zamieszczone zdjęcia to tylko małe fragmety tego jak naprawde wygląda miasto. Poza tym, istotnie w mieście nie inwestuje się, nie ma miejsc pracy, młodzi ludzie wyjeżdżają z Sosnowca. Nie chcą żyć w mieście gdzie atmosfera jest fatalna. Gdzie nie można liczyć na żadną pomoc ze strony władz w żadnej dziedzinie. Tak jak wygląda miasto, taka jest jego atmosfera. Brudna, zatęchła,przygnębiająca. Więc Panie Prezydencie nie ma się Pan czym pochwalić. Ludzie z miasta uciekają. A nazywanie siebie sprawdzonym gospodarzem jest drwiną z nas wszystkich. Chocby Pan nie wiem co robił tym razem wybory Pan przegra. Czego Panu i wszystkim mieszkańcom życze.
#2 | ludek dnia 15.09.2010 13:24
ciekawe co p.siciński pocznie ,jak wyrzucimy Górskiego ?!
#3 | @ludek dnia 14.09.2010 19:45
ARL płaci
(ale nie za wywieszony baner bo to jest free)
Siciński realizuje
a Górski kieruje
Ot i cała tajemnica Smile
#4 | ludek dnia 14.09.2010 19:13
@ sc
Przecież Górskiego należy wykurzyć ! To żadna tajemnica !
#5 | sc dnia 14.09.2010 19:11
PLatforma uderza w Górskiego
#6 | ludek dnia 14.09.2010 18:32
a jakim prawem i z czyich pieniędzy się odbywa ta darmocha ?!!!!
#7 | ucz się Dudała od innych dnia 14.09.2010 15:01
Panie Dudała, a czemu to reklama pańskiego portalu nie wisi jeszcze na Placu Ćwierka czy w innych ruchliwych miejscach miasta?
Nie dostał pan jeszcze immunitetu od Górskiego żeby taką reklamę powiesić za darmo i bez narażania się na mandat straży miejskiej?
Jakoś inne lokalne media mogą to sobie u Górskiego załatwić, więc co lepiej chyba jeść mu z ręki niż tą rękę kąsać?
#8 | Wawer dnia 14.09.2010 12:44
Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski niestety wytrwale przy każdej okazji usiłuje przekonać "cały świat", że Sosnowiec jest śląskim miastem!
#9 | anonim dnia 14.09.2010 11:56
faketycznie, tak właśnie jest! Silesia najważniejsza!
#10 | to proste dnia 14.09.2010 10:47
Wybiórcza, a jeszcze dokładniej Jedlecki są zachwyceni Górskim bo ten jest wielkim miłośnikiem Sralezji i zwolennikiem seśląszczenia Sosnowca i Zagłębia
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney